Рішення від 17.06.2008 по справі 4/47пн

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.06.08 Справа № 4/47пн.

Розглянувши матеріали справи

за позовом Обласного комунального підприємства “Компанія “Луганськвода», м.Луганськ в особі Лутугинського департаменту Південного регіонального виробничого управління Обласного комунального підприємства “Компанія “Луганськвода», м. Лутугине Луганської області

до Лутугинського міського комунального підприємства "Лутугинежитлфонд", м.Лутугине Луганської області

3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Лутугинська міська рада, м.Лутугино Луганської області

про спонукання внести доповнення до договору

Суддя Батюк Г.М.

секретар судового засідання Чех Т.М.

за участю представників сторін:

від позивача - Поляков В.М., довіреність № 119 від 11.02.08;

Орєхова О.В., довіреність № 34 від 14.01.08;

Шапка Д.А., довіреність № 364 від 02.01.08;

від відповідача - Борович А.С., довіреність № б/н від 01.01.08;

від 3-ої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Лутугинська міська рада - Відякіна Х.В., довіреність № б/н від 10.06.08.

Суть справи: позивачем заявлені вимоги про зобов'язання відповідача внести доповнення у додатки № 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, укладеного з Обласним комунальним підприємством “Компанія “Луганськвода» в особі Лутугинського департаменту Південного регіонального виробничого управління Обласного комунального підприємства “Компанія “Луганськвода» в редакції позивача, включити в додаток №3 «Перелік об'єктів водоспоживання та водовідведення» житловий фонд, який знаходиться в комунальній власності територіальної громади м.Лутугине та в оперативному управлінні ЛМКП «Лутугинежитлфонд».

Представник позивача надав до суду пояснення від 16.05.8 №5/496, здане до суду 19.05.08, в порядку ст.22 ГПК України, та просить зобов'язати відповідача внести доповнення до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07:

- в додаток №1 «Акт розмежування балансової належності мереж водопроводу каналізації та експлуатаційної належності сторін зі схемою»- внести доповнення актом розмежування балансової належності по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 2 «Ліміту постачання питної води і прийому стоків»- внести доповнення розрахунками ліміту постачання питної води по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 3 «Переліку об'єктів водоспоживання та водовідведення Споживача»- внести доповнення переліком об'єктів житлового фонду, який знаходиться в оперативному управлінні Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»у кількості 86 будинків, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07.

Представник позивача вимоги викладені у поясненні від 16.05.8 №5/496, у судовому засіданні підтримав.

Вказане пояснення приймається судом як заява про уточнення позовних вимог, як таке, що не суперечить ст. 22 ГПК України. На підставі викладеного, позовними вимогами слід вважати: вимоги про зобов'язання відповідача внести доповнення до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07:

- в додаток №1 «Акт розмежування балансової належності мереж водопроводу каналізації та експлуатаційної належності сторін зі схемою»- внести доповнення актом розмежування балансової належності по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 2 «Ліміту постачання питної води і прийому стоків»- внести доповнення розрахунками ліміту постачання питної води по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 3 «Переліку об'єктів водоспоживання та водовідведення Споживача»- внести доповнення переліком об'єктів житлового фонду, який знаходиться в оперативному управлінні Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»у кількості 86 будинків, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07.

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву №250 від 24.04.08, у поясненні від 14.05.08 №291, від 26.05.08 №311, від 30.05.08 №332 та від 17.06.08 №358 проти позовних вимог заперечує, з наступних підстав, а саме:

- відповідач, згідно з рішеннями Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07, №18/11-2 від 30.10.07, №18/10-1 від 30.10.07, №16/11 від 30.08.07, №18/3-2 від 30.10.07, №18/3-3 від 30.10.07 визначений як виконавець житлово-комунальних послуг централізованого опалення та утримання будинків , споруд та прибудинкових територій;

- рішенням Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК»вирішено передати Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»в оперативне управління переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням), вказаний в п.1 цього рішення, з правом здійснення всіх дій по відношенню до вказаного майна, окрім відчуження і передачі третім особам у користування;

- пункт 2.2.4 Статуту ЛМКП «Лутугинежитлфонд»передбачає надання житлово-комунальних послуг населенню тільки тих видів, які закріплені в п.2.3 Статуту, і які підприємства мають право здійснювати , як виконавець житлово-комунальних послуг;

- відповідач визначений у договорі № 225 від 29.12.07 на послуги з водопостачання та водовідведення, саме як споживач житлово-комунальних послуг;

