79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
20.06.08 Справа№ 7/18А
суддя: Білоус Б.О.
розглянувши матеріали справи
За позовом: Військової частини А 3817, м. Самбір Львівської області
до відповідача: Територіального Західного контрольно-ревізійного управління контрольно-ревізійного Департаменту Міністерства оборони України, м. Львів
про визнання протиправним акту начальника організаційно-планової групи Територіально Західного контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту МО України
Суддя Б.О.Білоус
Представники:
позивача Власенко О.А., Солтис Р.Р. (довіреності в матеріалах справи)
відповідача не з'явився
Позов заявлено Військовою частиною А 3817, м. Самбір Львівської області до Територіального Західного контрольно-ревізійного управління контрольно-ревізійного Департаменту Міністерства оборони України, м. Львів про визнання протиправним акту начальника організаційно-планової групи Територіально Західного контрольно-ревізійного управління Контрольно-ревізійного департаменту МО України.
Провадження у справі зупинялося у зв'язку з проведенням розслідування по матеріалах справи військовим прокурором. Справу повернуто суду для продовження розгляду справи по суті.
Відповідач позову не визнав з підстав, викладених у відзиві, наданому суду 06.05.08 р. за Вх. № 10287.
В судовому засіданні 17.06.08 року оголошено перерву до 20.06.08 р. В судовому засіданні 20.06.08 р. проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 20.06.08 р. відповідно до ст. 85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
В позовній заяві Позивач просить визнати протиправним результати перевірки фінансово-економічної діяльносіт військової частини А 3817- Акт № 277 від 28.02.07 р., вимоги начальника Територіального Західного контрольно-ревізійного департаменту МО України від 06.03.07 року № 234/5/126, пункт 6 Акту ревізії фінансово-господарської діяльності військової частини А 3817 від 08.11.07 року № 1506.
Позивач вважає, що названі ним в позові акти є безпідставними і необгрунтованими, такими, що порушують його право та просить визнати їх протиправними.
Проте, результати перевірки фінансово-економічної діяльності, Акти в яких викладено результати перевірки, в тому числі і вимога № 234/5/126 від 06.03.07 року прийняти до виконання пропозицію, винесену в акті ревізії від 28.02.07 р., не є рішеннями (нормативно-правовими актами чи правовими актами індивідуальної дії чи бездіяльності) суб'єкта владних повноважень.
Пунктом 1 статті 12 ГПК України встановлено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві.
Згідно Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України від 26.01.2000 року № 02-5/35 “Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів» акт державного чи іншого органу -це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.
За змістом ст. 15 ЦК України особа має право на захист свого порушеного права. Одним із способів захисту порушеного права ст.ст. 16, 20 ЦК України визначає -визнання незаконними та недійсними рішень, дій чи бездіяльності орегану державної влади, органи влади Автономної республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Тобто за змістом вказаних норм господарські суди розглядають на загальних підставах справи у спорах про визнання недійсними актів, прийнятих іншими органами, які відповідно до закону мають обов'язковий характер.
Оскаржені позивачем Акти перевірки за своїми ознаками до таких актів не відносяться, оскільки не носять характеру обов'язкових до виконання нормативних актів, а є лише фіксацією порушення, яке було виявлено при проведенні перевірки.
За таких обставин, господарський суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає припиненню, відповідно до п. 1 ст. 80 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 80, 86 ГПК, суд,-
Провадження у справі № 7/18 припинити.
Суддя Білоус Б.О.