Рішення від 16.04.2008 по справі 12/9

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2008 р.

Справа № 12/9

за позовом ПП ОСОБА_1 АДРЕСА_1

до відповідача Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська вул.Л.Курбаса,2,м.Івано-Франківськ,76000

про спонукання до укладення договору купівлі-прордажу нежитлових приміщень

Представники:

Від позивача: ОСОБА_2, (довіреність №1 від 17.03.08р. - представник)

Від відповідача : Гриб С.В., (довіреність №ФКВ-03/616 від 06.02.08р. - начальник відділу приватизації)

СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про зобв"язання Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська укласти із приватним підприємцем ОСОБА_1 договір купівлі-продажу нежитлових приміщень по АДРЕСА_2 загальною площею 262,9 кв.м , що згідно з інвентаризаційною справою Івано-Франківського ОБТІ від 27.05.03 складаються з приміщень : І - площею 12,9 кв.м , ІІ - площею 26,9 кв.м , ІІІ - площею 26,1 кв. м , ІV - площею 25,1 кв.м , V - площею 33,1 кв. м , VІ - площею 15,9 кв.м , VІІ - площею 13,3 кв.м , VІІІ - площею 27,3 кв.м , ІX - 1,6 кв. м , X - площею 1,8 кв.м , - площею 1,8 кв.м , XІ - площею 13,3 кв.м , XІІ - площею 65,6 кв.м , згідно проекту договору , поданого приватним підприємцем ОСОБА_1

Позовні вимоги грунтуються на положеннях Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" , якими регулюються відносини з приводу передачі юридичним особам у власність об"єктів малої приватизації .

Заявою б/н від 14.03.08 позивач уточнив коло відповідачів , заявивши позовні вимоги тільки до Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська .

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав , викладених в позовній заяві .

Представник відповідача проти позову заперечив , вказав на те , що необхідною умовою укладення договору купівлі-продажу приміщень , що перебувають у комунальній власності, є наявність відповідного рішення органу місцевого самоврядування , зобов"язання Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська укласти договір купівлі-продажу нежитлових приміщень за відсутності такого рішення та рецензії на звіт про оцінку майна є порушенням порядку продажу об"єктів малої приватизації , визначеного Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".

Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив наступне .

На підставі рішення Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №127 від 14.03.06 між позивачем - приватним підприємцем ОСОБА_1 (орендар) та Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (орендодавець) укладено договір оренди нежитлових приміщень №ДО-2807 від 14.03.06 .

Оглядом в судовому засіданні фотокопій зазначеного договору та угоди №УО-2807-1 від 15.02.07 встановлено , що позивачу передано в строкове платне користування нежитлові приміщення площею 282,9 кв. м , що розташовані в підвалі будинку АДРЕСА_2 терміном до 28.02.08 . Факт передачі спірного приміщення позивачу підтверджується долученою до матеріалів справи фотокопією Акту приймання-передачі вищезазначеного приміщення від 14.03.06 .

На виконання пп.9.1.1 п.9 договору оренди нежитлових приміщень №ДО-2807 від 14.03.06 , відповідно до яких орендар зобов"язаний за власні кошти завершити ремонт орендованих приміщень , позивачем виконано ремонтні роботи в орендованому приміщенні на загальну суму 55361грн.

07.06.06 позивач звернувся до Івано-Франківської міської ради із заявою , якою просив Івано-Франківську міську раду включити в перелік об"єктів приватизації в 2006 р. орендоване ним приміщення по АДРЕСА_2 , та до Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська, як уповноваженого органу Івано-Франківської міської ради в сфері приватизації , про надання дозволу на приватизацію орендованих приміщень шляхом викупу.

Листами №ФКВ-03/1319 від 08.06.06 та №ФКВ-03/508 від 06.03.2007 р. Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська повідомив приватного підприємця ОСОБА_1про неможливість приватизації спірного приміщення у зв"язку з тим , що орендовані об"єкти належать до пам"яток культурної спадщини і не підлягають приватизації до затвердження Верховною Радою України переліку пам"яток культурної спадщини .