- у разі внесення спірних об'єктів (житловий фонд) у вказаний договір, відповідач здійснював би діяльність з розподілу води та водовідведення внутрішньобудинковими інженерними мережами, та дані вимоги не мають ніяких підстав для здійснення відповідачем дій, які пропонує виконати позивач;

- норма ч.2 ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», вказує на підприємства, установи, організації до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення, але відповідач не відноситься до таких підприємств;

- відповідач не зобов'язаний включати додатки №№1,2,3 до договору № 225 від 29.12.07 на послуги з водопостачання та водовідведення, житловий фонд, який знаходиться у нього на праві оперативного управління, а як споживач правомірно включив в ці додатки всі об'єкти, на яких підприємство безпосередньо користується питною водою та послугами з водовідведення, та з інших підстав, викладених у відзиві.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача у відзиві на позовну заяву та у поясненні , зданих до суду 17.06.08, позовні вимоги відхилив, посилаючись на те, що:

- відповідно до договору № 225 від 29.12.07 на послуги з водопостачання та водовідведення ЛМКП «Лутугинежитлфонд»є споживачем, який повинен здійснювати обов'язки відповідно до ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»;

- ЛМКП «Лутугинежитлфонд»є виконавцем централізованого опалення та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а житловий фонд, який був переданий від Управління житлово-комунального господарства ЛДНВВК знаходиться у підприємства на праві оперативного управління;

- власником майна (житлового фонду) є територіальна громада м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради, та з інших підстав, викладених у відзиві.

Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд,

встановив :

Заява про уточнення позовних вимог, здана до суду 19.05.08, підлягає до задоволення.

Позовними вимогами слід вважати: вимоги про зобов'язання відповідача внести доповнення до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07:

- в додаток №1 «Акт розмежування балансової належності мереж водопроводу каналізації та експлуатаційної належності сторін зі схемою»- внести доповнення актом розмежування балансової належності по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 2 «Ліміту постачання питної води і прийому стоків»- внести доповнення розрахунками ліміту постачання питної води по кожному будинку, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07;

- в додаток № 3 «Переліку об'єктів водоспоживання та водовідведення Споживача»- внести доповнення переліком об'єктів житлового фонду, який знаходиться в оперативному управлінні Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»у кількості 86 будинків, відповідно до п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 ( з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог).

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що між Обласним комунальним підприємством «Компанія «Луганськвода»в особі Лутугинського департаменту Південного регіонального виробничого управління Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода»(позивача у справі) та Лутугинським міським комунальним підприємством «Лутугинежитлфонд»(відповідача у справі) було укладено договір № 225 від 29.12.07 на послуги з водопостачання та водовідведення (далі -договір).

Вищевказаний договір передбачає перелік заповнення відповідачем додатків, які є невід'ємною частиною договору № 225 від 29.12.07:

-додаток №1 «Акту розмежування балансової належності мереж водопроводу каналізації та експлуатаційної належності сторін зі схемою»;

-додаток № 2 «Ліміту постачання питної води і прийому стоків»;

-додаток № 3 «Переліку об'єктів водоспоживання та водовідведення Споживача».

Позивач надіслав на адресу відповідача лист №16/12 від 09.01.08 (а.с.17, том1), яким просив внести в додаток № 3 «Переліку об'єктів водоспоживання та водовідведення»«Споживача»до договору № 225 від 29.12.07 житлові будинки, які знаходяться в комунальній власності територіальної громади м.Лутугине, та які передані підприємству відповідачу на обслуговування.

Позивач зазначив, що відповідач листом від 10.01.08 №10 (а.с.18, том 1) відмовився від даної пропозиції, посилаючись на те, що в обов'язки відповідача не входить здійснювати послуги з водопостачання та водовідведення житлових будинків, які знаходяться на балансі Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»(відповідача у справі), оскільки в рахунках на 2008 рік не вказані об'єкти, які користуються центральним водопостачанням.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що внесення додатків в перелік житлового фонду до договору є обов'язковим для позивача з наступних підстав:

В підвальних приміщеннях багатоповерхових будинків, які знаходяться на балансі Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд» мають місце витоки води з вини відповідача.

Позивач вважає, що відповідно до ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»відповідач повинен здійснювати:

1.Своєчасно і відповідно якісно надавати житлово-комунальні послуги, згідно діючого законодавства та умовам договору;

2.Здійснювати контроль за технічними умовами інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень;

3.Своєчасно проводить підготовку житлового будинку та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо - зимовий період;

4.Утримувати в належному технічному стані і здійснює технічне обслуговування та ремонт внутрішньо будинкових систем, приймати міри відносно аварійних ситуацій, виявляє порушення якісних послуг у строк, встановлений договором або діючим законодавством.

