Постанова від 27.07.2011 по справі 2а-1062/11

Справа 2а-1062/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2011 року Личаківський районний суд міста Львова

у складі: головуючого судді - Мармаша В.Я.

при секретарі - Магеровській Ю.Я.

з участю позивача - ОСОБА_1

представника відповідача

ГУ ПФУ у Львівській області - ОСОБА_2

представника відповідача

Львівського ОВК - ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Львівського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплачених сум до пенсії, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, яким просив визнати неправомірними дії відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нарахування та виплати йому пенсії без врахування надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу нормативно-правових актів, в розмірі 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років за період, починаючи з 01.07.2008р., зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за вказаний період та забезпечити виплату недоотриманих сум пенсії в розмірі 36212,40 грн., стягнувши ці кошти на його користь. Позов мотивує тим, що наказом Міністра оборони України від 15.12.2006р. № 1975 його було звільнено з військової служби у запас з посади заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації в званні генерал-лейтенант за п. 67 підпункт «б»(за станом здоров'я). Наказом командира в/ч А-9204 від 31.12.2006р. його виключено зі списків особового складу в/ч А-0994. З 01.01.2007р. йому призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою КМУ № 1294 від 07.11.2007р. надано право керівникам державних органів установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями у розмірі 50% посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, -у розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. В розвиток положень даного нормативного документу було прийнято наказ Міністра оборони України від 01.07.2008р. № 324 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 «Про виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцями, які безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів», відповідно до якого надбавка за виконання особливо важливих завдань виплачується військовослужбовцям, які за своїми функціональними обов'язками та положеннями про відповідні структурні підрозділи безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових атів, у тому числі, заступникам командувачів видів Збройних Сил України -у розмірі 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років з 1 липня 2008р. на підставі наказів командувачів видів Збройних Сил України.

Ухвалою суду від 21 січня 2011р. відкрито скорочене провадження в частині вимог про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату недоплачених сум до пенсії за період з 10.02.2010 р. та зобов'язання вчинити певні дії, в решті вимог позов залишено без розгляду внаслідок пропуску строку звернення до адміністративного суду, тому суд розглядає позовні вимоги за період з 10.02.2010 р.

У судовому засіданні позивач позов у частині вимог, провадження за якими відкрито, підтримав в повному обсязі, надав суду аналогічні пояснення викладеним у позовній заяві, додатково пояснивши, що на момент призначення йому пенсії з 01.01.2007р. йому відповідно до чинного на той час законодавства виплачувалась надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Після змін структури, видів та розміру грошового забезпечення військовослужбовців відповідно до Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу»№ 1294 від 07.11.2007р. йому був здійснений перерахунок пенсії з 01.01.2008р. з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями в розмірі 50 %, тоді як вказаною постановою передбачено право керівників державних органів встановлювати вказану надбавку військовослужбовцям, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу нормативно-правових актів до 100 %. Конкретний розмір зазначеної надбавки на виконання вимог Постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007р. був визначений керівником державного органу, до сфери управління якого віднесено регулювання спірних правовідносин, а саме Наказом Міністра оборони України від 01.07.2008р. № 324 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 «Про виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцями, які безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів»та виданим на його основі наказом Командувача повітряних сил Збройних Сил України від 22.08.2008р. № 478, якими встановлено відповідну надбавку в розмірі 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років з 1 липня 2008р.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ОСОБА_2 у судовому засіданні проти позову заперечила та пояснила, що перерахунок пенсії відповідно до ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»проводиться у разі зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Згідно з п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців. На підставі Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу»№ 1294 від 07.11.2007р. позивачу був здійснений перерахунок пенсії з 01.01.2008р. Оскільки відповідного рішення КМУ після 01.01.2008р. не приймалося, підстав для перерахунку пенсій у зв'язку з виданням будь-якими міністерствами власних наказів, законодавством не передбачено. При цьому накази Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 та від 01.07.2008р. № 324 не підпадають під визначення терміну «законодавство»згідно рішення КСУ від 09.07.1998р. № 12-рп/98 й не можуть бути підставою для перерахунку пенсії осіб, звільнених з військової служби.