Відмову Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська та Івано-Франківської міської ради в приватизації приватним підприємцем ОСОБА_1 спірних приміщень позивачем оскаржено в судовому порядку .

Постановою господарського суду Івано-Франківської області по справі №А-12/113 від 21.08.07 позов задоволено , визнано незаконними дії Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська щодо відмови приватному підприємцю ОСОБА_1 у включенні нежитлового приміщення по АДРЕСА_2 до переліку об"єктів , що підлягають приватизації шляхом викупу та зобов"язано Івано-Франківську міську раду включити нежитлові приміщення площею 282,9 кв. м , які розташовані в підвалі будинку АДРЕСА_2 та орендуються приватним підприємцем ОСОБА_1згідно договору оренди нежитлових приміщень №ДО-2807 від 14.03.06 , до "Програми приватизації в м.Івано-Франківську на 2006 - 2007 роки" та Переліку об"єктів комунальної власності міста , що підлягають приватизації шляхом викупу .

Із зазначеною постановою сторони погодились .

Разом з тим , як встановлено зі слів представника позивача в судовому засіданні , 29.12.07 на сесії Івано-Франківської міської ради розглядалося питання про включення спірних приміщень до переліку об"єктів , щодо яких Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська доручається провести незалежну оцінку їх вартості для здійснення приватизації , однак рішення з цього приводу не було прийнято , оскільки не набрало відповідної кількості голосів . В свою чергу , Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська відмовив позивачу в укладенні договору купівлі-продажу спірних приміщень у зв"язку із відсутністю відповідного рішення міської ради та на підставі Закону України "Про тимчасову заборону приватизації пам"яток культурної спадщини" (листи Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська №ФКВ-03/542 від 23.01.08 та №ФКВ-03/615 від 06.02.08).

Суд вважає позов таким , що підлягає задоволенню , з огляду на наступне .

Ст. 19 Конституції України зобов'язує органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти тільки з підстав, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією України та Законами України , а ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.

За змістом ст.3 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)"(далі - Закон) приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом : викупу; продажу на аукціоні, за конкурсом , а відповідно до ст.11 цього ж закону викуп застосовується , зокрема , щодо об'єктів малої приватизації , включених до переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу .

Статтею 7 Закону визначено , що Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які перебувають відповідно у державній власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальній власності і підлягають: продажу на аукціоні, за конкурсом; викупу ; включення об'єктів малої приватизації до зазначених переліків здійснюється відповідно до Державної та місцевих програм приватизації чи з ініціативи відповідних органів приватизації або покупців. Покупці подають до відповідного органу приватизації заяву про включення підприємства до одного із зазначених у цій статті переліків об'єктів, що підлягають приватизації.

Частиною 5 цієї ж статті встановлено , що орган приватизації розглядає подану заяву і в разі відсутності підстав для відмови у приватизації включає підприємство до переліків, зазначених у частині першій цієї статті. Результати розгляду не пізніш як через місяць з дня подання заяви доводяться до заявника у письмовій формі.

Відмова у приватизації можлива тільки у випадках, коли:

особа, яка подала заяву, не може бути визнана покупцем підприємства згідно з цим Законом;

є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію цього підприємства;

не затверджено переліків, передбачених частиною першою цієї статті.

Згідно п. 5 рішення Конституційного суду України від 13 грудня 2000 року по справі № 14-рп/2000, положення ч. 5 ст. 7 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" слід розуміти так, що органи приватизації зобов'язані розглянути подані покупцями заяви та, у разі відсутності встановлених цим Законом підстав для відмови у приватизації, включити конкретне підприємство до переліку об'єктів, що підлягають приватизації у встановлений спосіб, або прийняти рішення про відмову в приватизації.