Позивач у позові також зазначив, що пунктом 9.7 «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах та селах України» (далі -Правила) передбачено, що відповідач не має права відносити на рахунок мешканців будинків вартість нераціонального використання питної води або витоків, які мають місце з вини відповідача, адже якщо вони фіксуються водолічильниками, а також повну вартість води. Вартість нераціонального використання води відноситься на рахунок відповідача, а сплата за воду мешканцям нараховується за середніми показниками водолічильників, але не більше, вартості води, визначеної за нормами водопостачання.

Крім того, пунктами 12,13 Правил передбачено, що ОКП «Компанія «Луганськвода»(позивач у справі) надає водопостачання тільки до точки балансового розмежування, тобто до зовнішнього обрізу будинку, а за не виправлені внутрішньо будинкові системи, відповідальність несе власник будинку.

Позивач в своїй діяльності керується ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», яка передбачає, що послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управління, в який перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення.

Крім того, позивач зазначив, що відповідно до п.12.14 Правил, передбачено, що підприємствам, які передають об'єкт на баланс новому власнику, повинні в семиденний строк після передачі повідомити про це «Водоканал». Новий власник також у семиденний строк після прийому об'єкту на свій баланс письмово повідомляє «Водоканал»про прийняття на себе зобов'язання щодо водокористування і оформлення його відповідно з цими Правилами. Якщо таке повідомлення не поступить і новий власник не буде оформлений як абонент, то його водокористування вважається самовільним і безобліковим. Витрати води в таких випадках визначають відповідно до п.9.6 Правил з дня встановлення водоканалом самовільного водокористування до дня оформлення нового власника абонентам.

Але, позивач вважає, що в порушення вимог п.12.14 Правил, відповідачем не були включені в додатки №№1,2,3 до договору об'єкти -житловий фонд, які прийняті ним в оперативне управління, згідно п.1 рішення Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07.

Позивач у позовних вимогах зазначив, що у договорі № 225 від 29.12.07, між сторонами не досягнуто згоди, щодо усіх його істотних умов, що передбачено ст. 180 ГК України, а саме:

- в додатку №1 відсутні акти розмежування балансової відповідальності, схеми підключення до кожного будинку, оскільки подача води позивачем подається тільки до зовнішнього обрізу будинку;

- в додатку № 2 відповідачем були надані ліміти постачання води і прийому стоків житлового фонду, який знаходиться в комунальній власності територіальної громади м.Лутугине, та знаходиться оперативному управлінні Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»;

- в додаток № 3 не був внесений «перелік об'єктів водоспоживання та водовідведення", який відповідачем був вказаний в розрахунках житлового фонду. Тобто існують розбіжності між лімітами постачання питної води і переліком житлового фонду.

Позивач вважає, що не внесення в додатки до договору переліку житлового фонду свідчить про порушення відповідачем вимог, передбачених п.2 ст. 180 та п.8 ст.181 Господарського Кодексу України, тобто відповідач ухиляється від згоди у всіх істотних умов передбачених договором позивача, тому він звернувся з даною позовною заявою до господарського суду.

Відповідач позовні вимоги відхилив, з підстав, викладених у відзиві та поясненнях.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача позовні вимоги відхилив, з підстав, викладених у відзиві та поясненні.

Оцінивши доводи сторін у їх сукупності, суд вважає позов не обґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Позивач звернувся до господарського суду з даною позовною заявою про зобов'язання відповідача внести доповнення у додатки № 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, укладеного з Обласним комунальним підприємством «Компанія «Луганськвода»в особі Лутугинського департаменту Південного регіонального виробничого управління Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода»в редакції позивача, включити в додаток №3 «Перелік об'єктів водоспоживання та водовідведення»житловий фонд, який знаходиться в комунальній власності територіальної громади м.Лутугине та в оперативному управлінні ЛМКП «Лутугинежитлфонд».

Як свідчать матеріали справи, відповідно до рішення Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м.Лутугине», яке було прийняте згідно до п.4 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.04 №1875-ІУ та «Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді», затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.05, вирішено, що виконавцем житлово-комунальних послуг та опалення встановлюється по житловому фонду Лутугинський ДНВВК - УЖКГ ЛДНВВК (а.с.53, том 2).

Рішенням Лутугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК» вирішено прийняти безоплатно в комунальну власність територіальної громади м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням) УЖКГ Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату та передати Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»в оперативне управління переданий житловий фонд (з вбудованими і прибудованими приміщеннями, обладнанням), вказаний в п.1 цього рішення, з правом здійснення всіх дій по відношенню до вказаного майна, окрім відчуження і передачі третім особам у користування (а.с.97, том 1).

