23.06.08
Справа №АС8/129-08.
АС 8/129-08
За позовом - Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача -Державного комунального підприємства “Роменське міжміське бюро технічної інвентаризації», м. Ромни
про стягнення 9 566 грн. 11 коп
СУДДЯ КІЯШКО В.І.
За участю представників:
від позивача: не з»явився
від відповідача: Овчаренко А.В.
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача на свою користь 9 566 грн. 11 коп штрафних санкцій за нестворені 1 робочие місце для працевлаштування інвалідів в 2006 р. відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Позивач до суду подав відзив, в якому не погоджується з позовними вимогами мотивуючи це тим, що позивач безпідставно нарахував штрафні санкції за не створення робочого місця для працевлаштування інвалідів та просить адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів № 04-22/075 від 08.04.2008р. визнати недійсним.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, суд встановив:
Позивач в позовній заяві просить стягнути з відповідача 9 566 грн. 11 коп. штрафних санкцій за нестворені 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2006 р. на підприємстві відповідача.
Відповідач повністю заперечує проти позову, мотивуючи це тим, що на виконання Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» №875-XI1 від 21.03.1991р., в Роменському МБТІ, при фактичній середньообліковій чисельнос ті штатних працівників за 2006р. 18 чоловік та відповідно до ч. І ст.19 Закону, було ство рено 1 робоче місце для інвалідів в особі прибиральниці приміщень, площею 156 кв.м.
01.02.2005 року на підставі наказу №1 по Роменському МБТІ від 01.02.05р. на вказану поса ду була прийнята гр.. КОРНУХ ЛАРИСА ФЕДОРІВНА, інвалід ІІІ- ї групи згідно пенсійного посвідчення АВ № 459402 від 19.11.04р.та довідки Роменської МСЕК СА №012008 9 яка працює в бюро станом на 23.06.2008р.
Відповідач зазначає, що за 2006 рік бланків звітності з Фонду в Роменське МБТІ не надходило. При цьому в щомісячних та річних звітах про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов»язкового дер жавного соціального страхування України на випадок безробіття та пенсійного фонду України (звідки бралися дані про чисельність та заробітну плату) окремим рядком виділялася кількість працюючих на підприємстві інвалідів (про даний факт свідчать копії звітів, які надавалися відповідачем позивачу).
Наведені факти підтверджуються копією штатного розкладу, до відки МСЕК СА №012008, копією пенсійного посвідчення та ін.
В підтвердження заперечення відповідачем суду наданий лист - виписка № 334 від 20.06.2008р. Роменської міжрайонної медико - соціальної експертної комісії, яка свідчить про визнання інвалідом третьої групи Корнух Л.Ф.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем неправомірно, в порушення закону нараховані штрафні санкції Роменському МБТІ
Відповідно до ст. 71 кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, але позивач, урахуванням всіх обставин справи, не подав суду обґрунтованих доказів в підтвердження позовних вимог.
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача не можуть бути задоволені, оскільки вони протирічать вимогам чинного законодавства України і суд у позові відмовляє, тому, керуючись ст. ст. 158, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В адміністративному позові - відмовити.
СУДДЯ В.І. КІЯШКО