"27" червня 2008 р.
м. Миколаїв
Суддя господарського суду Миколаївської області Гриньова Т.В.,
розглянувши матеріали
за позовом Прокурора Доманівського району Миколаївської області в інтересах
держави в особі Доманівського районного центру зайнятості,
56401, Миколаївська область, смт. Доманівка, вул. Радянської Армії, 14,
до Доманівської селищної ради,
56401, Миколаївська область, Доманівський район, смт. Доманівка, вул. Леніна,
48,
про стягнення коштів у сумі 37320 грн., -
Встановив:
Прокурор Доманівського району Миколаївської області звернувся до господарського суду з адміністративним позовом пред'явленим в інтересах держави в особі Доманівського районного центру зайнятості про стягнення з Доманівської селищної ради коштів у сумі 37320 грн.
Згідно з п. 6 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення» КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 4 частини 1 ст. 17 КАС України встановлено, що спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, відносяться до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 18 цього Кодексу, адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, віднесені до компетенції місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Частиною 2 означеної вище статті 18 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Пунктом 1 ст. 21 Закону України “Про судоустрій» визначено, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні, а також військові суди гарнізонів.
У позовній заяві зазначено відповідачем Доманівську селищну раду. Згідно з п. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, вказаним та іншими законами.
Таким чином, заявлені позовні вимоги слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, але не в господарському суді. Враховуючи предметну підсудність адміністративних справ, позивач не позбавлений права звернутись з цим же позовом до місцевого загального суду, як адміністративного, у відповідності до пункту 1 частини 1 ст. 18 КАС України.
Відповідно до п. 6. ч. 3 ст. 108 КАС України у разі якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, позовна заява повертається позивачеві.
Крім цього, позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, зокрема у позовній заяві не зазначено найменування позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Керуючись пунктом 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Позовну заяву й усі додані до неї матеріали повернути заявнику.
Ухвалу суду може бути оскаржено в порядку ст. 186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя
Т.В.Гриньова