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/10-1 від 30.10.07 та № 16/11 від 30.08.07 «Про внесення змін до статуту ЛМКП «Лутугинежитлфонд»у зв'язку з прийняттям житлового фонду Лутугинського державного науково-виробничого валкового комбінату з котельнями та тепломережами, що обслуговувало Управління житлово-комунального господарства ЛДНВВК в комунальну власність територіальної громади м.Лутугине для подальшої передачі на обслуговування Лутугинському міському комунальному підприємству «Лутугинежитлфонд»вирішено внести відповідні зміни до статуту Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд», викласти його в новій редакції з приведенням положень статуту згідно діючого законодавства, внести зміни по розширенню видів діяльності підприємства (а.с.59-60, том 2).

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/3-2 від 30.10.07 «Про затвердження тимчасових тарифів ЛМКП «Лутугинежитлфонд»на послуги центрального опалення», у зв'язку з передачею житлового фонду з котельнями УЖКГ ЛДНВВК до комунальної власності територіальної громади м. Лутугине та наданням ЛМКП «Лутугинежитлфонд»повноважень по управлінню та обслуговуванню вказаних об'єктів, у тому числі надання послуг з центрального опалення, встановлені тимчасові тарифи на послуги опалення у м. Лутугине, яке буде надавати Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд»(а.с.61-62, том 2).

Рішенням Лутугинської міської ради № 18/3-3 від 30.10.07 «Про затвердження тимчасових тарифів ЛМКП «Лутугинежитлфонд»на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», у зв'язку з передачею житлового фонду з котельнями УЖКГ ЛДНВВК до комунальної власності територіальної громади м. Лутугине та наданням ЛМКП «Лутугинежитлфонд» повноважень по управлінню та обслуговуванню вказаних об'єктів, у тому числі надання послуг з центрального опалення, встановлені тимчасові тарифи на утримання ЛМКП «Лутугинежитлфонд»будинків, споруд та прибудинкових територій (а.с.63-64, том.2).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.04 № 1875-ІУ( далі -Закон № 1875-ІУ) визначені основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.

Відповідно до вимог статті 1 Закону № 1875-ІУ визначено, що балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд є власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до ст.1 Закону № 1875-ІУ, виконавцем є суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Управителем є особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі -управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

Відповідно до п.1.1 "Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді", затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 25.04.05 № 60

( далі -Порядок), визначаються виконавці житлово-комунальних послуг.

Стаття 21 Закону № 1875-ІУ, встановлює права та обов'язки виконавця.

Виконавцем житлово-комунальних послуг може бути суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання відповідних житлово-комунальних послуг та який може забезпечити виконання обов'язків, визначених ч.2 ст.21 Закону № 1875-ІУ та п. 1.3 Порядку. Виконавець житлово-комунальних послуг визначається органами місцевого самоврядування, крім випадків коли власник ( власники) житлових будинків бажає визначити виконавця житлово- комунальних послуг самостійно( 1.4 Порядку).

Виходячи з вищенаведеного, Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд»( відповідач у справі) є виконавцем тільки послуг з централізованого опалення та утримання будинків, споруд та при будинкових територій, а житловий фонд, який був переданий від Управління житлово-комунального господарства Лутугинського ДНВВК знаходиться у підприємства відповідача на праві оперативного управління. Власником майна (житлового фонду) є територіальна громада м. Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

Відповідно до ч.1 ст. 137 Господарського кодексу України, передбачено, що правом оперативного управління у цьому Кодексу визначається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).

Суб'єкт господарювання, який здійснює господарську діяльність на основі право власності, на свій розсуд, одноосібно або спільно з іншими суб'єктами володіє, користується і розпоряджатися належним йому майном, в тому числі має право надавати майно іншим суб'єктам для використання його на праві власності, господарського відання або оперативного управління, або на основі інших форм правового режиму майна, передбачених цим Кодексом

( ч.1, ч.2 ст.134 Господарського кодексу України )

Як вбачається, власником переданого майна (житлового фонду) є територіальна громада м. Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

Статтею 23 Закону № 1875-ІУ, передбачені права власника :

1. Власник має право тримати на балансі та управляти належним йому майном.

2. Власник має право доручати повністю або частково розпоряджатися та управляти належним йому майном відповідно до закону та договору балансоутримувачу або управителю.

3. У разі спільної власності кількох співвласників, рішення щодо утримання на балансі та/або управління майном приймається відповідно до закону.

