Ухвала від 28.07.2011 по справі 13/7-11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"28" липня 2011 р. Справа № 13/7-11

Суддя господарського суду Нешик О.С. розглянувши матеріали справи

за позовом: відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Вінницької філії

до: Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації

про стягнення 117 045 грн.

представники сторін не викликались

ВСТАНОВИВ:

24 грудня 2010 року відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Вінницької філії звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом про стягнення з Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації 117045,00 грн. заборгованості з компенсації понесених позивачем витрат на встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп загального захворювання.

Рішенням місцевого суду від 26.01.2011 року, яке залишено в силі постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 06.04.2011 року, в задоволенні позову відмовлено.

11 липня 2011 року Вищий господарський суд України прийняв постанову, якою скасував рішення господарського суду Вінницької області від 26.01.2011 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 06.04.2011 року, а справу №13/7-11 направив на новий розгляд.

На підставі розпорядження керівника апарату господарського суду Вінницької області від 25.07.2011 року згідно автоматизованого розподілу справу розподілено судді Нешик О.С.

Ознайомившись з матеріалами даної справи, суд встановив, що Вищий господарський суд України, ухвалюючи 11 липня 2011 року постанову у справі №13/7-11 дійшов наступного висновку: "приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, місцевий господарський суд, з висновками якого погодився апеляційний господарський суд, виходив з того, що 20.06.2007 року між відкритим акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Вінницької філії та Головним управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації було укладено договір №237-4 про виділення коштів на покриття витрат зі встановлення телефонів пільговій категорії громадян-інвалідів, згідно умов якого відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" в особі Вінницької філії зобов'язалось надавати інвалідам загального захворювання І, ІІ групи послуги зі встановлення телефонів на пільговій підставі відповідно до чинного законодавства та в межах виділених коштів на 2007 рік, а Головне управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації -здійснювати фінансування витрат, пов'язаних з наданням виконавцем послуг зі встановлення телефонів інвалідам І, ІІ групи загального захворювання за рахунок коштів обласного бюджету, пунктом 4.2 сторонами було передбачено, що в разі, коли жодна зі сторін за місяць до закінчення строку дії договору не заявить письмово про своє небажання надалі продовжувати стосунки, договір вважається пролонгованим. Листом від 17.01.2008 № 07-133 відповідач повідомив позивача про відмову у пролонгації договору №237-4 від 20.06.2007 у зв'язку з відсутністю коштів на покриття витрат зі встановлення телефонів пільговій категорії громадян-інвалідів. Як вказано в рішенні місцевого господарського суду, головним управлінням праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації під час здійснення повноважень з фінансування витрат, пов'язаних зі встановленням позивачем телефонів інвалідам І та ІІ груп, було дотримано вимоги чинного законодавства, а тому вимоги позивача є безпідставними.

В рішенні господарського суду Вінницької області та постанові Рівненського апеляційного господарського суду міститься посилання на те, що рішенням 15 сесії Вінницької обласної ради 5 скликання №452 від від 16.01.2008 року "Про обласний бюджет на 2008 рік" по КФК090412 "Інші видатки на соціальний захист населення": - програма соціального захисту інвалідів (компенсаційні виплати на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування) (встановлення телефонів інвалідам загального захворювання І та ІІ груп) було передбачено 821,6 тис. грн., головним розпорядником коштів яких було визнане головне управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації. Проте як місцевим, так і апеляційним господарськими судами не було досліджено, чи отримував відповідач відповідні кошти та на які цілі їх було спрямовано.

Також місцевий господарський суд в рішенні вказав про те, що рішеннями 22 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №737 від 10.01.2009 року "Про обласний бюджет на 2009 рік" та 30 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №1004 від 12.05.2010 року "Про обласний бюджет на 2010 рік" по КФК250380 "Інші субвенції": "Субвенція з обласного бюджету на компенсаційні виплати на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування", встановлення телефонів інвалідам загального захворювання І та ІІ групи інвалідності головним розпорядником коштів на 2009 та 2010 рік було визнано Головне фінансове управління облдержадміністрації.

Як місцевим, так і апеляційним господарськими судами не було досліджено, чи отримував відповідач у спірний період відповідні кошти, яким чином відбувся розподіл виділених рішенням 15 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №452 від 16.01.2008 року "Про обласний бюджет на 2008 рік", рішенням 22 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №737 від 10.01.2009 року "Про обласний бюджет на 2009 рік", рішенням 30 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №1004 від 12.05.2010 року "Про обласний бюджет на 2010 рік" грошових коштів, у тому числі на встановлення телефонів інвалідам.

Обставини щодо цільового виділення у передбаченому чинним законодавством України порядку коштів для спрямування їх на оплату наданих ВАТ "Укртелеком" послуг зв'язку мають суттєве значення для розгляду справи, однак зазначені вище рішення Вінницької обласної Ради в матеріалах справи відсутні, суди попередніх інстанцій їх не дослідили. Судами також не з'ясовано, в яких саме сумах за цими рішеннями Вінницької обласної ради виділялись кошти на покриття витрат з компенсації позивачу витрат по встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп, яким чином відбувся розподіл передбачених даними рішеннями Вінницької обласної Ради грошових сум на ці цілі.

