29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"05" червня 2008 р. Справа №12/292_НА
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Шпак В.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-1" м. Кам'янець-Подільський
до Виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський
про визнання незаконним рішення конкурсного комітету на здійснення послуг з пасажирських перевезень транспортом загального користування щодо зняття з конкурсу ТзОВ "Альянс-1" та визнання недійсними результатів конкурсу на здійснення послуг з пасажирських перевезень
Суддя Шпак В.О Секретар судового засідання Кобріна О.В.
Представники сторін.
від позивача : Соха В.Г. - директор ТОВ;
від відповідача: Вус Ю.М.- довіреність № 2/02-28-339 від 28.02.08,
В судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частину постанови.
Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс-1" м. Кам'янець-Подільський звернулось з позовом до Виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський про визнання незаконним рішення конкурсного комітету з конкурсу на здійснення послуг з пасажирських перевезень транспортом загального користування щодо зняття з конкурсу ТОВ "Альянс-1" та визнання недійсними результатів конкурсу на здійснення послуг з пасажирських перевезень транспортом загального користування від 09.2007р.
Посилається на те, що стаття 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» закріплює положення про те, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. 25.09.2007 року в газеті «Кам'янець - Подільський Вісник»№ 31 від 03.08.2007 року було розміщено оголошення про проведення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, зокрема виставлено на конкурс маршрут № 22 «Подільські фільварки -ВАТ м'ясокомбінат». Кількість транспортних засобів, необхідних для перевезення пасажирів за даним маршрутом - 2. Клас автобусів - пасажиромісткістю до 22 посадочних місць. Стаття 44 цього Закону вказує, що до обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать: визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками та державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.
Підприємством ТзОВ «Альянс - 1»з часу відкриття автобусного маршруту № 22 і затвердження паспорту на нього (Паспорт автобусного маршруту № 22. затверджений виконавчим комітетом Кам'янець - Подільської ради від 26.08.2003 року) отримано ліцензійні картки на перевезення пасажирів (Ліцензійна картка серії АВ/Ч № 277377. видана на транспортний засіб пасажирського типу ГАЗ - 322132 державний № 004-40 ХМ 2003 року випуску, дійсна до 05.04.2010 року; Ліцензійна картка серії АВ/Ч № 277376. видана на транспортний засіб пасажирського типу ГАЗ - 322132 державний № 004-50 ХМ 2003 року випуску, дійсна до 05.04.2010 року) та укладено договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом (Договір № 265 від 29.09.2004 року). За час дії договору ТзОВ «Альянс - 1»належним чином, сумлінно та добросовісно виконувало умови договору.
Підприємством ТзОВ «Альянс - 1»було подано заявку на участь у конкурсі на маршрут № 22 «Подільські фільварки - ВАТ м'ясокомбінат». Всього на участь у конкурсі подали заявки два підприємства: ТзОВ «Альянс - 1»з трьома транспортними засобами (ГАЗ - 322132 державний № 004-40 ХМ 2003 року випуску; ГАЗ - 322132 державний № 004-50 ХМ 2003 року випуску; ГАЗ -322132-14 державний № ВХ 95-15 АА 2004 року випуску) та ДП «Верон» відповідно із двома транспортними засобами (ГАЗ - 3221 державний № ВХ 64-57 АВ 1999 року випуску; Мегсеdes-Веnz -410 D державний № ВН 07-92 АА 1994 року випуску).
Стаття 46 Закону встановлює, що для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи: заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загальногокористування, на якому має намір працювати претендент; нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів та копії ліцензійних карток на автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.
Відповідно до пункту 12 Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 139 для участі у конкурсі претендент подає конкурсному комітетові такі документи: заяву на участь у конкурсі за зразком згідно з додатком; конкурсні пропозиції щодо визначення транспортних засобів для роботи на автобусному маршруті загального користування, вартості транспортних послуг, здешевлення поїздки для окремих категорій громадян тощо; нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.
Позивач подав усі необхідні документи, які конкурсний комітет прийняв без будь-яких зауважень.
Однак, відповідач своїм рішенням, оформленим у вигляді протоколу від 25.09.2007року, неправомірно зняв позивача з конкурсу.
Відповідач позовні вимоги не визнав, у відзиві на позов зазначив, що ТзОВ "Альянс-1" подало всі необхідні документи для прийняття участі у конкурсі на маршрут № 22 "Польські фільварки - ВАТ "М'ясокомбінат", тому воно повинне було представити свої транспортні засоби на технічний огляд, який проводився на території ВАТ "АТП 16808" з 6.08. по 7.08.2007 року з 9.00 до 11.00.