Відповідач надав пояснення, що між позивачем та відповідачем був укладений договір на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, щодо якого останні висувають вимоги з приводу включення в додатки № 1,2,3 до вказаного договору житловий фонд, але в цьому договорі ЛМКП «Лутугинежитлфонд»( відповідач у справі) визначений як споживач. Статтею 1 Закону № 1875-ІУ, споживач - фізична або юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунально послугу; комунальна послуга - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної або юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством; виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги; власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків та споруд (власник ) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.

Частиною 2 ст. 19 Закону № 1875-ІУ, учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону № 1875-ІУ, виробник послуг може бути їх виконавцем.

Згідно ч.2 ст.19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням.

Вказана норма Закону вказує на підприємства, установи, організації до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення, але відповідач не відноситься до таких підприємств.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач включив у додатки № 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення № 225 від 29.12.07 всі об'єкти, на яких підприємство користується питною водою та послугами з водовідведення.

Згідно п.2.2 розділу 2 Статуту Лутугинського міського комунального підприємства «Лутугинежитлфонд»( далі- Статут) основними завданнями підприємства є :

- розроблення і реалізація стратегії розвитку потреб централізованого гарячого водопостачання, теплопостачання ( центрального опалення );

- розроблення та використання державних програм, спрямованих нас творення умов безперебійного теплопостачання, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів в його послугах на території області;

- організація відповідно до чинного законодавства збору, зосередження та цільового використання коштів, що надходять для фінансування тепло забезпечення міста та району;

- організація забезпечення експлуатації житлового фонду і надання житлово-комунальних послуг населенню, що мешкає в житловому фонді, який знаходиться у комунальній власності територіальної громади м. Лутугине.

Відповідач надав пояснення, що стосовно листа направлено на адресу позивача №77 від 11.02.08, то відповідач повідомив про намір включення житлового фонду тільки в додаток №3 до договору (а.с.132, том.1).

Норма п.12.14 Правил передбачає повноваження власника, який приймає житловий фонд на свій баланс (власник -має право володіти, користуватися, розпоряджатися, а ЛМКП «Лутугинежитлфонд»має право оперативного управління без права відчуження третім особам, тобто не є власником житлового фонду). Таким чином, власником житлового фонду є територіальна громада м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

На підставі викладеного, встановлено, що переданий відповідачу житловий фонд, згідно рішення Лугугинської міської ради №18/11-2 від 30.10.07 «Про прийняття в комунальну власність житлового фонду з вбудованими і прибудованими приміщеннями (обладнанням) Лутугинського ДНВВК», знаходиться у Лутугинському міському комунальному підприємстві «Лутугинежитлфонд» ( відповідача у справі) тільки на праві оперативного управління. Згідно рішення Лутугинської міської ради №10/8 від 12.01.07 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг та центрального опалення у м. Лутугине»- виконавцем житлово-комунальних послуг та опалення встановлюється по житловому фонду Лутугинський ДНВВК - УЖКГ ЛДНВВК. Отже, відповідач, як споживач включив у додатки № 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, всі об'єкти, на яких підприємство безпосередньо користується питною водою та послугами з водовідведення, але як виконавець відповідач виконує всі обов'язки, покладені на нього згідно Статуту та ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»та іншими нормативними актами.

Суд вважає, Лутугинське міське комунальне підприємство «Лутугинежитлфонд»(відповідач у справі) є виконавцем тільки централізованого опалення та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а житловий фонд, який був переданий від Управління житлово-комунального господарства ЛДНВВК знаходиться у підприємства відповідача на праві оперативного управління. Власником майна (житлового фонду) є територіальна громада м.Лутугине в особі Лутугинської міської ради.

За таких обставин, позовні вимоги слід визнати необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення .

Згідно ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Як свідчать матеріали справи, позивачем не надано безспірних доказів, про зобов'язання відповідача внести доповнення у додатки №№ 1,2,3 до договору на послуги з водопостачання та водовідведення №225 від 29.12.07, укладеного з Обласним комунальним підприємством “Компанія “Луганськвода» в особі Лутугинського департаменту Південного регіонального виробничого управління Обласного комунального підприємства “Компанія “Луганськвода» в редакції позивача (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог).

На підставі викладеного, суд робить висновок, що позивач не надав суду безспірних доказів своїх позовних вимог тому, у задоволенні позову слід відмовити.

На підставі ст.ст. 44, 49 ГПК України витрати по державному миту та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на позивача.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ч.1, ч.2 ст.134, ч.1 ст.137 Господарського кодексу України, ст.ст. 44,49,82,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.У задоволенні позову відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Дата підписання рішення : 23.06.08

Суддя Г.М.Батюк