Справа № 2-а-9668/11
"05" серпня 2011 р. Торезький міський суд Донецької області в складі:
головуючого Стріжакової Т.В.
при секретарі Воробйової І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Торезі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м.Торезі Донецької області про визнання рішення протиправним, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного Фонду України в м.Торезі (далі-УПФУ) про визнання рішення протиправним, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії. Свої вимоги мотивує тим, що він з 28.11.2008р. отримує пенсію за нормами ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», продовжує працювати. 21.04.2011р. він звернувся до відповідача про здійснення перерахунку пенсії за стажем та заробітком згідно з ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», йому проведений перерахунок, застосувавши показник заробітної плати у середньому на одну особу по Україні, з якої оплачені страхові внески за 2007 рік (1197,91грн.). З даним перерахунком він не згодний, тому звернувся до УПФУ із письмовою заявою провести перерахунок пенсії з врахуванням середнього заробітку за 2009 рік. Листом від 17.06.2011 року відповідач відмовив у задоволенні прохання, посилаючись на відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за календарний рік, що передує року призначення пенсії. З цим погодитися неможна, оскільки ст.40,42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»вказаний перерахунок повинен проводитися на підставі показників середньої заробітної плати попереднього року. Крім того, Конституція України та Закони України застосовуються у першу чергу, мають перевагу перед підзаконними актами: указами президента, постановами КМУ, наказами міністерств. Вважає, що при проведенні перерахунку йому пенсії, необхідно застосувати ч.2 ст.40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»із застосуванням показника середньої заробітної плати в цілому по Україні за 2010 рік. Рішенням Конституційного суду від № 10-рп/2008 визнані неконституційними положення 10 п.35 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України»в частині визначення показника заробітної плати і порядку проведення перерахунку, яке є обов'язкове для виконання. Просить рішення УПФУ №402 від 17.06.2011 року про відмову йому у перерахунку пенсії за віком станом на 21.04.2011 року із застосуванням середньої заробітної плати робітників, зайнятих в галузі економіки України за 2010 рік, передбачений ст.ст.40,42 визнати протиправним, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії з 1.05.2011р. відповідно до ч.2 ст.40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосувавши показник середньої заробітної плати робітників, зайнятих в галузяз економіки за 2010 рік, відповідно з ст.ст.40,42 вказаного Закону (а.с.2,3).
18.07.2011 року позивач подав заяву про зміну позовних вимог, свої вимоги виклав у новій редакції і просив визнати рішення УПФУ від 21.04.2011 року про відмову у перерахунку його пенсії із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки за 2010 рік, що передбачено ст.40, 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», протиправним та скасувати; зобов'язати УПФУ здійснити перерахунок його пенсії з 01.05.2011 року із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2010 рік, у відповідності з вимогами ст.ст.40,42 цього Закону в редакції від 09.07.2003р. (а.с.18,19).
Позивач, повідомлений в установленому порядку про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, подав заяву, в якій просив його позов задовольнити повністю, справу розглянути у його відсутність (а.с.17).
Представник відповідача УПФУ, повідомлений в установленому порядку про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, надав заперечення, просив справу розглянути у його відсутність, проти позовних вимог заперечує (а.с.28).
Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що позивач є пенсіонером за віком, йому видане пенсійне посвідчення №НОМЕР_1 (а.с.6). Позивач 28.11.2008 року звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком, в результаті позивачу протоколом від 16.12.2008 року призначена пенсія за віком згідно з ЗУ «Про пенсійне забезпечення»(а.с.23). 21.04.2011 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, розпорядженням від 30.05.2011р. позивачу з 01.03.2011р. здійснений перерахунок пенсії (а.с.24). Відповідачем при перерахунку пенсії використані індивідуальні відомості про застраховану особу -позивача (а.с.25). Згідно з трудовою книжкою позивача він з 01.11.2008р. працював на «Шахта ім..Кисельова», з 22.04.2009 р. переведений на «Шахта ім.Лутугіна»і по теперішній час там працює (а.с.8-12).
