04 червня 2008 р. Справа № 11/58
За позовом Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Закарпатської філії, м.Ужгород
до відповідача: Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області
про визнання нечинним рішення №10 від 12.03.2008.
Суддя Л.М. Якимчук,
Секретар судового засідання - Раткевич В.С.
За участю представників сторін:
від позивача: Кривка В.І. - представник, довіреність від 04.01.2008
від відповідача: Іванова М.М. - заступник начальника інспекції - начальник відділу контролю цін на ринках монопольних утворень, доручення від 11.03.2008
СУТЬ СПОРУ: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання нечинним рішення №10 від 12.03.2008 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що стягнення плати за надання розшифровок та надання послуг з розшифрування тривалості та напрямку телефонних дзвінків за заявою абонента належить до переліку додаткових телекомунікаційних послуг, вартість яких встановлюється внутрішніми актами Товариства, а саме: наказом ВАТ «Укртелеком» від 12.07.06 №319, та не належить до сфери державного регулювання. Надання таких послуг за додаткову плату передбачено п.182 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою КМУ від 09.08.05 №720.
До підрозділів УДППЗ «Укрпошта» та редакцій газет застосовано звичайний тариф при нарахуванні абонентської плати, а не як для бюджетних організацій, оскільки вони не подали відповідні документи, які б підтверджували, що вони є розповсюджувачами періодичних видань, як передбачено ч.2 п.7 Загальних положень граничних тарифів, затверджених рішенням НКРЗ від 05.05.2006 №258.
Відповідачем помилково вказано, що ВАТ «Укртелеком» необґрунтовано отримав кошти за надані послуги з встановлення розетки, заміни стандартного лінійного шнура на подовжений та заміну телефонного апарату, оскільки вони не входять до складу послуг з встановлення телефону, а є додатковими послугами, надавались за окремими заявами абонентів на підставі наказу ВАТ «Укртелеком» від 30.12.2003 №497.
Відповідач у запереченні на адміністративний позов та у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що перевірка порядку застосування тарифів на загальнодоступні (універсальні), телекомунікаційні послуги, які надаються ВАТ «Укртелеком» в особі Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком», проводилась Державною інспекцією з контролю за цінами в Закарпатській області відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» та в межах повноважень, наданих постановою Кабінету Міністрі України від 13.12.2000 №1819 «Питання Державної інспекції з контролю за цінами».
Відповідно до ст.62 Закону України «Про телекомунікації» до загальнодоступних телекомунікаційних послуг належать послуги фіксованого телефонного (місцевого, міжміського, міжнародного) зв'язку, за винятком таких послуг, що надаються з використанням безпроводового доступу, в тому числі служб екстреного виклику, послуги довідкових служб, зв'язку за допомогою таксофонів та переговорних пунктів, факсимільного і телеграфного зв'язку.
Загальнодоступні (універсальні) телекомунікаційні послуги - це мінімальний набір визначених цим Законом послуг нормованої якості, доступний усім споживачам на всій території України.
До цих послуг належать: встановлення/перестановлення телефонного апарату, переоформлення договору на користування телефоном, абонентна плата за користування телефоном.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про телекомунікації» Національна комісія з питань регулювання зв'язку здійснює тарифне регулювання у сфері телекомунікацій.
Такі тарифи на зазначені послуги встановлено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 05.05.06 за №258 «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги» та зареєстровані в Мінюсті України 29.06.2006 року за №766/12640.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Закарпатській області здійснено перевірку зазначених граничних тарифів. Це зафіксовано в акті перевірки від 05.03.08.
Приписом п.п.1.6 та 1.16 ст.32 Закону України від 18.11.2003 №1280-IY «Про телекомунікації», передбачено безоплатне отримання від оператора, провайдера телекомунікацій вичерпної інформації щодо змісту, якості, вартості та порядку надання телекомунікаційних послуг.
