Ухвала від 26.06.2008 по справі 9/283-АП-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

"26" червня 2008 р. Справа № 9/283-АП-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді Чернявського В.В. при секретарі Борхаленко О.А. за участю представників учасників процесу:

від позивача: Семенько Н.М.- уповн. предст., дов. № 22/04-08 від 22.04.2008р.

та за присутності представників КРУ в Херсонській обл.

Овчаренко Н.В.- гол. контр. рев.-інсп., дов. від 13.06.2008р., Новікова М.М. - пров. спец. ю/к, дов. від 25.03.2008р.

у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Зерон КПЛ", м. Херсон

до: Контрольно-ревізійного відділу у м.Херсоні, м. Херсон

про визнання нечинним акту ревізії суб'єкта владних повноважень

розглянув питання про підстави для провадження у справі.

Обставини справи: провадження у справі відкрито за позовом про визнання нечинним акту ревізії № 40-10/4 від 11.02.2008р. щодо законності отримання бюджетних коштів, проведеної у товаристві з обмеженою відповідальністю "Зерон КПЛ" за період з 01.01.2006р. по 01.11.2007р.

Вимоги обґрунтовано наведенням за текстом позову спростувань звинувачень за актом ревізії в порушенні законодавства.

КРУ в Херсонській області надало письмові заперечення № 25-15/2357 від 09.06.2008р. проти позову. Ці заперечення полягають у наступному.

Акт ревізії - це документ який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.

Відповідно до п.6.2 ч.5 роз'яснень Президії Вищого Арбітражного Суду України від 26.01.2000р. № 02-5/35 не можуть оспорюватися в господарському суді акти ревізій, документальних перевірок, дії службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами перевірок тощо, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру.

Крім того, Контрольно-ревізійний відділ у м. Херсоні є структурними підрозділом Контрольно-ревізійного управління в Херсонській області та не є юридичною особою.

Відповідно до п.6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України підсудність справ господарським судам як судам адміністративної юрисдикції обмежена нормами, визначеними ГПК України, за ст.1 та ст. 21 якого підрозділ юридичної особи не може бути ні позивачем, ні відповідачем у господарському суді в тому числі як у суді адміністративної юрисдикції.

СУДВСТАНОВИВ:

Провадження у справі за позовом з окресленим позивачем колом учасників та з визначеним ним предметом вимог підлягає закриттю за двома окремими ознаками, підставами.

1. Відповідно до п. 5, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду підсудні йому справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди; адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. З цих норм слідує висновок, що господарським судам з набранням чинності Кодексу адміністративного судочинства України - з 01.09.2005р. залишаються бути підвідомчими до створення адміністративних судів ті спори, які були підвідомчими господарським судам України до 01.09.2005р.

Господарським судам України, як це слідує зі ст.12 ГПК України, були станом на 01.09.2005р. і станом на 26.06.2008р. є підвідомчими позови про оспорювання тих актів, які є по суті офіційними письмовими документами державного чи іншого органу, виданими в межах його компетенції, визначеної законом, мають точно визначені реквізити та породжують певні правові наслідки, створюють юридичний стан, спрямований на регулювання суспільних відносин, мають обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, поширюють свою чинність на певний час, територію, коло суб'єктів.

Акт ревізії в розумінні Закону України "Про державну контрольно- ревізійну службу в Україні" є результатом практичної контрольної діяльності спеціаліста - контролера - ревізора з визначених за ревізією питань, та не є актом державного чи іншого органу в розумінні ст. 12 ГПК України.

Викладене кореспондується і зі змістом ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, за п.1 ч.1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії).

Акт ревізії за названою природою не є рішенням (правовим актом індивідуальної дії) у значенні наведеного п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України. Позов за визначеним позивачем предметом - про визнання нечинним такого акта - не відноситься до компетенції адміністративного суду.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

2. Як вже згадано компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень. За визначенням у ст.3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Згідно зі ст.48 КАС України адміністративна процесуальна правосуб'єктність належить громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Положення про Контрольно-ревізійній відділ у м. Херсоні, затверджене наказом КРУ в Херсонській області № 17 від 29.01.2007р., не надає КРВ у м. Херсоні статусу юридичної особи. Відтак і за вадою суб'єктного складу (з цим відповідачем - КРВ у м. Херсоні, що не має статусу юридичної особи) позов не відноситься до компетенції адміністративного суду; порушене провадження за позовом до КРВ у м. Херсоні, підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі.

Суддя В.В. Чернявський