Згідно з рішенням від 21.04.2011р., підписаним заступником начальника управління-начальника відділу пенсійного забезпечення УПФУ в м.Торезі, розглянута заява позивача від 21.04.2011р. про перерахунок пенсії по ст.42 ч.4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»і встановила, що позивач працює на шахті «ім..Лутугіна»по теперішній час, страховий стаж був врахований по 28.02.2011 року. При проведенні перерахунку відповідно до ст.42 ч.4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»зменшується коефіцієнт заробітної плати (до перерахунку -2,58046, після - 2,43042) та розмір середнього заробітку (до перерахунку -3091,16грн., після -2911,42грн.), за таких обставин підстав для проведення перерахунку по заробітку не має (а.с.14,25). Відповідачем не надано доказів, що він ознайомив позивача з даним рішенням або направив йому копію даного рішення, і позивач її отримав, тому суд вважає, що позивачем не пропущений строк звернення до суду з оскарженням даного рішення.
Позивач не погодився з проведеним перерахунком пенсії і звернувся до відповідача, на що отримав відповідь, в якій вказано, що розмір пенсії обрахований згідно із діючим законодавством (а.с.13).
У запереченнях відповідача УПФУ вказано, що вимоги позивача безпідставні, позивач з 28.11.2008р. отримує пенсію за віком на пільгових умовах, обчислену згідно з ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 21.04.2011 року позивач звернувся до УПФУ з заявою про перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі згідно з ч.4 ст.42 вказаного Закону. Частиною 4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зі змінами, внесеними ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України») було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням 24 місяців страхового стажу, придбаного після її призначення (попереднього перерахунку) пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року зміни, внесені до ст.40, ст.42 Закону в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсії визнані неконституційними. З 22.05.2008р. відновилася попередня редакція частини 4 ст.42 вказаного Закону, якою передбачено, що у випадку якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожен наступний перерахунок проводиться не раніше чим через 2 роки після призначення пенсії. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням заробітної плати (доходу) з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, вказані в частині 1 ст. 40 цього Закону. Положення щодо застосування середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, міститься у частині другій статті 40 Закону, на яку стаття 42 Закону не посилається. За таких умов відсутні правові підстави застосовувати для проведення перерахунку пенсії показник заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
При обчислені заробітної плати позивачу для розрахунку розміру пенсії за період з 01.01.1992р. по 30.04.1993р., з 01.06.1993р. по 31.01.1997р. та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000р. по 28.02.2011р. встановлено, що заробітна плата після перерахунку із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2007 рік (1197,91грн.) становить 2911,42грн., коефіцієнт заробітку -2,43042 (1197,91 грн.х2,043042=2911,42грн.). До перерахунку розмір заробітної плати за період з 01.01.1992р. по 30.04.1993р., з 01.06.1993р.по 31.12.1996р. та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000р. по 31.10.2008р. із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2007 рік (1197,91грн.) становив 3091,16грн., коефіцієнт заробітку -2,58046 (1197,91 грн.х2,58046=3091,16грн.). У зв'язку з тим, що розмір коефіцієнт заробітку та заробітна плата зменшується, перерахунок пенсії позивачу проведено по стажу. Після перерахунку з 01.05.2011р. стаж роботи позивача зараховано по 28.02.2011р. та складає 27р.11міс.24дн., коефіцієнт стажу - 0,51917, збільшений на 1,35%- 0,70088. Розмір пенсії позивача складає 2475,40грн., а саме: основний розмір пенсії-2166,53грн.(3223,34грн.х0,70088), доплата за понад нормований стаж роботи 26років -198,64грн. (764х26%), підвищення із зростанням заробітної плати -110,23грн., розмір пенсії обчислений згідно з діючим законодавством, просить у задоволенні позову відмовити (а.с.22).
Відповідно до ч.2 ст.6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України та повинні відповідати їй (ст.8). Органи державної влади і місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України (ч.2 ст.19).