Крім того , Конституційний суд України в даному рішенні зазначив, що перелік підстав для відмови у приватизації , наведений у ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»є вичерпним.

На підставі вищенаведеного суд прийшов до висновку про те , що діюче законодавство зобов'язує міську раду в силу належних їй повноважень розглянути та прийняти відповідне рішення. Відсутність обґрунтованого рішення міської ради з цього приводу свідчить про бездіяльність міської ради та позбавляє позивача права на реалізацію його інтересів у спосіб, визначений чинним законодавством.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити , що Постановою господарського суду Івано-Франківської області по справі №А-12/113 від 21.08.07 визнано незаконними дії Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська щодо відмови приватному підприємцю ОСОБА_1 у включенні нежитлового приміщення по АДРЕСА_2 до переліку об"єктів , що підлягають приватизації шляхом викупу та зобов"язано Івано-Франківську міську раду включити нежитлові приміщення площею 282,9 кв. м , які розташовані в підвалі будинку АДРЕСА_2 та орендуються приватним підприємцем ОСОБА_1згідно договору оренди нежитлових приміщень №ДО-2807 від 14.03.06 , до "Програми приватизації в м.Івано-Франківську на 2006 - 2007 роки" та Переліку об"єктів комунальної власності міста , що підлягають приватизації шляхом викупу.

За змістом ст.124 конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

За таких обставин , невключення нежитлових приміщень площею 282,9 кв. м , які розташовані в підвалі будинку АДРЕСА_2 та орендуються приватним підприємцем ОСОБА_1згідно договору оренди нежитлових приміщень №ДО-2807 від 14.03.06 , до "Програми приватизації в м.Івано-Франківську на 2006 - 2007 роки" та Переліку об"єктів комунальної власності міста , що підлягають приватизації шляхом викупу , розцінюється судом як невиконання судового рішення .

Крім того , при винесенні зазначеної постанови судом , зокрема , досліджувалися обставини та підстави відмови відповідача у приватизації спірних приміщень :"Стосовно відмови у приватизації на підставі того, що орендовані позивачем об"єкти відносяться до пам"яток архітектури , судом зі слів представника позивача в судовому засіданні встановлено , що будівля по вул.Незалежності, 16 в м.Івано-Франківську , що є пам"яткою архітектури відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної ради від 26.05.1981 р №238-р , частково приватизована її мешканцями (приватизовано квартири) . Зазначений факт представники відповідачів 1 та 2 не спростували .

Відповідно до ст.13 Конституції України усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

За таких обставин , суд вважає неправомірною відмову відповідачів 1 та 2 у приватизації спірного об"єкту на підставі того, що орендовані позивачем об"єкти відносяться до пам"яток архітектури з посиланням на Закон України "Про тимчасову заборону приватизації пам"яток культурної спадщини"(аркуш 2 , абзаци 4-6 Постанови господарського суду Івано-Франківської області по справі №А-12/113 від 21.08.07).

За змістом ст.35 ГПК України факти, встановлені рішенням госпдарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори) під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Суд повторно звертає увагу відповідача на неправомірність відмови у приватизації позивачем приміщень площею 282,9 кв. м , які розташовані в підвалі будинку АДРЕСА_2 , на підставі того, що орендовані позивачем об"єкти відносяться до пам"яток архітектури з посиланням на Закон України "Про тимчасову заборону приватизації пам"яток культурної спадщини" .

Відповідно до ч.3ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Наведене дає підстави для висновку суду про обов"язковість укладення договору купівлі-продажу спірних нежитлових приміщень між сторонами по справі .

Крім того , статтею 187 Господарського кодексу України встановлено , що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

В силу ч.5ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

За змістом ч.4ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Оглядом в судовому засіданні проекту договору купівлі-продажу нежитлових приміщень , поданого позивачем , встановлено , що цей договір відповідає вимогам чинного законодавства , що регулює спірні відносини , зокрема ст.180 Господарського та положень Цивільного кодексу України .

