Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 313
Іменем України
05.06.2008
Справа №2-24/2718-2008А
За адміністративним позовом - Фонду майна АР Крим. (95015 АР Крим, м. Сімферополь, вул.. Севастопольська, 17)
До відповідача - Управління Пенсійного фонду України у м. Алушта АР Крим, (98500 м. Алушта, вул. Хромих, 12)
про скасування рішень
Суддя Г.Г.Колосова
При секретарі Капустіної І.М.
Від позивача - Аметов С.Д., довіреність № 04-Д від 08.01.2008 р.
Від відповідача - Беркутова К.М., довіреність № 527/01/10-05 від 24.01.2008 р.
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовом до суду про скасування рішення про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески № 46 від 23.01.2008 р., яким Управлінням ПФУ у м. Алушта до Представництва фонду майна АР Крим у м. Алушта застосовані штрафні санкції у розмірі 3238,20 грн., а також про скасування рішення про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітностей, передбачені законодавством, до органів Пенсійного фонду № 47 від 23.01.2008 р., яким Управлінням ПФУ у м. Алушта до Представництва фонду майна АР Крим у м. Алушта застосовані штрафні санкції у розмірі 510,00 грн.
Представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти позову заперечує за мотивами, які викладені у відзиві на позов.
Згідно з п. 6 Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України» № 2953-ІУ від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р. до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд, -
встановив:
Представництво Фонду майна АР Крим у м. Алушті зареєстроване в Управлінні ПФУ у м. Алушті АР Крим як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідачем з 18.12.2007 р. по 27.12.2007 р. була проведена позапланова документальна перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування та перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , достовірностей відомостей, наданих в систему персоніфікованого обліку. По результатах перевірки складений акт № 118 від 29.12.2007р.
Актом перевірки встановлено зменшення страхових внесків т станом н 30.11.2007 р. заборгованість по страховим внескам становить в сумі 4265,59 грн.
Акт перевірки надісланий на адресу позивача та отриманий відповідно до поштового повідомлення у матеріалах справи.
Відповідно до пунктів 3, 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу); за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, рішеннями № 46 від 23.01.2008 р. про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески до Представництва Фонду майна АР Крим у м. Алушти були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 338,20 грн., рішенням № 47 від 23.01.2008 р. про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітностей, передбачені законодавством, до органів Пенсійного фонду до Представництва Фонду майна АР Крим у м. Алушти були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн.
Відповідно до Указу Президента України «Про органи приватизації в АР Крим» від 18.08.1995 р. № 757/95 Фонд майна АР Крим і представництва Фонду майна АР Крим у містах та районах діють на підставі положень, затверджених Урядом АР Крим.
Згідно довідки Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим №09/2-6-01/365 від 17.02.2003 р. про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Фонд майна АРК є юридичною особою.
Пунктом 1 Положення про представництва Фонду майна АРК, затвердженого Постановою Уряду АРК від 02.11.1995р. № 325 (із змінами та доповненнями), погодженого Постановою Верховної Ради АРК від 16.06.2004р. № 994-3/04 і Фондом Державного майна України, Представництво здійснює державну політику у межах повноважень визначених Фондом Державного майна України, делегованих Верховною Радою АРК і місцевими радами.
Згідно п.п. 9,10,12 Положення, Представництво утримується за рахунок Державного бюджету України та є юридичною особою, яке має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, та інші рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Гербу України і своїм найменуванням.
Відповідно до постанови Ради міністрів АР Крим від 19.06.2007 р. № 391 «Про розподіл додаткових трансфертів з Державного бюджету України на 2007 рік» Фонду майна АР Крим виділена цільова субвенція із Державного бюджету України до бюджету АР Крим на здійснення ліквідації представництв ФМ АР Крим у містах та районах.
Відповідно до наказу ФМ АР Крим від 19.07.2007 р. № 433 про створення ліквідаційної комісії з ліквідації представництв Фонду майна АР Крим у містах та районах та постанови Ради міністрів АР Крим від 19.06.2007 р. № 391 створена ліквідаційна комісія для проведення заходів щодо погашення заборгованості представництв ФМ АР Крим у містах та районах у межах наданих субвенцій з Державного бюджету України.
Згідно довідки з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що представлена в матеріали справи, Представництво фонду майна АРК в м. Алушта зареєстровано юридичною особою виконавчим комітетом Алуштинської міської ради 28.04.1995 р. та на даний час находиться у стані припинення підприємницької діяльності, тобто представництво повністю не ліквідоване, відповідно до діючого законодавства.
Вказані обставини свідчать про те, що Фонд майна АР Крим та Представництво Фонду майна АР Крим в м. Алушта є окремими юридичними особами та несуть окрему відповідальність перед державою відповідно чинному законодавству України.
Судом вбачається, що Фонд майна АРК не є відповідною стороною у взаємовідносинах з Управлінням Пенсійного фонду України в м. Алушта АР Крим відповідно до винесеного рішення №857 від 10.12.2007р.
Зобов'язання по сплаті фінансових санкцій, нарахованих рішеннями № 46 від 23.01.2008 р., № 47 від 23.01.2008 р. Управління ПФУ в м. Алушта АР Крим належать Представництву Фонду майна АР Крим в м. Алушта, як відповідної юридичної особі, зареєстрованої у пенсійному фонді як платник страхових внесків.
Документально обґрунтовані докази того, що Фонд майна АР Крим є правонаступником Представництва, а саме того, що Фонд майна АР Крим несе зобов'язання Представництва по сплаті податків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в матеріалах справи відсутні.
Позивач у судовому засіданні клопотань про заміну позивача відповідно до статті 52 КАС України не заявляв, наполягав на тому, що позов поданий належним позивачем.
Також позивачем доказів виключення Представництва з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України як юридичної особи, а також зняття з обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Алушта Представництва як платника збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та наступного правонаступництва суду не надано.
Таким чином, суд робить висновок, що Фонд майна АР Крим не є належним позивачем по даній справі, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
У судовому засідання оголошена вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана у повному обсязі 09.06.2008 р.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 98, 160-163 КАС України, суд, -
У позові відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Колосова Г.Г.