Рішення від 25.04.2007 по справі 2-1597/2007

Справа №2-1597/07

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2007р. Бердянський місьрайонний суд Запорізької області у складі- головуючого- судді Пустовіт З.П. при секретарі -Гоноболіній О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бердянську цивільну справу за позовом державного комунального підприємства «Бердянський міськводоканал" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення,

ВСТАНОВИВ:

ДКП «Бердянський міськводоканал" звернулось до суду з позовом до відповідачів, в якому просило стягнути з них заборгованість за спожиті послуги в сумі 1027,15 грн. В позовній заяві позивач зазначав, що родина відповідачів проживає за адресою: АДРЕСА_1 і використовує воду для побутових потреб з мережі ДКП «Бердянський міськводоканал». Послуги надаються за особовим рахунком №00228, що оформлений на ім'я ОСОБА_1

Відповідачі тривалий час не здійснювали оплату за користування водою, що привело до утворення заборгованості за період з 01.11.2003р. по 25.11.2006 року в сумі 1027,15 грн., у зв'язку з цим позивач просить стягнути з відповідачів зазначену суму заборгованості по оплаті за надані послуги.

У судовому засіданні представник позивача Межуєва О.В. за дорученням підтримала позовні вимоги повному обсязі.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, про час і місце розгляду справи були повідомленими в порядку ч.9 ст.74 ЦПК України через оголошення в газеті, тому суд на підставі ч.4 ст. 169, ст.ст. 224-226 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній даних.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідачі мешкають за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ОСББ «Шанс» №131.

Судом встановлено, що за період з 01.11.2003р. по 25.11.2006 року заборгованість по оплаті за користування водою становить 1027,15грн., що підтверджується копією особового рахунку.

Згідно ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги" плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору, розмір плати розраховується, виходячи з розмірів затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Відповідно до ст. 20 зазначеного Закону споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Пунктом 18 «Правил надавання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року, встановлено, що розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо інше не встановлене договором.

2

Згідно ст. ст. 64, 65ЖК України члени родини наймача несуть солідарну відповідальність по зобов'язаннях.

Згідно ст. 67 ЖК України - плата за комунальні послуги ( водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) нараховується крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Згідно ст.68 ЖК України наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.

Враховуючи, що відповідачі, маючи заборгованість, в добровільному порядку не вносять оплату за послуги з водопостачання та водовідведення у встановленому розмірі, суд вважає за необхідне суму боргу 1027,15 грн. стягнути в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 10,11, 60, 81, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст. 64-65, 67-68 ЖК України, ст.ст. 20, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги", суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь державного комунального підприємства «Бердянський міськводоканал" заборгованість з водопостачання та водовідведення в сумі 1027 грн. 15 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 30 грн., а всього 1057 грн. 15 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 судовий збір в доход держави в сумі 51грн.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Бердянський міськрайонний суд шляхом подання протягом 10 днів з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмової заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Попередній документ
1788473
Наступний документ
1788475
Інформація про рішення:
№ рішення: 1788474
№ справи: 2-1597/2007
Дата рішення: 25.04.2007
Дата публікації: 09.07.2008
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Категорія справи: