Постанова від 02.06.2008 по справі 2911-2008А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 122

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.06.2008

Справа №2-31/2911-2008А

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Привалової А.В.

при секретарі судового засідання Лауман Ю.С.

за участю представників сторін:

від позивача - Шутенко К.П., дов. №45/10/10-0 від 09.01.2008 р.

від відповідача - Старшова Т.В., дов. №15 від 16.04.2008 р.; Гаркуша В.М., дов. №44/08 від 10.05.2007 р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом - Прокурора м.Керч, (98300, м.Керч, вул.Радянська, 12) в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керч АРК, (98300, м.Керч, вул..Борзенко, 40)

до відповідача - Комунального підприємства «Автокоммунсервіс», (98300, м.Керч, вул.. Гудованцева, 4)

про стягнення 256 810,08 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Керч діючи в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керч звернувся до господарського суду АРК з позовними вимогами до відповідача - Комунального підприємства «Автокоммунсервис» про стягнення 256810,08 грн. заподіяних бюджету збитків у вигляді несплати податку з доходів фізичних осіб.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що станом на 01.01.2008 р., згідно довідці про результати невиїзної документальної перевірки правильності утримання, повноти та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб у КП «Автокомунсервис» від 11.02.2008 р., відповідач має заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 256810,08 грн. Відповідач повинен був сплатити вказану суму боргу у встановлені законом строки, але таку сплату не здійснив, тому має заборгованість, яка повинна бути стягнута у судовому порядку.

Представник позивача позов підтримав у повному обсязі. Просить його задовольнити з підстав, зазначених у позові.

Відповідач позов визнав частково в сумі 251741,91 грн., у своєму відзиві на позов просить суд зменшити суму позову на 5068,17 грн. у зв'язку зі сплатою ним цієї суми боргу, про що свідчать платіжні доручення додані до відзиву.

В порядку ст.150 КАС України справа слуханням відкладалась, у зв'язку з необхідністю надання сторонами додаткових документів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Комунальне підприємство «Автокоммунсервис» зареєстровано виконавчим комітетом Керченської міської ради Автономної Республіки Крим 08.11.2006 р. і знаходиться на податковому обліку у ДПІ у м. Керч.

11.02.2008 р. Державною податковою інспекцією в м.Керч проведена невиїзна документальна перевірка правильності утримання, повноти та своєчасності внесення до бюджету податку з доходів фізичних осіб у КП «Автокоммунсервис», код за ЄДРПОУ 34719153, за період з 01.10.2007 р. по 10.01.2008 р., якою встановлено порушення п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8; п.п.19.2а) п.19.2 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», в частині порушення граничних термінів сплати податку з доходів фізичних осіб за 2007 р., про що свідчить довідка про результати за вих..№37/17-1/08-34719153 від 11.02.2008 р.

Вказаною перевіркою встановлено, що підприємством допущено порушення граничних термінів сплати податку з доходів фізичних осіб до бюджету, тобто утворення податкового боргу. Станом на 10.01.2008 р. встановлена заборгованість податку з доходів фізичних осіб в сумі 256810,08 грн.

Вимогами Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що податок з доходів фізичних осіб є обов'язковим до сплати.

Згідно з п.2.1 ст.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» платниками податку з доходів фізичних осіб є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи, а також нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України.

Як вбачається з п.1.15 ст.1 вказаного Закону юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податків, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, є податковим агентом. Податковий агент несе відповідальність за порушення норм цього Закону.

Згідно п.8.1.1, п.8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідності з цим законом. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкритті в територіальних управліннях державного казначейства України. Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід (п.п.16.3.2, 16.3.5 п.16.3 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»).

Відповідно до п.19.2. Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Пунктом 1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» встановлено, що податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів в порядку і в терміни, визначені цим Законом.

Відповідно до п.п.3.2.1 п.3.2 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» у випадках, якщо платник податків згідно законам з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, яким обкладається інша особа, у тому числі податок з доходів фізичних осіб, а також будь-які інші податки, утримувані з джерела виплати, сума таких податків вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді і який створюється від їх імені.

Таким чином за відповідачем зі станом на 01.01.2008 р. утворилася заборгованість зі сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 256810,08 грн.

Відповідач надав суду документи, які підтверджують сплату відповідачем 5068,17 грн., а саме : платіжні доручення №389 від 31.03.2008 р.; №319 від 20.03.2008 р.; №401 від 03.04.2008 р.; №433 від 16.04.2008 р.; №27 від 13.01.2008 р.; №93 від 23.01.2008 р.; №78 від 21.01.2008 р.; №56 від 15.01.2008 р.; №163 від 11.02.2008 р.; №213 від 19.02.2008 р.; №189 від 14.02.2008 р.; №230 від 21.02.2008 р.; №191 від 14.02.2008 р.; №203 від 18.02.2008 р. (а.с.60-73).

Таким чином, у частині стягнення 5068,17 грн. позовні вимоги задоволенню не підлягають, у зв'язку з тим, що відповідачем виконані зобов'язання по сплаті податку з доходів фізичних осіб у вказаній сумі.

Згідно п. 8 ст. 11. Закону України «Про державну податкову службу» органам державній податковій службі надане право стягувати в бюджети й державні цільові фонди суми недоїмки, пені й штрафні санкції в порядку, передбаченому законодавством.

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню частково.

Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 02.06.2008 р. Постанова складена у повному обсязі 06.06.2008 року.

На підставі викладеного та керуючись ст..ст.70,71,86, ч.4 ст.94, ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Автокоммунсервис» (98300, м.Керч, вул.. Гудованцева, 4) (р/р 26002500477511 КРФ АКБ «Укрсоцбанк» МФО 324010, ОКПО 34719153) 251741,91 грн. заподіяних бюджету збитків у вигляді несплати податку з доходів фізичних осіб та зарахувати на р/р 33212800500019 УДК в АРК м.Сімферополя, код платежу 11010100, до місцевого бюджету м.Керч, МФО 824026, ЗКПО 24030783).

3. В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

Виконавчий документ видати у встановленому ст.258 КАС України порядку після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Копії постанови надіслати на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Привалова А.В.