Ухвала від 03.06.2011 по справі 2а-1675/11/0109

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-1675/11/0109

03.06.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Санакоєвої М.А.,

суддів Єланської О.Е. , Горошко Н.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційні скарги Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя та ОСОБА_3 на постанову Київського районного суду м. Сімферополя (суддя Діденко Д.О. ) від 03.02.11 у справі № 2а-1675/11/0109

за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя (бульвар Франка 25,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95034)

про стягнення недоотриманої суми допомоги по догляду за дитиною,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Київського районного суду м. Сімферополя від 03.02.11 адміністративний позов - задоволено частково.

Не погодившись з постановою суду, представник Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 03.02.11, прийняти нову постанову.

У той же час, ОСОБА_3 звернулася до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 03.02.11, прийняти нову постанову.

Справа розглядається в порядку письмового провадження відповідно до п.1 ч.1 статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 196, 197 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 має неповнолітню дитину -ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження.

Згідно з наказом від 07.12.2007р. ОСОБА_3 надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення віку 3 років з 10.12.2007р. по ІНФОРМАЦІЯ_1

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 являється застрахованою працездатною особою, на неї розповсюджуються дії Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням".

Позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення неї трирічного віку виходячи із розміру, визначеного п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 1757 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми»відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»передбачено, що допомога за догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно зі статтею 45 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 22 Постанови Кабінету Міністрів України № 1757 від 27 грудня 2001р. "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р.-100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.

Таким чином, судова колегія погоджується з правильним висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги в частині зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м. Сімферополя нарахувати та виплатити ОСОБА_3 щомісячну державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, встановленому відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», починаючи з 21.06.2010 року по жовтень 2010р., з урахуванням виплачених сум є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, ретельно дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку і прийняв законне та обґрунтоване рішення відповідно до норм матеріального та процесуального права, тому апеляційні скарги не підлягають задоволенню.

Керуючись частиною третьою статті 24, статтями 195, 197, частиною першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Управління праці та соціального захисту населення Київської районної ради м.Сімферополя та ОСОБА_3 залишити без задоволення

ПостановуКиївського районного суду м. Сімферополя (суддя Діденко Д.О. ) від 03.02.11 у справі № 2а-1675/11/0109 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва

Судді підпис О.Е.Єланська підпис Н.П.Горошко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.А.Санакоєва