Постанова від 16.08.2011 по справі 2а-8861/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2011 р. № 2а-8861/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Падляк О.І.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі до Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі звернулось до суду з вищезазначеним позовом про скасування постанов державного виконавця від 28.07.2011 р. ВП №27886362 та ВП №27886583 про відкриття виконавчого провадження.

Позовні вимоги мотивовані неправомірністю постанов про відкриття виконавчого провадження, у зв'язку з тим, що відповідно до ч. 1 ст. 258 КАС України за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалене, видається один виконавчий лист. Натомість по справі №2-а-791/2011 Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області винесено рішення в користь одного позивача - ОСОБА_1 Тому, на думку позивача, по вказаній справі мав бути виданий один виконавчий лист.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча позивач належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.

Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.

Згідно матеріалів справи, постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції від 28.07.2011 р. відкрито виконавче провадження ВП №27886583 з виконання виконавчого листа № 2-а-791, виданого 20.06.2011 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімального розміру пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за період з 20.11.2010 р. до 11.05.2011 р. включно, із урахуванням вимог ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведених виплат за указаний період. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області проводити нарахування і виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімального розміру пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" починаючи з 12.05.2011 р. і до зменшення розміру, встановленого законодавством, із урахуванням вимог ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведених виплат.

Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції від 28.07.2011 р. відкрито виконавче провадження ВП №27886362 з виконання виконавчого листа № 2-а-791, виданого 20.06.2011 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області проводити нарахування і виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" починаючи з 12.05.2011 р. і до зменшення розміру, встановленого законодавством, із урахуванням вимог ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведених виплат.

Суд зазначає, що умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку регулюється Законом України "Про виконавче провадження".

Так, згідно із ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) -це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної виконавчої влади. З урахуванням вимог ст.ст. 11, 71 КАС України, факт порушення своїх прав повинен доводити позивач.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу".

При дослідженні постанов про відкриття виконавчого провадження від 28.07.2011 р. ВП №27886362 та ВП №27886583, судом встановлено, що виконавчі документи, на підставі яких відкрито виконавче провадження, є різними за змістом.

Статтею 259 КАС України передбачає право стягувача та боржника (сторін виконавчого провадження) звернутися до суду, який видав виконавчий лист з відповідною заявою про виправлення помилки у виконавчому листі або ж визнання його таким, що не відповідає дійсності. Так, ч. 2 ст. 259 КАС України передбачає, що суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Проте, позивачем не подано суду будь-яких доказів щодо його зверення до суду в порядку ст. 259 КАС України із заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню. Тобто суд приходить до висновку, що позивач не скористався своїм правом зверення до суду з метою усунення виявлених недоліків.

Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 25 вказаного Закону державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

За таких обставин, Львівський окружний адміністративний суд вважає, що позовні вимоги позивача безпідставні і необґрунтовані, а тому адміністративний позов не підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Брильовський Р.М.

повний текст постанови виготовлено 22.08.2011 р.