Представник відповідача Львівського обласного військового комісаріату ОСОБА_4 у судовому засіданні при вирішенні спору поклалась на розсуд суду, оскільки жодних вимог безпосередньо до ЛОВК не заявлено, та пояснила, що 10.08.2010р. позивач звернувся із заявою до ЛОВК з проханням видати йому довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на посаді заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації станом на 01.07.2008р. й передати документи у ГУ ПФУ у Л/о для проведення йому перерахунку пенсії. Вказана довідка 18.08.2010р. позивачу була видана із зазначенням того, що надбавка за виконання особливо важливих завдань на відповідній посаді становить 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, після чого документи для перерахунку пенсії 25.08.2010р. були направлені для прийняття рішення у ГУ ПФУ у Л/о. Листом ГУ ПФУ у Л/о від 08.09.2010р. позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, після чого останній звернувся за захистом порушених прав до адміністративного суду.

Заслухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково із наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач -заступник командувача Повітряних сил України з авіації -начальник авіації ОСОБА_1 наказом Міністра оборони України від 15.12.2006р. № 1975 був звільнений з військової служби у запас з посади заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації в званні генерал-лейтенант за п. 67 підпункт «б»(за станом здоров'я). Наказом командира в/ч А-9204 від 31.12.2006р. його виключено зі списків особового складу в/ч А-0994.

З 01.01.2007р. позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З 01.01.2008р. на підставі постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007р. позивачу був проведений перерахунок пенсії з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями в розмірі 50 % посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

10.08.2010р. позивач звернувся до ЛОВК з заявою про перерахунок йому пенсії з врахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90% посадового окладу відповідно до наказів Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 та від 01.07.2008р. № 324, виданих на виконання постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007р., яка разом із довідкою ЛОВК від 18.08.2010р. про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на посаді заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації станом на 01.07.2008р. із зазначенням того, що надбавка за виконання особливо важливих завдань на відповідній посаді становить 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, та іншими документами була скерована для перерахунку пенсії у Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Листом ГУ ПФУ у Л/о від 08.09.2010р. позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії з тих підстав, що попередній перерахунок був здійснений позивачу з 01.01.2008р. на підставі довідки Військового комісаріату з врахуванням надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 50%. Наступний перерахунок пенсії можливий тільки у випадку прийняття рішення Кабінетом Міністрів України в розмірах, встановлених законодавством.

На правовідносини сторін, що виникли, поширюються норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу”, Інструкції “Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008р № 260.

Базовим законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Умови та особливості пенсійного забезпечення публічних службовців, якими є військовослужбовці, відмінні від загального обов'язкового державного пенсійного страхування і регламентуються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», в редакції, що набрала чинності з 01.01.2005р., та діяла на момент звернення позивача до суду, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Частиною третьою статті 63 зазначеного Закону встановлено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до пунктів 1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством транспорту та зв'язку, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Службою безпеки, Адміністрацією державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, державним департаментом з питань виконання покарань.

Відповідно до абзаців 3 та 4 підпункту 1 пункту 5 вказаної постанови, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями у розмірі 50% посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, -у розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” наказом Міністра оборони України від 11.06.2008р. № 260 затверджена Інструкція “Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”. Правила виплати надбавки за виконання особливо важливих завдань встановлено розділом ХV вказаної Інструкції.

Відповідно до пункту 15.1 Інструкції особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірах до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Відповідно до пункту 15.2 Інструкції військовослужбовцям, зазначеним у пункті 15.1 цієї Інструкції, які проходять службу в центральному апараті Міністерства оборони України, Генеральному штабі Збройних Сил України, органах військового управління, безпосередньо підпорядкованих Міністерству оборони України та Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванні сил підтримки Збройних Сил України, командуваннях видів Збройних Сил України, Об'єднаному оперативному командуванні, та за своїми функціональними зобов'язаннями безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародних договорів, наказів Міністра оборони України (за винятком наказів організаційно-розпорядчого характеру), надбавка за виконання особливо важливих завдань виплачується в розмірах до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Розробкою нормативно-правового акта, яка дає право на виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірах, визначених цим пунктом, вважається як самостійна, так і спільна з іншими визначеними виконавцями підготовка, опрацювання проекту акта, організація його погодження (візування), здійснення фінансово-економічного та правового обґрунтування, супроводження та здійснення інших заходів, спрямованих на прийняття та введення в дію нормативно-правового акта.

