Постанова від 05.08.2011 по справі 2а-10502/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 1/231

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку скороченого проваджененя)

м. Київ

05 серпня 2011 року 14:00 № 2а-10502/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми

до Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик"

про стягнення заборгованості у розмірі 121 307,53 грн.,

ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ:

Згідно частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються: 1) дата, час та місце її прийняття; 2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову; 3) ім'я (найменування) сторін; 4) предмет адміністративного позову; 5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов; 6) висновок суду про задоволення позову і по суті вимог; 7) розподіл судових витрат; 8) обов'язок відповідача виконати постанову негайно; 9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.

Відповідно до пункту 1 статті 14 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-ІV) страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 19 Закону № 1058-ІV страхові внески до солідарної системи для роботодавця нараховуються - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до частини 12 статті 20 Закону № 1058-ІV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Національним банком України та центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі невиконання банками цієї вимоги вони за рахунок власних коштів у порядку, встановленому Національним банком України, сплачують відповідному територіальному органу Пенсійного фонду суму, що дорівнює сумі несплачених страхових внесків, з правом зворотної вимоги до страхувальників щодо відшкодування цієї суми.

Пунктом 2 частини 10 статті 106 Закону № 1058-ІV передбачено, що за порушення вимог, передбачених частиною дванадцятою статті 20 цього Закону, накладається штраф у розмірі суми страхових внесків, яка підлягає сплаті страхувальником.

Згідно частини 2 статті 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Висновок по суті вимог: позовні вимоги грунтуються на рішенні № 480 від 11.10.2010 р. про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 121 307,53 грн. Дане рішення позивача є виконавчим документом і було подано позивачем до ВДВС Шевченківського районного управління юстиції в м. Києві.

Згідно наявних у справі доказів та наданих заперечень відповідача, копій витягу із статуту публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик", постанови про відкриття виконавчого провадження від 06.07.2011 р. ВП № 27358445, платіжного доручення № 0201 від 02.08.2011 р. на суму 121 307,53 грн. вбачається, що 06 липня 2011 року було відкрито виконавче провадження про стягнення з ВАТ "КБ "Хрещатик" боргу в сумі 121 307,53 грн. на користь УПФУ в Зарічному районі м. Суми. В межах встановленого строку для добровільного виконання відповідач 02 серпня 2011 року повністю сплатив суму боргу в розмірі 121 307,53 грн. Заборгованість була сплачена на рахунок ВДВС Шевченківського районного управління юстиції в Києві.

У справі проведено заміну відповідача -відкритого акціонерного товариства "Комерційний банк "Хрещатик" на правонаступника -публічне акціонерне товариство “Комерційний банк “Хрещатик” у зв'язку із зміною найменування, що належним чином підтверджено.

Відтак, відповідачем було вжито всіх необхідних заходів для повної та своєчасної сплати авансових платежів із внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і не було допущено порушення законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Керуючись ст. 19 Конституції України; п. 1 ст. 14, п. 6 ч. 2 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 19, ч. 12 ст. 20, ч. 2, п. 2 ч. 10 ст. 106 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"; ст.ст. 2, 4, 6, 18, 71, 104, 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми залишити без задоволення.

2. Судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Н.В. Клочкова