Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
Іменем України
20.06.2008
Справа №2-3/6258-2008А
За позовом - Кримського республіканського відділення Фонду Українисоціального захисту інвалідів, м. Сімферополь
До відповідача - ТОВ «Фонд соціальної безпеки», м. Сімферополь
Про стягнення 9452 грн. Суддя Соколова І.О.
при секретарі Нєстерцової Н. Є.
представники:
Від позивача представник Морозова Є.Н., д/п від 17.06.08 р., Свинобоєва Є.С., д/п від 09.04.08 р.
Від відповідача - представник не з'явився
Обставини справи: Позивач - КРВ Фонду соціального захисту інвалідів, м. Сімферополь звернувся до Господарського суду АРК з позовом до відповідача - ТОВ «Фонд соціальної безпеки», м. Сімферополь про стягнення 9452 грн. адміністративно - господарських санкцій.
У судовому засіданні позивач зменшив розмір позовних вимог, та просить стягнути з відповідача 6 552,00 грн., оскільки відповідачем частково були сплачені адміністративно - господарські санкції в сумі 2900 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 136 від 02.06.08 р.
На підставі цього, в частині стягнення 2900 грн. позивач, посилаючись на ч.1 ст. 51, ч.1 ст. 136 КАСУ, заявив відмову від адміністративного позову.
Суд вважає можливим прийняти відмову позивача від адміністративного позову в цій частині, про що прийняв відповідну ухвалу у порядку п. 2 ст. 157 КАСУ.
Відповідач не забезпечив явку свого представника в судове засідання, не представив запрошені документи, в тому числі відзив на позов, незважаючи на те що, про день и місто слухання справи був повідомлений належним чином - рекомендованою поштою за адресою держреєстрації.
У відповідності зі ст. 128 Кодексу Адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони не є перешкодою для розгляду справи.
Судом встановлено:
Відповідно до ст. 43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю і гарантує рівні можливості для його реалізації. Законом України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 р. № 875 зі змінами та доповненнями ( надалі Закон), передбачені гарантії для забезпечення інвалідів рівними правами з іншими громадянами.
Позовна заява пред'явлена в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою приймати участь у спірних питаннях - Кримському республіканським Фондом соціального захисту інвалідів, м. Сімферополь, яке відповідно до п.12 Положення « Про Кримський республіканський Фонд соціального захисту інвалідів» - є юридичною особою.
Статтею 19 Закону для підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі роботодавці) установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової численності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною 1 ст. 19, вважається працевлаштування роботодавцем, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Згідно із ст. 20 Закону, підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова численності інвалідів працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інваліді: адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річно заробітної плані на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, як використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організації, у тому числі підприємств, організації громадських організації інвалідів, фізичних осіб, на яких працю від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно господарських санкції за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмір половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємств, в установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно даних звіту за формою №10 - ПІ поштова-річна «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007 рік», затвердженого наказом Міністерства праці соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42, відповідач повинен був забезпечити у 2007 році працевлаштування інвалідів на 6 робочих місцях, фактичні працевлаштовані 5 осіб.
Відповідач повинен був самостійно до 15.04.2008 року сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі 9452 гри. за 1 робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним.
Згідно ч. 4 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні» і «Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями га фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07 року № 70 адміністративно господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушена нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Як було встановлено під час судового засідання, відповідач прийняв міри до часткового погашення адміністративно - господарських санкцій, перерахувавши позивачеві після заявлення позову суму 2900 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 136 від 02.06.08 р. ( а.с. 12).
У зв'язку з цим, позивач просить стягнути з відповідача залишок адміністративно - фінансових санкцій у розмірі 6 552,00 грн.
При таких обставинах, суд вважає, що уточнені вимоги позивача в сумі 6552,00 грн. підлягають задоволенню, оскільки вони підтверджуються матеріалами справи та засновані на нормах діючого законодавства.
При цьому, суд враховує, що відповідач не надав суду своїх заперечень по заявленому позову, однак, прийняв міри до часткового погашення боргу.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з ТОВ «Фонд соціальної безпеки» ( м. Сімферополь, вул.. Козлова, 45, ЄДРПОУ 32361756, МФО 324913 КРФ ВАТ «Кредо банк» України, р/р 260040003851) на користь Кримського Республіканського Фонду соціального захисту інвалідів ( юр. адреса: м. Сімферополь, пр. Кірова, 51-52/10а, факт. адреса: м. Сімферополь, вул.. Крилова, 133, одержувач: Держбюджет м. Сімферополь 50070000 Банк одержувача:Управління Державного казначейства в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ОДРІ ЮУ 34740405, р/р 31215230700002 Призначення платежу: *: СДРПОУ платника; 50070000: 01; адміністративно-господарські санкції за робочі місця не зайняті інвалідами за 2007 рік) 6 552,00 грн. адміністративно - господарських санкцій.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Соколова І.А.