Однак, всупереч Закону України від 18.11.2003 №1280-IY «Про телекомунікації», яким передбачено безоплатне отримання від оператора, провайдера телекомунікацій рахунків та надані телекомунікаційні послуги за особистим зверненням споживача з урахуванням технічної можливості обладнання телекомунікаційної мережі, та Правилам надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року №720 із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №830, якими передбачено безоплатне отримання від оператора вичерпної інформації про надані телекомунікаційні послуги, Закарпатською філією ВАТ «Укртелеком», крім абонплати за користування телефоном та плати за розмови, тарифи на які встановлено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 05.05.2006 за №258 «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги», зареєстровані в Мінюсті 29.06.06 за №766/12640 стягувалась із споживачів плата за роздруківки інформації про розмови абонента, що призвело до завищення розміру тарифу, та отримання необґрунтованої виручки в сумі 66889,29грн.
Відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються послугами телефонного і телеграфного зв'язку в порядку та за тарифами, установленими для бюджетних організацій.
Такий порядок застосування тарифів встановлено у центрі електрозв'язку №4 для підрозділу УДППЗ «Укрпошта» в Свалявському районі. Проте, при застосуванні тарифу на абонплату за користування телефонними апаратами підрозділам УДППЗ «Укрпошта» в Іршавському та Воловецькому районах, ним застосовувався завищений тариф, як для «інших споживачів».
Тим самим центром електрозв'язку №4 м.Свалява Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» було допущено порушення державної дисципліни цін, завищено тарифи на абонплату за користування телефоном та отримано необґрунтованої виручки в сумі 1964,16грн.
Крім цього, цехом елетрозвязку №4 м.Свалява Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» було застосовано тарифи як для «Інших споживачів» замість як для бюджетних споживачів при застосуванні абонплати за користування телефонами редакціям газет, що призвело до завищення тарифів, порушення державної дисципліни цін та отримання необгрунтованої виручки в сумі 1595,88грн.
Відповідно до п.102 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005р. №720 із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006р. №830, оператор здійснює встановлення та перевстановлення телефонів за передбачену тарифами плату, якщо житлові та не житлові будинки обладнано кабельними вводами, а довжина абонентського вводу від кінцевого лінійно-кабельного пристрою у будинку (приміщенні) до точки підключення кінцевого обладнання не перевищує 40 метрів (основні роботи). При цьому в будинках садибної забудови додаткова опора для обладнання повітряного вводу оператором не встановлюється.
У разі, коли будинок не обладнано кабельним вводом або довжина абонентського вводу перевищує 40 метрів, абонент, крім плати за встановлення телефону, оплачує вартість робіт з обладнання будинку кабельним вводом, будівництва абонентського вводу (за винятком вартості частини абонентського вводу, що не перевищує 40 метрів, починаючи від точки підключення кінцевого обладнання до кінцевого лінійно-кабельного пристрою у будинку), та вартість матеріалів згідно з проектно-кошторисною документацією на виконання цих робіт (додаткові будівельні роботи). У таких випадках за заявами підприємств, установ, організацій та фізичних осіб (замовників) оператор видає технічні умови на будівництво споруд зв'язку.
Проте, цехом елетрозвязку №4 м.Свалява Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком», при встановленні телефонів абонентам м.Іршава, коли довжина абонентського вводу не перевищувала 40 метрів, додатково до тарифів на підключення абонентів до електрозв'язку, стягувалась плата за кабель та розетку, в результаті чого отримано необгрунтованої виручки в сумі 804,38грн.
Невірним є твердження відповідача щодо відсутності первинних документів, підтверджуючих розрахунки сум порушення. Під час перевірки ВАТ «Укртелеком» в особі Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» в складі її структурних підрозділів, підприємством надано, підписані в установленому порядку, довідки щодо необгрунтовано стягнутих із споживачів коштів за роздруківки.
В результаті порушення Закону України «Про телекомунікації», постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 №720 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №830, п.7 Загальних положень, ст.1 розділу 1 Граничних тарифів, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 05.05.06 року за №258, ВАТ «Укртелеком» в особі Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком», отримано необгрунтованої виручки на загальну суму 71253,71грн.
У судовому засіданні оголошувалась перерва з 30.05.2008 до 10год. 02.06.2008.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення уповноважених представників сторін, суд
Статтею 6 Закону України «Про ціни та ціноутворення» (далі Закон) передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно до ст.7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Відповідно до ст.8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами встановленими Кабінетом Міністрів України.
