"25" червня 2008 р.
Суддя В.Д. Фролов, розглянувши матеріали
За позовом: Закритого акціонерного товариства «ПрогресСтрой» (м. Миколаїв, вул.Велика Морська, 63/8)
До відповідача: Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03680, м. Київ -150, вул. Горького,51)
про: скасування постанови за № 348- ДМ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 2550,00 грн.
встановив:
Спір не підсудний господарському суду Миколаївської області.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. З КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У даній позовної заяві Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку виступає як суб'єкт владних повноважень, оскільки приймаючи постанову за № 348- ДМ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 2550,00 грн. відповідач діяв у межах своєї компетенції.
Крім того, згідно п. 6 розділу «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 12 (справи підвідомчі господарським судам) Господарського процесуального кодексу України (в ред. від 15.12.2006 року), спори, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів - не підвідомчі господарським судам.
Пунктом 5 розділу «Прикінцеві та перехідні положення»КАС України передбачено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (в ред. від 06.10.2005 року та від 20.09.2006 року).
Як зазначено в п.1 ст. 21 Закону України “Про судоустрій» місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні, а також військові суди гарнізонів.
Відповідно до п. 2 ст. 19 КАС України дану справу належить розглядати місцевим загальним судом за місцем знаходження позивача.
Керуючись частиною ч.3 п.6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Повернути позовну заяву.
Ухвала господарського суду у відповідності зі ст.ст.108, 254 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яка подала позовну заяву у порядку і строки встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя