Постанова від 15.08.2011 по справі 2а-8421/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2011 р. № 2а-8421/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

за участю секретаря -Васильків О.С.,

за участю представника позивача Кріля Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Земкомерц” до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова про визнання неправомірними дій по проведеню позапланової перевірки та скасування наказу №731 від 13.07.2011р., -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Земкомерц” (далі-Товариство) звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова (далі-ДПІ), просить визнати неправомірними дії ДПІ по проведенню позапланової виїзної перевірки Товариства та скасувати наказ №731 від 13.07.2011р. “Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки Товариства”. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при прийнятті начальником ДПІ оскаржуваного наказу останнім було порушено вимоги ст.ст. 75.1, 78.1.11, 78.4 Податкового кодексу України та не враховано того факту, що постанова слідчого Старосамбірського району Львівської області від 06.05.2011р. прийнята на підставі розслідування кримінальної справи порушеної по факту зловживання владою або службовим становищем посадових осіб управління Держкомзему у Старосамбірському районі Львівської області та не стосується позивача.

В судовому засіданні представник Товариства позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позові, просив позов задовольнити.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.

Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи Товариство є суб'єктом господарювання про що зроблено запис в ЄДР 16.12.2005р. за №1 4151020000009980 та взяте на облік як платник податків у ДПІ в Шевченківському районі м.Львова.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п. п. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Згідно п.75.1 ст.75 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

У відповідності до вимог п.п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності отримання постанови суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

Як передбачено п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на виконання Постанови слідчого прокуратури Старосамбірського району Львівської області Сенечин В.В. від 06.05.2011р. у відповідності до вимог п.75.1, п.п.78.1.11 Податкового кодексу України начальником ДПІ у Шевченківському районі м.Львова прийнято Наказ №731 від 13.07.2011р. “Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ “Земкомерц” в якому вказано, що перевірку з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), дотримання валютного законодавства за період з 01.01.2009р. по 31.03.2011р. слід провести з 14.04.2011р. терміном проведення п'ять робочих днів.

На виконання наказу №731 від 13.07.2011р. ДПІ виписано направлення на перевірку від 14.07.2011р. №658, яке 14.07.2011р. вручено керівнику Товариства Блажкевич Р.І., що підтверджено матеріалами справи.

Як вбачається з п.78.4 Податкового кодексу України, право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення перевірки. Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно зі ст.81 Податкового кодексу (п.78.5).

Статтею 81 Податкового кодексу України визначено умови та порядок допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок.

Суд звертає увагу, що проведення перевірки на підставі виданого керівником податкового органу наказу про призначення позапланової перевірки є лише процедурою встановлення обставин, які необхідні для контролю за правильністю нарахування і сплати податків та інших обов'язкових платежів.

Як вбачається з направлення на перевірку від 14.07.2011р. №658 посадові особи були допущені директором Товариства до проведення перевірки на підставі вищевказаного наказу, про що в направленні директор Товариства Блажкевич Р.І. поставив дату вручення 14.07.2011р. такого та підпис.

Судом не знайдено, а представником позивача не наведено обгрунтованих підстав щодо неправомірності дій ДПІ по проведенні позапланової перевірки, передбачений ст.81 Податкового кодексу України, оскільки у ДПІ були наявні підстави для її проведення -постанова слідчого на підставі якої прийнято Наказ №731 від 13.07.2011р. та пред'явлено посадовим особам Товариства направлення від 14.07.2011р. №658 за наслідком чого допущено контролюючий орган до проведення перевірки.

Перевіривши оскаржуваний наказ №731 від 13.07.2011р. суд приходить до переконання, що такий був прийняти ДПІ на виконання повноважень передбачених чинним законодавством з дотриманням вимог п.п.78.1.11 та п.78.4 Податкового кодексу України та передбачених ст.2 КАС України принципів.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З врахуванням характеру спірних взаємовідносин на підставі встановлених фактичних даних та матеріалів справи суд приходить до переконання, що позовні вимоги не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні, не обґрунтовані матеріалами справи та такі, що не підлягають до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до ст.94 КАС України такі не належить стягувати зі сторін спору.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст Постанови виготовлено 20.08.2011р.

Суддя Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.