Статтею 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Положенням про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 №1819, встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому (п.1).
Пунктом 3 вказаного Положення передбачено, що основними завданнями Держінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Держінспекція відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Держінспекцією з контролю за цінами в Закарпатській області, відповідно до покладених на неї завдань в період з 18 лютого 2008 року по 05 березня 2008 року проведено планову перевірку Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» з питання додержання державної дисципліни цін, в тому числі і відокремлених структурних підрозділів філії, зокрема, Центру електрозв'язку №4 м.Свалява, Цеху електрозв'язку №6 м.Воловець, цеху №5 м.Іршава, центру електрозв'язку №1 м.Хуст, центру електрозв'язку №2 м.Перечин, цеху №3 смт.В.Березний.
За наслідками перевірки складено акти від 05.03.2008, на підставі яких прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 12.03.2008, яким вилучено у ВАТ «Укртелеком» в особі структурного підрозділу Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» у дохід державного бюджету 71253,71грн. необґрунтовано отриманої виручки та стягнуто 142507,42грн. штрафу.
У актах перевірки та рішенні зазначені виявлені порушення державної дисципліни цін за які застосовано економічні санації, це, зокрема:
1. Закарпатською філією ВАТ «Укртелеком», м.Ужгород та її структурними підрозділами: центром електрозв'язку №4 м.Свалява, цехом №6 м.Воловець, цехом №5 м.Іршава, центром електрозв'язку №1 м.Хуст, центром електрозв'язку №2 м.Перечин, цехом №3 м.В.Березний завищено розмір тарифу внаслідок застосування зверх тарифу плати за надання роздруківок, інформації про розмови юридичним та фізичним особам, що призвело до отримання в період з 01.02.2007р. по 31.01.2008р. необґрунтованої виручки в сумі 66889,29грн.
2. Центром електрозв'язку №4 м.Свалява Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» застосовано абонентську плату за користування телефоном редакціям газет за тарифом, як для інших споживачів, замість тарифу як для бюджетних організацій, що призвело до завищення абонентської плати за користування телефоном та отримання в період з 01.02.07 по 31.12.07 необґрунтованої виручки в сумі 1595,88грн.
3. Цехом №5 м.Іршава, цехом №6 м.Воловець центру електрозв'язку №4 м.Свалява Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» застосовано абонентську плату за користування телефоном підрозділам УДППЗ «Укрпошта», як для інших споживачів, замість тарифу як для бюджетних організацій, що призвело до завищення розміру абонентської плати за користування телефоном та отримання в період з 01.02.07 по 31.12.2007 необґрунтованої виручки в сумі 1964,16грн.
4. Центром електрозв'язку №4 м.Свалява та цехом №5 Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» додатково стягувалась плата за основну розетку та шнур при підключенні абонентів до електрозв'язку, у випадку коли довжина абонентського вводу до точки підключення кінцевого обладнання не перевищує 40 метрів, що призвело до завищення розміру тарифу на підключення та отримання в період з 01.02.07 по 01.02.08 необґрунтованої виручки в сумі 804,38грн.
Відповідач вважає, що ВАТ «Укртелеком» (в особі Закарпатської філії ВАТ «Укртелеком» та її структурних підрозділів) було порушено вимоги п.16 ст.32 Закону України «Про телекомунікації», п.31, 107, 102 постанови Кабінету Міністрі України від 09.08.05 №720 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрі України від 15.06.06 №830, п.7 Загальних положень граничних тарифів, ст.1 розділу 1 Загальних положень граничних тарифів, затверджених Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 05.05.2006 №258.
Проаналізувавши законодавство, яке регулює дані питання, суд дійшов висновку, що зазначене рішення належить визнати нечинним з огляду на наступне.
Пунктом 2 статті 66 Закону України «Про телекомунікації» встановлено, що державному регулюванню шляхом встановлення граничних або фіксованих тарифів підлягають: тарифи на загальнодоступні послуги та тарифи на надання в користування каналів електрозв'язку операторів телекомунікацій, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку цих послуг.