Крім того, судам необхідно було дослідити питання про необхідність залучення до участі у справі інших організацій, до компетенції яких віднесено вирішення питань, пов'язаних з фінансуванням витрат на відшкодування послуг зв'язку, що надаються пільговим категоріям громадян у спірний період."

Відповідно до ст.111-12 ГПК України: вказівки, що містяться у постанові касаційної інстанції, є обов'язковими для суду першої інстанції під час нового розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 27, 111-12 ГПК України, а також враховуючи висновки, що містяться у постанові Вищого господарського суду України, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Вінницьку обласну раду та Головне фінансове управління Вінницької обласної державної адміністрації в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оскільки рішення з даного господарського спору може вплинути на обов'язки останніх щодо однієї із сторін спору - Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації.

За вказаних обставин, відповідно ст.ст. 27, 86, 111-12, 115 ГПК України,-

УХВАЛИВ:

1. Прийняти справу №13/7-11 до свого провадження.

2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Вінницьку обласну раду та Головне фінансове управління Вінницької обласної державної адміністрації.

3. Призначити справу до розгляду на 15 серпня 2011 р. на 12:00 год. Слухання справи відбудеться в приміщенні господарського суду, в кімн. №1113 .

4. В судове засідання викликати представників позивача, відповідача та третіх осіб для надання пояснень, з доказами про повноваження (для представників сторін - доручення, для керівників підприємств та організацій -документи, що посвідчують їх посадове становище), визначеними ст.28 ГПК України та з документами, що посвідчують особу (паспорт або службове посвідчення).

5. Зобов'язати учасників процесу надати суду необхідні для вирішення спору докази (в належно оформлених копіях через канцелярію суду з супровідним листом за три робочих дні до судового засідання, в оригіналах - в судове засідання для огляду), в тому рахунку:

Позивачу:

оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в судовому засіданні.

Установчі документи позивача (свідоцтво, статут, положення в чинних редакціях (оригінали - для огляду в судовому засіданні, копії - до справи)).

Докази направлення Вінницькій обласній раді та Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації копії позовної заяви та доданих до неї документів з урахуванням положень ст.56 ГПК України.

Інші докази в підтвердження позовних вимог.

Відповідачу:

оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в судовому засіданні.

Письмові пояснення та докази (первинні документи) щодо того, чи отримував відповідач у спірний період згідно рішення 15 сесії Вінницької обласної ради 5 скликання №452 від 16.01.2008 року "Про обласний бюджет на 2008 рік"; рішення 22 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №737 від 10.01.2009 року "Про обласний бюджет на 2009 рік" та 30 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №1004 від 12.05.2010 року "Про обласний бюджет на 2010 рік" кошти (субвенції) на встановлення телефонів інвалідам.

Вінницькій обласній раді:

письмові пояснення щодо заявленого позову з доказами в обґрунтування (оригінали - для огляду в судовому засіданні, їх копії - до справи), де також зазначити, чи виділялись в 2007, 2008, 2009 та 2010 роках субвенції з обласного бюджету на встановлення телефонів інвалідам загального захворювання І та ІІ групи інвалідності, а також хто був розпорядником зазначених коштів у визначений у позові період.

Рішення 15 сесії Вінницької обласної ради 5 скликання №452 від 16.01.2008 року "Про обласний бюджет на 2008 рік"; рішення 22 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №737 від 10.01.2009 року "Про обласний бюджет на 2009 рік" та 30 сесії Вінницької обласної Ради 5 скликання №1004 від 12.05.2010 року "Про обласний бюджет на 2010 рік" (оригінали для огляду в судовому засіданні, належним чином завірені копії - в справу).

Головному фінансовому управлінню облдержадміністрації:

установчі документи, на підставі яких діє Головне фінансове управління в діючих редакціях (оригінали - для огляду в судовому засіданні, копії - до справи).

Письмові пояснення щодо заявленого позову з доказами в обґрунтування (оригінали - для огляду в судовому засіданні, їх копії - до справи), де також зазначити, чи виділялись в 2007, 2008, 2009 та 2010 роках субвенції з обласного бюджету на встановлення телефонів інвалідам загального захворювання І та ІІ групи інвалідності, чи було фінансове управління розпорядником зазначених коштів у визначений у позові період та яким чином відбувся розподіл передбачених даними рішеннями Вінницької обласної Ради грошових сум на ці цілі.

6. Копії доказів подавати належним чином засвідченими, а саме: відмітка про засвідчення копії документа повинна містити запис: "Згідно з оригіналом", назву посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

7. В разі ненадання будь-якого з витребуваних доказів надати документально підтверджене письмове пояснення причин невиконання вимог суду.

8. Ухвалу надіслати учасникам процесу рекомендованими листами з повідомленнями про вручення поштових відправлень.

Невиконання вимог ухвали сторонами тягне за собою застосування штрафу до 1700 грн. відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України, а в разі неподання позивачем без поважних причин витребуваних судом матеріалів або неявки представників позивача у судове засідання, позов може бути залишено без розгляду (п.5 ст. 81 ГПК України).

Суддя Нешик О.С.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу Вінницькій філії ВАТ "Укртелеком" (21050 м.Вінниця, вул.Соборна, 8);

3 - відповідачу - Головному управлінню праці та соціального захисту населення Вінницької ОДА (21050 м.Вінниця, вул.Соборна, 89);

4 - Вінницькій обласній раді;

5 - Головному фінансовому управлінню Вінницької ОДА