79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
28 липня 2011 р. № 2а-5274/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Костів М.В.
при секретарі судового засідання Ткач Б.В.
з участю представників:
від позивача : ОСОБА_1;
від відповідача : не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУ МВС України у Львівській області, третя особа -відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при ГУ МВС України у Львівській області, про скасування державної реєстрації транспортного засобу -автомобіля марки Mercedes-Benz Vito д.н.з. НОМЕР_1 2002 р.в.,
Позов заявлено ОСОБА_1, м. Львів, до Управління ДАІ ГУ МВС України у Львівській області, третя особа - відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при ГУ МВС України у Львівській області, м. Львів, про скасування державної реєстрації транспортного засобу -автомобіля марки Mercedes-Benz Vito д.н.з. НОМЕР_1 2002 р.в.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 13.05.2011 р. відкрито провадження у справі. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України.
В судових засіданнях позивач позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві, уточненні. Ствердив, зокрема, що в лютому 2011 р. позивач отримав ухвалу Львівського окружного адміністративного суду про відкриття провадження у справі за позовом ДПІ у Шевченківському районі м. Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів. З позовної заяви позивач дізнався, що 13.10.2009 р. на його ім'я було зареєстровано автомобіль марки Mercedes-Benz Vito д.н.з. НОМЕР_1 2002 р.в. Посилаючись на п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів” стверджує про неподання особистої заяви для реєстрації транспортного засобу. Просить позов задовольнити.
Відповідач вимог ухвал суду не виконав, заперечень по справі не надав, участь уповноважених представників у судових засіданнях не забезпечив, хоча був належно повідомлений про час та місце слухання справи.
Заслухавши позивача, дослідивши надані докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи, позовною ДПІ у Шевченківському районі м. Львова №31297 від 27.12.2010 р. звернулася до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів. Зі змісту позову вбачається, що 13.10.2009 р. на ім'я позивача було зареєстровано автомобіль марки Mercedes-Benz Vito д.н.з. НОМЕР_1 2002 р.в.
Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998 р. “Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів” в редакції, чинній на час існування відповідних відносин, державна реєстрація транспортних засобів проводиться підрозділами Державтоінспекції з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій (п. 3). Державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, оцінку їх вартості (проводиться спеціалістом, що пройшов необхідну підготовку в порядку, встановленому МВС, Мін'юстом, Мінпромполітики, Держмитслужбою та Фондом державного майна, і має відповідні документи), відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів (п. 8). Водночас, твердження позивача про не звернення особисто для проведення реєстрації не доведено суду у встановленому порядку жодним доказом. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 244 ЦК України, довіреність -це письмовий документ, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. Відповідно до ч. 1 ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право від імені іншої сторони, яку вона представляє, вчинити правочин. З урахуванням наведеного, на підставі норм ЦК України державна реєстрація може бути проведена і належно уповноваженим представником.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги не доведені у встановленому порядку жодними доказами.
Згідно із ч. 2 ст. 162 КАС України суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, адміністративний суд перевіряє не лише вчинення дії чи бездіяльності на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а й чи вчинені вони з використанням повноважень з тією метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії, добросовісно, розсудливо і своєчасно.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд
У позові відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Костів М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Костів М.В.
Повний текст постанови виготовлено 29.07.2011 року.