Печерський районний суд міста Києва 17.08.2011
Справа № 2-3913/11
23 серпня 2011 року суддя Печерського районного суду м. Києва, Ісаєвська О. В. вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у м. Києві про визнання протиправними дії державного виконавця державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, зобов'язання скасувати постанову державного виконавця та відкрити виконавче провадження,
Позивач звернувся із позовною заявою до Головного управління юстиції України у м. Києві в якій просить визнати протиправними дії державного виконавця державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві пов'язані з необґрунтованим винесенням 27.05.2011 року постанов про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання рішень Печерського районного суду м. Києва та зобов'язати начальника державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві скасувати постанови державного виконавця та відкрити виконавче провадження з примусового виконання рішення Печерського районного суду м. Києва.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що дана позовна заява подана без додержання вимог ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Крім цього, відповідно до ч. 4 вказаної статті позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
З вимог частини 4 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» вбачається, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
При цьому, порядок оскарження дій державної виконавчої служби, виходячи із норм процесуального законодавства, можливий у наступних формах: у формі позовної заяви до відповідного адміністративного суду (ст. 181 КАС України); у формі скарги до суду, який видав виконавчий документ (у порядку ст. 383, 384 ЦПК України).
Оскарження дій державної виконавчої служби шляхом подання позовної заяви, ЦПК України не передбачено, такий порядок визначений ст. 383, 384 ЦПК України шляхом подання скарги на дії державного виконавця. Отже, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, суб'єкта оскарження та підстави звернення до суду саме із позовною заявою.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 119-121, 210 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у м. Києві про визнання протиправними дії державного виконавця державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, зобов'язання скасувати постанову державного виконавця та відкрити виконавче провадження - залишити без руху.
Надати позивачу та/або представнику позивача строк для усунення недоліків у поданому позові п'ять днів, з дня отримання копії ухвали суду.
У випадку невиконання вимог, визначених ст. ст. 119, 120 ЦПК України, відповідно до ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Ісаєвська