Ухвала від 18.08.2011 по справі 11/27

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

18.08.2011 Справа № 11/27

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос", с.Онищенки

про перегляд за нововиявленими обставинами рішення господарського суду Полтавської області від 29.03.2005 року по справі № 11/27

за позовом Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Полтава

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос", с.Онищенки Решетилівського району Полтавської області

про припинення юридичної особи

Суддя Киричук О.А.

Представники:

від позивача: не з'явився

від відповідача (заявника): не з'явився

Розглядається справа про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Колос".

В обгрунтування вимог позивач посилається на неподання відповідачем протягом одного року до державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, що згідно ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб»є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, поширюється компетенція адміністративних судів.

Пунктом 8 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивачем у адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

За положеннями пункту 5 частини четвертої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкти владних повноважень можуть бути позивачами у справі у випадках, встановлених законом.

За даних обставин, спори, позивачем у яких є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява, відносяться до адміністративної юрисдикції.

Крім того, пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України дано визначення суб'єкта владних повноважень, згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Тобто, позивач - орган державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, який у спірних правовідносинах реалізує надані йому владні управлінські функції по веденню оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів на підставі законодавства.

Згідно пункту 17 статті 11 вказаного вище Закону (в редакції, що діяла на момент подання позову) органи державної податкової служби мають право звертатися до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації.

Отже, держава наділила органи державної податкової служби правом на звернення до суду із заявою про скасування державної реєстрації, тому в даному випадку позивач як суб'єкт владних повноважень, звертаючись до суду із позовною заявою, виконував владні повноваження.

Таким чином, спір за позовом органу податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності про припинення юридичної особи з підстав ненадання податкових декларацій про фінансово-господарську діяльність відноситься до публічно-правових спорів і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

За даних обставин, суд приходить до висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, а справа підлягає припиненню відповідно до п.1 ст. 80 ГПК України.

Керуючись п.1 ст.80, ст.86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Припинити провадження у справі.

2. Копії ухвали направити сторонам.

Суддя Киричук О.А.

.