Відповідно до ст.62 Закону України «Про телекомунікації» до загальнодоступних телекомунікаційних послуг належать послуги фіксованого телефонного (місцевого, міжміського, міжнародного) зв'язку, за винятком таких послуг, що надаються з використанням безпроводового доступу, в тому числі служб екстреного виклику, послуги довідкових служб, зв'язку за допомогою таксофонів та переговорних пунктів, факсимільного і телеграфного зв'язку.
Загальнодоступні (універсальні) телекомунікаційні послуги - це мінімальний набір визначених цим Законом послуг нормованої якості, доступний усім споживачам на всій території України.
До цих послуг належать встановлення/перестановлення телефонного апарату, переоформлення договору на користування телефоном, абонентна плата за користування телефоном.
Відповідно до ст.18 Закону України «Про телекомунікації» Національна комісія з питань регулювання зв'язку України здійснює тарифне регулювання у сфері телекомунікацій.
Такі тарифи на зазначені послуги встановлено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 05.05.06 року за №258 «Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні послуги» та зареєстровані в Мінюсті України 29.06.2006 року за №766/12640.
Стаття 32 Закону України «Про телекомунікації» визначає права споживачів телекомунікаційних послуг. Пунктом 16 ст.32 цього Закону передбачено, що абонент має право на безоплатне отримання від оператора, провайдера телекомунікацій рахунків за надані послуги. За особистим зверненням споживача, з урахуванням технічної можливості обладнання телекомунікаційної мережі, нарахована до оплати сума за надані послуги повинна бути розшифрована тільки за той розрахунковий період, до якого споживач має претензії, із зазначенням номера абонента, якого викликав споживач, виду послуги, часу початку і закінчення кожного сеансу зв'язку, обсягу наданих послуг, суми коштів до сплати за кожний сеанс зв'язку. Це право споживачів закріплено і пунктами 31, 107 Правил. Надання роздруківок за заявою споживача за період, до якого відсутні претензії споживачів, не підпадають під дію п.16 ст.32 Закону України «Про телекомунікації». Сам факт надання роздруківок не свідчить про наявність претензій і його не можна сприймати як доказ її наявності, оскільки споживач (як фізична так і юридична особа) має право контролювати напрямок, тривалість на вид послуги, які йому надавалися.
Стягнення плати за надання розшифровок та надання послуг з розшифрування тривалості та напрямку телефонних дзвінків за заявою абонента належить до переліку додаткових телекомунікаційних послуг, вартість яких встановлюється внутрішніми актами Товариства, а саме: наказом ВАТ «Укртелеком» від 12.07.2006 №319, «Про затвердження тарифів на додаткові послуги міжміського, міжнародного телефонного зв'язку» та доповнення до нього, затвердженого 21.07.2006 №337, та не належить до сфери державного регулювання. Надання таких послуг за додаткову плату передбачено п.182 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою КМУ від 09.08.2005 №720.
Правовідносини з надання пільг підприємствам зв'язку щодо користування послугами електрозв'язку регулюються Законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 13.09.2001 №2680-ІІІ (далі - Закон). Зокрема, ч.3 ст.6 Закону передбачено, що державні та комунальні телерадіоорганізації, редакції державних і комунальних періодичних видань та періодичних видань, заснованих об'єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, навчальними закладами, трудовими і журналістськими колективами, підприємства зв'язку, що їх розповсюджують, користуються орендою та послугами поштового, телеграфного і телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.
Проте, Законом не передбачено, що саме УДППЗ «Укрпошта» має право користуватися послугами телефонного зв'язку в порядку та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій. У частині 2 ст.2 Закону зазначено, що його норми поширюються на телерадіоцентри та підприємства поліграфії і зв'язку тією мірою, наскільки вони забезпечують діяльність цих засобів масової інформації. Згідно з частиною 3 названої статті забезпечення реалізації норм цього Закону, включаючи визначення порядку регулювання та надання державної підтримки засобам масової інформації, запровадження з цією метою відповідних тарифів покладається на Кабінет Міністрів України.