Відповідно до ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-1У у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону.
Відповідно до підпункту «б»підпункту 10 пункту 35 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України»Закону України від 28.12.2007 року №107-У1 «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»ч.4 ст.42 ЗУ вказаного Закону була викладена в новій редакції: «У разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені у ч.1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсі, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацем 3 ч.1.ст.40 цього Закону.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до ч.1 ст.28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попереднього перерахунку пенсії)».
Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року зміни, внесені підпунктом «б»підпунктом 10 п.35 розділу ІІ Закону України від 28.12.2007 року №107-У1, визнано такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними).
Тому з 22.05.2008 року і станом на час звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії діяла редакція частини 4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 09.07.2003 року №1058-1У, яка не містить в собі вимоги при перерахунку пенсії застосовувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Відповідно п.п.3 п.11 ПКМУ від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»у разі якщо застрахована особа після призначення відповідно до Закону продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацем 3 ч.1.ст.40 цього Закону.
Фактично в даній постанові відтворена редакція ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 28.12.2007 року №107-У1, яка визнана неконституційною, і таким чином, умови перерахунку пенсії, визначені в п.п.3 п.1 ПКМУ від 25.08.2008 року №530, не відповідають цим умовам, викладеним у ст.40 ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 09.07.2003 року №1058-1У, яка відновила свою дію з 22.05.2008 року.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.92 Конституції України виключно законами України визначаюься основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Відповідно до ч.4 ст.8 ЦПК України у разі невідповідності правового акту ЗУ або міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, суд застосовує акт законодавства, який має вищу юридичну силу.
Тому, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, якою є вказана ПКМУ від 28.05.2008 року №530, у спірних правовідносинах застосуванню підлягають ст.40 та ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 09.07.2003 року №1058-1У, які регулюють умови перерахунку пенсії, що і враховується судом.
Суд не може прийняти до уваги спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009р., який відповідач фактично використував при перерахунку пенсії позивачу, в якому передбачено застосування показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, із якої оплачені страхові внески, за 2007р. (1197,91грн.), оскільки вважає, що даний лист не є нормативно-правовим актом, він не може містити нових правових норм, не підлягає державній реєстрації, носить роз'яснювальний та рекомендаційний характер, до того ж він не відповідає положенням ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому не підлягає застосуванню.
Відповідно до ч.3 ст.4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення. Відповідно до ст.5 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» цей закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Відповідно до ч.4 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-1У, яка діяла на час звернення позивача за перерахунком пенсі, перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09.07.2003 року №1058-ІV, яка діяла на час його звернення за перерахунком пенсії, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000року, незалежно від перерв, за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 року.
Відповідно до ч.2 ст.40 ЗУ ««Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09.07.2003 року №1058-ІV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз + Кз + Кз + ... + Кз); К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи. Тобто, заробітна плата відповідно до ч.2 ст.40 цього Закону обчислюється з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, що у даному випадку по цій справі - за 2010 рік.
Середня заробітна плата працівників, зайнятих в галузях економіки України, про яку йдеться в частині 2 ст. 40 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в редакції від 09.07.2003 року № 1058-ІV визначається Державним комітетом статистики. Вона не співпадає з поняттям середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»враховується для обчислення пенсії, про яку йшлося в частині 2 ст. 40 та ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції Закону від 28.12.2007 року № 107-VІ та в пп. 3 п.11 постанови КМУ від 28.05.2008 року № 530, і визначається Пенсійним фондом України.
Вирішуючи позовні вимоги за позовом до суб'єкта владних повноважень, суд виходить із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені ст.1, 3, ч.2 ст.6, ст.8, ч.2 ст.19, ст.22, 23, ч.1 ст.24, ст.46, ч.1 ст.50 Конституції України, з неможливості скасування та звуження права на пенсійне забезпечення. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст.8 Конституцією.