Експертизою нормативно-правового акта, яка дає право на виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірах, визначених цим пунктом, вважається юридична (правова) та фахова експертиза проекту акта, що надійшов на погодження (візування) до структурного підрозділу (органу військового управління).

Відповідно до пункту 15.4 Інструкції розміри надбавки за виконання особливо важливих завдань установлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, яке оформлюється наказом Міністра оборони України.

Відповідно до пункту 15.5 Інструкції військовослужбовцям, зазначеним у пункті 15.2 цієї Інструкції, надбавка за виконання особливо важливих завдань виплачується за умови: проходження служби у відповідному структурному підрозділі (органі військового управління), на яке положенням про цей структурний підрозділ (орган військового управління) покладено завдання щодо розробки проектів нормативно-правових актів та здійснення експертизи таких актів; якщо функціональними обов'язками за посадою передбачені завдання щодо безпосередньої розробки проектів нормативно-правових актів та здійснення експертизи таких актів.

Перелік типових посад військовослужбовців, зазначених у пункті 15.2 цієї Інструкції, затверджується наказом Міністра оборони України.

В обґрунтування своїх вимог, позивач посилається на наказ Міністра оборони України від 01 липня 2008 року № 324 “Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 19 лютого 2008 року № 56”, відповідно до Додатку якого визначений Перелік типових посад осіб офіцерського складу, зокрема командувань видів Збройних Сил України, яким виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань.

Позивач проходив службу на посаді заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з авіації -начальника авіації.

Відповідно до пункту 5 Переліку (Додаток до наказу Міністра оборони України від 19 лютого 2008 року № 56 в редакції наказу Міністра оборони України від 01 липня 2008 року № 324) розмір надбавки на відповідній посаді встановлений 90 відсотків. Наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з додатком на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 та зазначених вище наказів Міністра оборони України визначено, що розмір надбавки на відповідній посаді за виконання особливо важливих завдань становить 90 відсотків.

Таким чином, у відповідності з вимогами пункту 15.5 Інструкції “Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцями Збройних Сил України та деяким іншим особам” підтверджується найменування посади, за функціональними обов'язками якої виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань.

Крім того, у відповідності з вимогами пункту 15.5 вказаної Інструкції треба підтвердити факт проходження служби у відповідному структурному підрозділі (органі військового управління), на яке положенням про цей структурний підрозділ (орган військового управління) покладено завдання щодо розробки проектів нормативно-правових актів та здійснення експертизи таких актів.

Такі докази суду представлені командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України. Зокрема положенням про апарат начальника авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, затвердженим 14.01.05 командувачем Повітряних Сил Збройних Сил України, на цей структурний підрозділ було покладено завдання щодо розробки нових та корегування діючих нормативних документів з льотної і бойової підготовки, організації розробки та введення в дію нормативно-технічних документів з питань експлуатації та військового ремонту авіаційної техніки, узгодження питань розподілу повітряного простору між цивільними та військовими органами, родами авіації та відомствами. Функціональними обов'язками заступника командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з авіації - начальника авіації було передбачено організацію розробки документів, що регламентують підготовку авіації до бойового застосування, затвердження нормативних та методичних документів з організації і проведення льотної підготовки, організації штурманського, навігаційного та інженерно-авіаційного забезпечення Повітряних Сил.