Щодо ціни продажу спірних нежитлових приміщень , що зазначена в поданому позивачем проекті договору купівлі-продажу , суд вважає її обгрунтованою з огляду на наступне .

За змістом ч.1ст.12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, визначається шляхом проведення незалежної оцінки.

Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" встановлено , що рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), якщо зазначена оцінка погоджується, затверджується або приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування, є обов'язковим (ст.13 вказаного закону).

Матеріалами справи підтверджується , що при визначенні ціни об"єкта приватизації позивачем використано звіт про експертну грошову оцінку від 31.01.08 з наступним його рецензуванням .

Аналізуючи вищенаведене , суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню .

Судові витрати по справі стягнути з відповідача на користь позивача .

Керуючись ч.2 статті 19 та ст. 124 Конституції України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" , ст.ст.179, 187 Господарського кодексу України , ст.33 , 35 , 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Зобв"язати Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська (м.Івано-Франківськ , вул.Л.Курбаса , 3) укласти із приватним підприємцем ОСОБА_1( АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) договір купівлі-продажу нежитлових приміщень по АДРЕСА_2 загальною площею 262,9 кв.м , що згідно з інвентаризаційною справою Івано-Франківським ОБТІ від 27.05.03 складаються з приміщень : І - площею 12,9 кв.м , ІІ - площею 26,9 кв.м , ІІІ - площею 26,1 кв. м , ІV - площею 25,1 кв.м , V - площею 33,1 кв. м , VІ - площею 15,9 кв.м , VІІ - площею 13,3 кв.м , VІІІ - площею 27,3 кв.м , ІX - 1,6 кв. м , X - площею 1,8 кв.м , - площею 1,8 кв.м , XІ - площею 13,3 кв.м , XІІ - площею 65,6 кв.м згідно проекту договору , поданого приватним підприємцем ОСОБА_1, в наступній редакції :

" ДОГОВІР

купівлі -продажу нежитлових приміщень

м.Івано-Франківськ

Ми , що нижче підписалися: Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано- Франківська (юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул.Леся Курбаса, 2) далі Продавець та приватний підприємець ОСОБА_1, що АДРЕСА_1, далі Покупець , уклали цей договір купівлі-продажу нежитлових приміщень про нижчевикладене :

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Продавець зобов'язується передати у власність Покупця продані шляхом викупу нежитлові приміщення АДРЕСА_2 загальною площею 262,9 кв.м., що згідно з інвентаризаційною справою Івано-Франківським ОБТІ від 27.05.2003 року складаються з приміщень: І-площею 12,9 кв.м, ІІ-площею 26,9 кв.м, ІІІ-площею 26,1 кв.м, ІV-площею 25,1 кв.м , V-площею,33,1 кв.м, VІ- площею 15,9 кв.м , VІІ- площею 13,3 кв.м, VІІІ- площею27,3 кв.м, ІХ- площею1,6 кв.м, Х- площею 1,8 кв.м., ХІ-площею 13,3 кв.м,ХІІ-площею 65,6 кв.м. (надалі - Об'єкт Приватизації), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний Об'єкт Приватизації та сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в цьому Договорі.

Об'єкт Приватизації, що викуповується, зареєстрований за Територіальною громадою міста Івано-Франківська в особі Івано-Франківської міської ради, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно.

Характеристика Об'єкта Приватизації наводиться в технічному паспорті, виготовленому Івано-Франківським ОБТІ станом на 27.05.2003 року .

1.2. Право власності на Об'єкт Приватизації переходить до Покупця з моменту

повної сплати вартості Об'єкта Приватизації.

1.3. До моменту набуття Покупцем права власності на Об'єкт Приватизації

"Договір оренди нежитлових приміщень № ДО-2807" від 14.03.2006 р., укладений між Покупцем та Івано-Франківським міськвиконкомом,

залишається чинним.