Судом встановлено, що позивач 21.04.2011 року звернувся до відповідача про перерахунок пенсії, позивачу здійснено перерахунок пенсії з заробітної плати (доходу) за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 цього Закону, врахована його заробітна плата з урахуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, із якої оплачені страхові внески, за 2007р. (1197,91грн.), що передбачено спільним листом Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009р. Відповідачем винесено рішення від 21.04.2011 року, в результаті позивачу з 01.05.2011р. здійснений перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною стажу, перерахунок по заробітній платі не проводився. Відповідачем відмова у перерахунку по заробітній платі мотивована тим, що при проведенні перерахунку відповідно до ст.42 ч.4 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»у позивача зменшується коефіцієнт заробітної плати, за таких обставин, вважає УПФУ, підстав для проведення перерахунку пенсії по заробітку не має, він здійснений відповідачем тільки за стажем.
Таким чином, відповідач не оспорює право позивача, який після призначення пенсії продовжував працювати, на перерахунок йому пенсії з 01.05.2011 року, діючим законодавством передбачений перерахунок пенсії по стажу та заробітку, перерахунок пенсії позивачу відповідачем здійснений тільки по стажу; відповідачем не доведено, на підставі якого нормативного акту він при здійснені перерахунку пенсії позивачу при розрахунку заробітку застосовував показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, із якої оплачені страхові внески, за 2007р. (1197,91грн.), в результаті чого він зробив висновок, що заробітна плата позивача зменшується.
Суд вважає, що рішення відповідача від 21.04.2011 року суперечить ч.2 ст.42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09.07.2003 року №1058-ІV, яка діяла на момент звернення позивача за перерахунком, відмова у перерахунку пенсії по заробітку не мотивована, не обґрунтована, рішення відповідача не відповідає вимогам наведеного діючого законодавства, відповідачем вказано, що при перерахунку пенсії зменшується коефіцієнт заробітку та розмір середньої заробітної плати, але відповідний розрахунок не наведений, не зазначені відповідні підстави Цим порушуються права позивача на перерахунок пенсії, позиція органу пенсійного фонду ставить під сумнів можливість реалізації конституційного права громадян на пенсійне забезпечення, у тому числі на перерахунок пенсії, порушує принцип диференціації розмірів пенсії залежно від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, погіршує становище позивача. Відповідач неправомірно застосовує при перерахунку пенсії позивачу показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується ним для обчислення пенсії, за 2007 рік. Тому порушені права позивача підлягають поновленню, а вимоги позивача задоволенню, при цьому необхідно врахувати фактично отриману ним пенсію за вказаний період.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування. Згідно з ч.3 ст.94 КАС України відповідно до задоволених вимог підлягає стягненню з державного бюджету на користь позивача 03 грн. 40 коп.
Керуючись ст.1,3, ч.2ст.6, ст.8, ч.2ст.19, ст.22,46, ч.1ст.50, 92,152 Конституції України, ст.1,4,5, 40,42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-1У, Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008р. №10-рп, ПКМУ від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст.ст.2,8,9,10,69-71,79,86,87,94,98,99, 100,102, 104,105,158-163,185,186,254 КАС України, -
Визнати протиправним та скасувати рішення від 21.04.2011 року Управління Пенсійного Фонду України в місті Торезі Донецької області про відмову у перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01травня 2011 року із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки за 2010 рік, що передбачено ст.40,42 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в редакції від 09.07.2003 року № 1058-ІV.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в місті Торезі Донецької області УПФУ здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 травня 2011 року за заробітком із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2010 рік, у відповідності з вимогами ст.ст.40,42 цього Закону в редакції від 09.07.2003р. №1058-1У, з врахуванням фактично отриманої ним пенсії.
Стягнути на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 03грн.40коп. з Державного бюджету України.
Постанова постановлена в нарадчій кімнаті та проголошено вступну та резолютивну частини в судовому засіданні 05 серпня 2011 року.
Постанова буде виготовлена в повному обсязі 09 серпня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Торезький міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя:Т. В. Стріжакова