Постанова від 05.06.2008 по справі 9/2208-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"05" червня 2008 р. Справа №9/2208-А

за позовом Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області

м. Хмельницький

до Комунального підприємства "Хмельницька міська друкарня"

м. Хмельницький

про надання дозволу на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача

терміном на 10 робочих днів з 1.07.2008р. по 14.07.2008р. включно.

Суддя Олійник Ю.П. Секретар судового засідання Морзюк О.А.

Представники сторін:

Від позивача - Шаргун Д.О. -за дов. від 5.06.08,

Від відповідача -не з'явився

У судовому засіданні оголошено вступну і резолютивну частину рішення згідно ст. 160 КАС України.

Позивач у позовній заяві просить про визнання наявності повноважень позивача на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача та надання дозволу на її проведення терміном на 10 робочих днів з 15.04.08. по 28.04.08 відповідно до ч.ч.5,6 ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» , п.29 постанови КМУ від 20.04.06 №550 «Про затвердження порядку інспектування державною контролбно-ревізіною службою».

У судовому засіданні представник позивача подав заяву про уточнення позовних вимог і просить надати дозвіл на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача терміном на 10 робочих днів з 1.07.08. по 14.07.08 включно. Зазначене прийнято судом.

Відповідач заперечень на позов не надав , представника у судове засідання не направив. При цьому ухвали з повістками поштою повернені суду у зв'язку з відсутністю адреса. Держреєстратором підтверджено юридичну адресу відповідача. Тому спір вирішується без участі відповідача.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

Згідно статуту відповідача, перереєстрованого 19.03.97, останній є міським комунальним підприємством.

Згідно витягу з Держреєстратора станом на 15.05.08 відповідач значиться в Держреєстрі.

Згідно ухвали суду від 8.01.08 щодо відповідача порушено справу про банкрутство. При цьому 20.02.08 судом направлено повідомлення у прокуратуру м.Хмельницького.

До позивача надійшло звернення прокуратури м. Хмельнпицького від 02.04.08 №931 вих-08 з проханням вирішити питання про проведення пзапланової виїзної ревізії діяльності відповідача.

У зв'язку з тим, що планом роботи позивача на 2-й кв. 2008р. планова виїзна ревізія відповідача не предбачена , даний захід може бути проведений лише в позаплановому порядку .

На підставі зазначеного позивач звернувся з позовом до суду з врахуваннмя уточнення про надання дозволу на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача терміном на 10 робочих днів з 1.07.08. по 14.07.08 включно.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.

Згідно ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи).

Як вбачається з матеріалів справи відповідач є комунальним підприємством, відповідно підконтрольною установою, враховуючи вищеаззанчену норму.

З плану контрольно-ревізійної роботи позивача на 2-й квартал 2008 року вбачається, що планова перевірка відповідача не передбачалась.

Згідно ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, у т.ч якщо: -підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної контрольно-ревізійної служби під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії; - у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної контрольно-ревізійної служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; - проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи; - у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби; - у разі, коли вищестоящий орган державної контрольно-ревізійної служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

Позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державної контрольно-ревізійної служби за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи. Орган державної контрольно-ревізійної служби, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Як вбачається з матеріалів справи до позивача надійшло звернення прокуратури м. Хмельнпицького від 02.04.08 №931 вих-08 з проханням вирішити питання про проведення пзапланової виїзної ревізії діяльності відповідача. Тому на підставі зазначеного позивач обґрунтовано звернувся з позовом до суду з врахуваннмя уточнення про надання дозволу на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача терміном на 10 робочих днів з 1.07.08. по 14.07.08 включно.

За таких обставин позовні вимоги відповідають чинном законодавству і підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області м. Хмельницький до Комунального підприємства "Хмельницька міська друкарня" м. Хмельницький про надання дозволу на проведення позапланої виїзної ревізії відповідача терміном на 10 робочих днів з 1.07.08. по 14.07.08 включно задовольнити.

Надати дозвіл на проведення Контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області м.Хмельницький позапланої виїзної ревізії Комунального підприємства "Хмельницька міська друкарня" м.Хмельницький терміном на 10 робочих днів з 1.07.2008р. по 14.07.2008р. включно.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

Суддя Ю.П. Олійник

Віддрук. прим. :

- до справи,

- позивачу,

- відповідачу.