7.08.2007 року ТзОВ "Альянс-1" представило три транспортні засоби на технічний огляд, два з яких притягнули на буксирі, а третій не був готовий до технічного огляду. Робочою групою було прийнято рішення про перенесення технічної перевірки на 14.09.2007 р.
14 вересня 2007 року при проведенні технічного огляду трьох транспортних засобів, робочою групою було виявлено ряд недоліків, які зафіксовані в актах технічного огляду транспортного засобу претендента на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування.
Так, у транспортного засобу ГАЗ-322132 д.н. ВХ 95-15 АА виявлено недоліки: лобове скло тріснуте; корданий вал не затягнуто, має люфт; в технічному талоні не вписано газове обладнання, яке встановлено на автомобілі.
ГАЗ-322132 д.н. 004-50 ХМ виявлено недоліки: лобове скло тріснуте;опорні диски обох коліс мають тріщини; стрем'янки ресор не затягнуті; кришка картера маховика відсутня; в технічному талоні запис - автобус не загального призначення.
ГАЗ-322132 д.н. 004-40 ХМ в технічному талоні запис - автобус не загального призначення.
На підставі цього було прийнято рішення про зняття позивача з конкурсу.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши доводи представників сторін, суд дійшов до наступних висновків.
Статтею 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
Статтею 44 Закону передбачено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Відповідно до даної норми Закону, виконавчим комітетом Кам'янець-Подільської міської ради було прийнято рішення від 17 травня 2007 року № 942 "Про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Кам'янець-Подільський". Даним рішенням виконавчого комітету були затверджені: склад конкурсного комітету ; мережа автобусних маршрутів загального користування; графіки руху автобусів; умови перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування; методика визначення переможців конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування; акт технічного огляду транспортного засобу претендента на перевезення ; графік проведення конкурсу.
Статтею 46 Закону визначено, що для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи: заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент; нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів та копії ліцензійних карток на автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті; відомості про додаткові умови обслуговування маршруту; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.
Позивачем усі необхідні документи було надано.
Відповідно до Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою КМ України від 29 січня 2003 р. N 139 ( пункти 23-27) переможцем конкурсу визнається претендент, який відповідає кваліфікаційним вимогам до пасажирських перевізників, може забезпечити належну якість перевезень пасажирів і за оцінкою конкурсного комітету зайняв перше місце. У разі відмови цього претендента договір може бути укладений з претендентом, який зайняв друге місце. У разі відмови претендента, який зайняв друге місце, від укладення договору конкурс вважається таким, що не відбувся.
Рішення про результати конкурсу приймаються конкурсним комітетом на закритому засіданні у присутності не менше ніж половини його складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсного комітету.
Переможець конкурсу оголошується на відкритому засіданні конкурсного комітету із запрошенням на нього усіх претендентів.
Якщо конкурс не відбувся через відсутність бажаючих узяти в ньому участь, замовник призначає пасажирського перевізника на строк до одного місяця і проводить новий конкурс. Якщо в конкурсі взяв участь тільки один претендент, переможцем конкурсу може бути визнаний цей претендент.
Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу оформляється протоколом, який підписується його головою та секретарем, і надсилається у триденний строк замовнику, переможцю конкурсу та іншим учасникам конкурсу (на запит).
Таким чином, вказаним порядком не передбачено права конкурсної комісії знімати учасника з конкурсу, якщо він уже був до нього допущений.
Не передбачено такого права і Умовами організації перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування та проведення конкурсу у м. Кам'янець-Подільському, затвердженими рішенням виконкому №942 від 17.05.2007року.
Тобто, приймаючи рішення ( у формі протоколу від 25.09.2007року №3) відповідач вийшов за межі наданих йому повноважень.
З огляду на викладене, вимоги позивача відповідають положенням чинного законодавства та підлягають задоволенню.
Стосовно доводів відповідача про те, що позивач невірно зазначив дату прийняття рішення відповідачем, суд виходить з того, що відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-1" м. Кам'янець-Подільський до Виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради м. Кам'янець-Подільський про визнання незаконним рішення конкурсного комітету на здійснення послуг з пасажирських перевезень транспортом загального користування щодо зняття з конкурсу ТзОВ "Альянс-1" та визнання недійсними результатів конкурсу на здійснення послуг з пасажирських перевезень від 23.09.2007року задоволити.
Визнати незаконними рішення конкурсного комітету на здійснення послуг з пасажирських перевезень транспортом загального користування щодо зняття з конкурсу ТзОВ "Альянс-1" та результати конкурсу на здійснення послуг з пасажирських перевезень від 25.09.2007року.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Повний текст постанови виготовлено 13.06.2007року.