Порядок застосування та затвердження тарифів на послуги електрозв'язку визначається Граничними тарифами на основі послуги електрозв'язку та тарифами на виплату державних пенсій та грошової допомоги, зі змісту яких не вбачається встановлення для УДППЗ «Укрпошта» пільгових тарифів на користування послугами електрозв'язку.
Зокрема, п.6 названих Граничних тарифів передбачено, що тарифи, установлені для бюджетних організацій і підприємств, застосовуються на підставі довідки фінансових органів про повне фінансування організацій і підприємств за рахунок бюджетних коштів. Цими тарифами користуються видавництва відповідно до Закону України «Про видавничу справу» та Українське національне інформаційне агентство України (Укрінформ) - у частині, що стосується виконання державного замовлення.
Таким чином, жодним з нормативних актів не передбачалося надання пільгових тарифів саме УДППЗ «Укрпошта» з моменту набрання чинності нової редакції ст.6 Закону, тобто з 13.09.2001. Зі змісту зазначеного листа Держкомзв»язку від 09.12.2002 №7135/10-05-04 вбачається, що надання підприємствами зв'язку, в тому числі УДППЗ «Укрпошта», послуг електрозв'язку за тарифами, встановленими для бюджетних організацій, повинно бути забезпечено з часу подання підприємствами відповідних документів, що підтверджують їх право на пільги, а саме договір на розповсюдження періодичних видань, за місцем укладення угод про надання послуг електрозв'язку.
Таким чином, ВАТ «Укртелеком» могло застосувати до підрозділів УДППЗ «Укрпошта» тарифи на основі послуг зв'язку, встановлені для бюджетних організацій, тільки у випадку надання останнім документів, що підтверджують право на застосування цих тарифів.
Аналогічно застосовується тариф «як для бюджетних організацій» ВАТ «Укртелекомом» для редакцій газет, тобто, виключно при наданні редакціями відповідних документів, які і будуть підставою для застосування іншого тарифу, а саме: Свідоцтва про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру України видавців, виготовників і розповсюджувачів видавничої продукції, зразок якого встановлений Положенням «Про державний реєстр видавців, виготовників і розповсюджувачів видавничої продукції», яке затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1998 №1540. Такого Свідоцтва споживачами надано не було, відтак і підстав для застосування тарифу як для бюджетних організацій у ВАТ «Укртелеком» для редакцій газет не було.
Відповідачем вказано, що ВАТ «Укртелеком» необґрунтовано отримав кошти за надані послуги з встановлення основної розетки, заміни стандартного лінійного шнура на подовжений та заміну телефонного апарату з посиланням на Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг ВАТ «Укртелеком». Однак, у п.102 вказаних Правил йде мова про те, що оператор здійснює встановлення та перевстановлення телефонів за передбачену тарифами плату, якщо житлові та не житлові будинки обладнано кабельними вводами, а довжина абонентського вводу від кінцевого лінійно-кабельного пристрою у будинку (приміщенні) до точки підключення кінцевого обладнання не перевищує 40 метрів (основні роботи). Додаткові послуги із встановлення розетки, заміни шнура чи підключення телефонного апарату не входять до складу послуг з встановлення телефону. Такі додаткові послуги надавались підприємством за окремим замовленням (заявами) абонента та на підставі наказу ВАТ «Укртелеком» від 30.12.2003 №497, які додані до матеріалів справи.
Згідно з ч.3 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Правомірність прийнятого рішення №10 від 12.03.2008 Держінспекцією з контролю за цінами не доведена, тому позов ВАТ «Укртелеком» в особі Закарпатської філії підлягає задоволенню.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст.17, 49, 51, 71, 158, 163-171, п.6 розділу YІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Визнати нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області №10 від 12 березня 2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вилучено у Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в дохід державного бюджету 71253,71грн. безпідставно отриманої виручки та стягнуто штраф у сумі 142507,42грн.
3. Постанова набирає законної сили в порядку ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Постанову може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ч.ч.1-3 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.М. Якимчук
Постанова виготовлена в повному обсязі 13.06.2008.