1.4. Згідно Висновку з незалежної оцінки нежитлових підвальних приміщень АДРЕСА_2 від 31.01.2001 року, здійсненого оцінювачем ОСОБА_3 сертифікат Фонду державного майна України від 30.05.2005 року № 3570/05, вартість Об'єкта Приватизації становить 159 694 грн.80 коп (сто п'ятдесять дев'ять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні 80 коп) в т.ч. ПДВ 26615 грн 80 коп.

1.5. Вказаний у цьому Договорі Об'єкт Приватизації продано за 159694 грн 80 коп (сто п'ятдесять дев'ять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні 80 коп)______________________________________________________________________________________________

2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНИЙ ОБ'ЄКТ ПРИВАТИЗАЦІЇ

2.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації грошові кошти в сумі 159 694 грн.80 коп (сто п'ятдесять дев'ять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні 80 коп) на протязі 30 календарних днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору. Термін сплати коштів може бути продовжений ще на 30 календарних днів за умови внесення Покупцем у встановлений термін не менше 50 відсотків від ціни продажу Об'єкта Приватизації) в розмірі_79847 грн 40 коп ( сімдесять дев'ять тисяч вісімсот сорок сім гривень 40 копійок. Розрахунки за Об'єкт Приватизації згідно з цим Договором здійснюються таким чином:

- грошові кошти Покупця в сумі 159694 грн.80 коп перераховуються Покупцем на рахунок Продавця НОМЕР_2 в УДК Івано-Франківської області, МФО НОМЕР_3, код ЗКПО НОМЕР_4.

3. ПЕРЕДАЧА ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

3.1.Передача Покупцеві Об'єкта Приватизації здійснюється Продавцем протягом трьох календарних днів з моменту повної сплати вартості придбаного Об'єкта Приватизації.

Передача Об'єкта Приватизації Продавцем і приймання Об'єкта Приватизації Покупцем засвідчується актом прийому-передачі, що підписується сторонами.

3.2.Продавець передає, а Покупець приймає Об'єкт Приватизації за принципом "як він є".

3.3.З моменту нотаріального посвідчення цього Договору Покупець несе повну відповідальність за Об'єкт Приватизації.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

4.1.Кожна сторона зобов'язується виконувати свої обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків.

4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.

4.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, передбачені цим Договором, повинна усунути ці порушення у терміни погоджені сторонами.

5. ОБОВ'ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

5.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації в установлений цим Договором термін кошти в сумі 159694 грн.80 коп (сто п'ятдесять дев'ять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні 80 коп) , сплачувати земельний податок або орендну плату за користування або оренду земельної ділянки на якій розташований об'єкт приватизації;

5.2. Покупець зобов'язаний у місячний термін з дня повної сплати вартості Об'єкта Приватизації врегулювати всі майнові та фінансові питання договору оренди у зв'язку з викупом Об'єкта Приватизації.

5.3.Покупець зобов'язаний використовувати придбаний Об'єкт Приватизації для здійснення діяльності відповідно до статутних завдань.

5.4.Покупець зобов'язаний надавати на вимогу Продавця необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання Покупцем умов цього Договору.

5.5.Покупець зобов'язаний прийняти Об'єкт Приватизації в термін,установлений цим Договором.

5.6.Покупцеві забороняється до повної сплати ціни, вказаної в п.1.6 цього Договору здавати в оренду весь Об'єкт Приватизації або його частину , продавати, дарувати або іншим чином відчужувати Об'єкт Приватизації (включаючи

використання його для внесення до господарського товариства або іншої юридичної особи), без письмової згоди Продавця.

5.7.Якщо Об'єкт Приватизації відчужується Покупцем, то Покупець повинен покласти всі зобов'язання за цим Договором на нового власника.

5.8.При здачі Покупцем Об'єкта Приватизації в оренду, він зобов'язаний покласти всі зобов'язання за цим Договором на орендаря.

