79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
20 липня 2011 р. № 2а-1460/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Запотічного І.І.,
за участю секретаря судового засідання Жарської І.М.
представника позивача Федоровича Т.О.
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_2 про демонтаж самочинного будівництва,-
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 та просить з підстав, наведених у ньому, зобов'язати відповідача за власні кошти демонтувати самочинну прибудову до кв.№3 по вул. Коломийській,18 у м. Львові.
Позовні вимоги мотивовані тим, що при проведенні перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва з приводу самовільного будівництва житлового будинку за вказаною адресою встановлено, що відповідач здійснював таке самочинно, без погодженої та затвердженої проектної документації, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»та ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій».
В судовому засіданні представник позивача, Федорович Т.О. позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи в їх сукупності прийшов до наступного.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області за зверненням Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради щодо самовільної добудови ОСОБА_2 тераси до кв. 3 на вул.. Коломийська,18 було проведено перевірку.
На підставі даної перевірки складено акт №20-с від 20.08.2009 р. з приводу самовільної добудови тераси до АДРЕСА_1 та встановлено, що ОСОБА_2 розпочала реконструкцію квартири з розширенням житлової площі за рахунок прибудови до квартири АДРЕСА_1 без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст..29 Закону України «Про планування і забудову територій».
За результатами перевірки складено протокол № 16-с від 20.08.2009 року про порушення ОСОБА_2 ст. 96 ч. 3 КУпАП, винесено припис № 1/246-с від 20.08.2009 року, яким зобов'язано відповідача в 30-ти денний термін демонтувати самовільну прибудову до АДРЕСА_1 та письмово повідомити інспекцію про виконання припису до 27.09.2009р. Проте, ОСОБА_2 не виконала в добровільному порядку вимоги припису.
Постановою № 1/239-с заступника начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області від 21.08.2009 року ОСОБА_2 притягнута до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 96 КУпАП та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.
Постанову про накладення штрафу ОСОБА_2 виконала добровільно про що свідчить квитанція про сплату штрафу від 27.08.2009 р.
Згідно ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законом.
Стаття 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»вказує, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку визначеному ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій».
Відповідно до п.1.1 Положення «Про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт»дозвіл на виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будинків, споруд та інших об'єктів, розширення і технічного переоснащення (далі - роботи з будівництва) є документом, що посвідчує право забудовника (замовника) та генерального підрядника на виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації.
Порядок проведення державної реєстрації права власності та права користування (сервітуту) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; довірчого управління нерухомим майном; права власності на об'єкти незавершеного будівництва, а також перелік документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно визначається Тимчасовим положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року 7/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 року за № 157/6445.
Відповідно до п. 10 Переліку правовстановлюючих документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно (додаток 2 до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно), одним з таких документів є рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 подала у Сихівський районний суд м. Львова позов до Департаменту економічної політики Львівської міської ради, треті особи Сихівська районна адміністрація м. Львова, ОСББ «Сихівчани-2»про визнання права власності на самочинно побудовану терасу довжиною 6,6м, шириною 3,3 м, що у житловій АДРЕСА_1
Сихівським районним судом м. Львова було винесено рішення №2-1746/10 від 04 жовтня 2010 р., яким визнано право власності за ОСОБА_2 на самочинно побудовану терасу
довжиною 6,6 м, шириною 3,3 м, що у житловій АДРЕСА_1 Як вбачається з листа Сихівського районного суду м. Львова від 21.06.2011р. дане рішення набрало законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи вищенаведене та перевіривши обставини справи, суд вважає, що правових підстав для зобов'язання ОСОБА_2 демонтувати самочинну прибудову до АДРЕСА_1 немає, оскільки ОСОБА_2 є її власником, що визнаний судовим рішенням.
Зважаючи на те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приходить до висновку про недоведеність позивачем позовних вимог.
З урахуванням викладених обставин, суд відмовляє позивачу у задоволені позову у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В задоволенні позову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 25.07.2011 року
Суддя Запотічний І.І.
З оригіналом згідно
Суддя Запотічний І.І.