Нормативна правова-база вказаної вище сфери діяльності передбачає відпрацювання проектів Законів України, актів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, інших міністерств та відомств. Протягом 2004 - 2006 років заступнику командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з авіації - начальнику авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, зокрема доручалось відпрацювання пропозицій щодо: підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.05 №377 "Про затвердження Порядку виконання завдань черговими силами з протиповітряної оборони Збройних Сил в мирний час"; внесення змін до Повітряного кодексу України (Закони України від 19.01.06 № 3370-ІУ, від 23.02.06 № 3509-ІУ); проекту наказу Міністра оборони України "Про затвердження Положення про бойове чергування з протиповітряної оборони в Збройних Силах України".

З огляду на вищенаведене, ЛОВК позивачу було обґрунтовано надано довідку від 18.08.2010р. про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на посаді заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації станом на 01.07.2008р. із зазначенням того, що надбавка за виконання особливо важливих завдань на відповідній посаді становить 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. При викладених обставинах, у відповідача ГУ ПФУ у Л/о були всі законні підстави для перерахунку пенсії з урахуванням надбавки в розмірі 90% за виконання позивачем завдань із розробки та проведення експертизи нормативно-правових актів. При цьому посилання відповідача на неможливість проведення перерахунку пенсії на підставі наказів Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 та від 01.07.2008р. № 324, оскільки такі не підпадають під визначення терміну «законодавство», не заслуговують на увагу, так як підставою для перерахунку пенсії повинна бути Постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, яка безпосередньо передбачає виплату військовослужбовцям, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. При цьому конкретний розмір відповідної надбавки надано право встановлювати керівникам відповідних державних органів, що й було зроблено наказами Міністра оборони України від 19.02.2008р. № 56 та від 01.07.2008р. № 324, прийнятими на виконання та реалізацію банкетної норми Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294.

Таким чином, суд приходить до висновку, що саме відповідач Головне Управління Пенсійного фонду України у Львівській області зобов'язаний здійснити на користь позивача перерахунок та виплату недоотриманої частини пенсії з включенням у розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років за період, починаючи з 10.02.2010р. з врахуванням виплачених сум, таким чином усунувши порушення пенсійних прав позивача, а дії Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нарахування щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 недоотриманої частини пенсії з включенням у розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років за вказаний вище період слід визнати неправомірними. Враховуючи, що після поновлення порушеного права позивача судом його право на одержання відповідного розміру пенсії не зникає, а продовжує існувати, з метою усунення умов для наступного порушення пенсійних прав позивача, суд не визначає кінцевого терміну для нарахування і виплати пенсії у відповідному розмірі, оскільки така повинна нараховуватись і виплачуватись до моменту проведення наступного перерахунку пенсії у зв'язку зі змінами в законодавстві про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби.

Натомість Львівським обласним військовим комісаріатом, залученим до участі у справі в якості співвідповідача за клопотанням сторін, не було порушено жодних прав позивача, надано останньому довідку від 18.08.2010р. про грошове забезпечення для перерахунку пенсії на посаді заступника командувача Повітряних сил України з авіації -начальника авіації станом на 01.07.2008р. із зазначенням того, що надбавка за виконання особливо важливих завдань на відповідній посаді становить 90 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, позовних вимог безпосередньо до ЛОВК не заявлено, а тому немає підстав для покладення на нього будь-яких обов'язків за рішенням суду.

Згідно ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органу державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Враховуючи, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний суд може лише визнати дії суб'єктів владних повноважень незаконними та покласти обов'язок на відповідача провести перерахунок й виплату належних сум позивачу, й не є уповноваженим органом провадити розрахунок суми заборгованості із виплати пенсії, а тому обов'язок із визначення належної до виплати позивачу суми не донарахованої пенсії слід покласти на відповідача, а в задоволенні вимог щодо стягнення з відповідача конкретних сум слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу”, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45, Інструкцією “Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11.06.2008р № 260, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 -задовольнити частково.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 недоотриманої частини пенсії з включенням у розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років у період з 10.02.2010р. неправомірними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 недоотриманої частини пенсії з включенням у розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років за період, починаючи з 10.02.2010р. з врахуванням виплачених сум.

В решті вимог -відмовити за безпідставністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Личаківський районний суд м. Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Мармаш В.Я.