Справа № 2-а-0117-7153/11
Іменем України
"08" липня 2011 р. м. Саки
Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Смолій А.М.,
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим про зобов'язання провести перерахунок пенсії,
Встановив:
У червні 2011 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим про зобов'язання провести перерахунок пенсії з застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, виходячи із розрахунку даного показника за 2009 рік в розмірі 1650,43 грн.. Позов мотивований тим, що відповідачем було проведено їй перерахунок пенсій, як працюючому пенсіонеру, на підставі показника за 2007 рік, що не відповідає чинному законодавству. Просить провести перерахунок пенсії з використанням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 1832 КАС України сторони в судове засідання не викликалися.
Представник відповідача направив до суду письмові заперечення у яких зазначав, що позивачці перерахунок пенсії проведено у відповідності зі ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.п. 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року та в строки, передбачені п. 4 ст. 45 зазначеного Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік - 1197,91 грн.. При проведені перерахунку пенсії позивачу було прийнято до уваги Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 (v010p710-08) від 22.05.2008р., а також та обставина, що Верховною Радою України рішення про поновлення дії ст.ст. 40, 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у попередніх редакціях не приймалися. Також просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного.
З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Саки, як отримувач пенсії за віком.
З довідки вбачається, що ОСОБА_1 працює у ДП «»Спеціалізований спинальний санаторій імені академіка М.Н. Бурденко» з 15 березня 2003 року по теперішній час.
Судом встановлено, що 15 квітня 2011 року позивачка звернулася до начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Саки із заявою в якій просила роз'яснити причини перерахунку пенсії в порушення діючого законодавства.
Зі змісту листа начальника Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим № 243/З від 26 квітня 2011 року слідує, що позивачці роз'яснено з яких підстав та виходячи з якого показника середньої заробітної плати їй було проведено перерахунок пенсії.
Зважаючи на викладене суд вважає що позивачкою строк звернення до адміністративного суду, передбачений ст. 100 КАС України не пропущений.
Частиною 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
При цьому ч. 4 ст. 42 в редакції ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік» та про внесення змін до деяких законодавчих актів N 107-VI (107-17) від 28.12.2007р., на яку посилався відповідач, як на підставу відмови у здійсненні перерахунку пенсії, зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 (v010p710-08) від 22.05.2008 { Установити, що у 2007 році перерахунок пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 провадиться з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії згідно із Законом N 489-V (489-16) від 19.12.2006 }.
Відповідно до статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, відповідач повинен керуватися нормами чинної ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а не в редакції ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» N 107-VI (107-17) від 28.12.2007р., яка визнана неконституційною.
Крім того відповідно до п.п. 3 п. 11 Постанови КМУ №530 від 28.05.2008р. «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» визначено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону (1058-15) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 Закону (1058-15), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону (1058-15) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії у 2010 році позивачці з застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по України за 2007 рік, а не за 2009 рік, порушив вимоги чинного законодавства, що зазначені вище.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими і позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, відповідно зі ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.п. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008р., керуючись ст.ст. 70, 71, 158, 160, 161, 162, 167, 1832 КАС України, суд
Постановив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Саки АР Крим провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01 квітня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а саме за 2009 рік.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3,40 грн..
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смолій А. М.