5.9. Покупець зобов'язаний укласти з власниками та орендарями приміщень в будинку на Незалежності 16 в м.Івано-Франківську або з ЖЕО, що обслуговує даний будинок угоду про спільне користування зазначеною будівлею, а також прилеглою до будинку земельною ділянкою у місячний термін з дня нотаріального посвідчення цього Договору.

5.10. У разі подальшого відчуження приватизованого Об'єкта Приватизації новий власник у двотижневий термін з дня переходу до нього права власності на цей об'єкт зобов'язаний подати до Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська копії документів, що підтверджують перехід до нього права власності.

6. ОБОВ'ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

6.1.Продавець зобов'язується передати Покупцеві Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.

6.2.Продавець зобов'язується повідомляти Покупця про несвоєчасне внесення платежів за Об'єкт Приватизації.

6.3. Продавець зобов'язаний здійснювати контроль за виконанням умов цього Договору.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ

7.1.Якщо протягом 30 календарних днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору Покупець не внесе на рахунок Продавця коштів в сумі не менше 50 відсотків від ціни вказаної в п.1.5 цього Договору, і відповідно не отримає дозволу Продавця на продовження терміну сплати, то в такому випадку він сплачує на рахунок Продавця пеню, яка нараховується з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми (недоплати) недоїмки, що склалася після ЗО днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору, включаючи день сплати недоїмки, з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь

час прострочення платежу, а також три відсотки річних від простроченої суми.

7.2.Якщо Покупець отримав дозвіл Продавця на продовження терміну оплати, але не внесе за придбаний Об'єкт Приватизації суму коштів, вказану в п.1.5 цього Договору, протягом 60 календарних днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору, то він сплачує на рахунок Продавця пеню, яка нараховується з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми (недоплати) недоїмки, що склалася після 60 днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору, включаючи день сплати недоїмки, з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення платежу, а також три відсотки річних від простроченої суми.

7.3. У випадку, якщо Покупець протягом 60 днів з дня нотаріального посвідчення цього Договору не внесе за Об'єкт Приватизації суму коштів, вказану в п.1.5 Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.

7.4. У випадку розірвання цього Договору з причин, передбачених п.7.3 цього Договору, Покупець сплачує на рахунок Продавця неустойку в розмірі 20 відсотків від ціни продажу Об'єкта Приватизації.

Сплата неустойки здійснюється наступним чином:

а)якщо Покупець не вніс за придбаний Об'єкт Приватизації коштів, то він сплачує на рахунок Продавця нараховану суму неустойки протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

б)якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких менша від суми неустойки, то сплаті підлягає різниця між нарахованою сумою неустойки та внесеною Покупцем сумою коштів. Неустойка перераховується Покупцем протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;

в) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких перевищує суму неустойки, то внесені Покупцем кошти у розмірі нарахованої неустойки поверненню не підлягають;

г) у разі несплати Покупцем неустойки в установлений термін на її суму нараховується пеня згідно з законодавством .

7.5. У випадку невиконання Покупцем зобов'язань, передбачених розділом 5 цього Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.

7.6. У випадку розірвання цього Договору з причин, не передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець повертає Продавцеві Об'єкт Приватизації, що був переданий йому по акту прийому-передачі, та відшкодовує Продавцеві всі затрати та збитки, понесені Продавцем в процесі підготовки Об'єкта Приватизації до приватизації та у зв'язку з розірванням Договору купівлі-продажу. Відшкодування Продавцеві затрат і збитків проводиться Покупцем у порядку,передбаченому законодавством України. .

7.7.У випадку розірвання цього Договору Покупець зобов'язаний:

а) у місячний термін з дня розірвання Договору врегулювати з Івано-Франківською міською радою всі майнові та фінансові питання щодо користування Об'єктом Приватизації за період з моменту нотаріального посвідчення Договору купівлі-продажу до моменту набуття права власності на Об'єкт Приватизації;

б) повернення Покупцем Об'єкта Приватизації Продавцю здійснюється в десятиденний термін з дня розірвання Договору купівлі-продажу .

7.8.За недопущення працівників державних органів приватизації на Об'єкт Приватизації, протидію чи перешкоджання проведенню ними перевірки дотримання умов цього Договору на Покупця Об'єкта Приватизації накладається штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений факт.

7.9. Штрафи стягуються з винних осіб за рішенням суду чи господарського суду в установленому порядку. Сплата штрафних санкцій не звільняє Покупця від обов'язків виконання договірних зобов'язань в період дії умов цього Договору.

8. ГАРАНТІЇ ТА ПРЕТЕНЗІЇ

8.1. Продавець гарантує, що Об'єкт Приватизації не входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації,не є проданим, переданим, заставленим, під арештом не знаходиться, під забороною відчуження та у податковій заставі не перебуває, судових справ щодо нього немає.

8.2.Якщо будь-які умови цього Договору, крім умови про ціну продажу, будуть визнані недійсними за будь-яких обставин, то це не впливає на чинність та силу інших умов цього Договору. У випадку визнання недійсною умови про ціну продажу, Договір вважається недійсним в цілому з наслідками, передбаченими законодавством України.

9. РИЗИК ВИПАДКОВОЇ ЗАГИБЕЛІ ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ

9.1.Ризик випадкової загибелі або випадкового псування Об'єкта Приватизації несе Покупець з моменту нотаріального посвідчення цього Договору.

10. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

10.1. Всі спори, що виникають з цього Договору, або у зв'язку з його вимогами та тлумаченнями, вирішуються шляхом переговорів. Якщо сторони протягом двадцяти днів не досягають домовленості, то зацікавленою стороною спір передається на розгляд судових органів у порядку, встановленому чинним законодавством та цим Договором .

11. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ

11.1 Зміна умов цього Договору або внесення доповнень до нього можливі тільки за згодою сторін.

11.2. Всі зміни та доповнення до цього Договору здійснюються тільки в письмовій формі з наступним посвідченням таких змін та доповнень в органах нотаріату.

11.3.У разі невиконання однією з сторін умов цього Договору він може бути змінений,розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду чи господарського суду.

12. ВИТРАТИ

12.1.Всі витрати, пов'язані з укладенням цього Договору, його нотаріальним посвідченням, реєстрацією та виконанням, бере на себе Покупець.

13. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ

13.1. Цей договір підлягає державній реєстрації.

13.2. Цей Договір вступає в силу з моменту його державної реєстрації.

13.3. Право власності на майно, що є предметом цього договору, після підписання акту прийому-передачі підлягає державній реєстрації у встановленому порядку в Івано-Франківському обласному бюро технічної

інвентаризації протягом місяця з дня сплати повної вартості Об'єкта Приватизації.

13.4.Цей Договір складено у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Один примірник Договору зберігається у справах нотаріуса, що посвідчив даний Договір ,а інші видаються на руки сторонам.

14. ПОВНІ ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН

ПРОДАВЕЦЬ:
ПОКУПЕЦЬ:

Фонд комунальної власності територіальної Приватний підприємець

громади міста Івано-Франківська, ОСОБА_1

АДРЕСА_1. АДРЕСА_2

Р/р НОМЕР_2 в УДК Івано- Свідоцтво про реєстрацію фізичної особи-

Франківської області, МФО НОМЕР_3, код підприємця від 6.03.2006 року

ЗКПО НОМЕР_4"

Стягнути з Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська (м.Івано-Франківськ , вул.Л.Курбаса , 3) 85 грн. держмита та 118 грн. виттрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь приватного підприємця ОСОБА_1( АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) .

Наказ видати після набрання рішенням законної сили .

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

рішення підписано :

Виготовлено в АС "Діловодство суду"