79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
щодо закриття провадження у справі
20.07.2011 р. № 2а-7565/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого- судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря судового засідання -Галійчук А.В.,
за участю представника відповідача Кипибіди Т.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові адміністративну справу за позовом Фермерського господарства «ОСОБА_2»до Територіальної державної інспекції праці у Львівській області про встановлення наявності чи відсутності повноважень, визнання протиправними дій, скасування акту від 11.05.2011 р. № 13-25-044/0832, зобов'язати вчинити дії,-
07 липня 2011 Фермерське господарство «ОСОБА_2», звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Територіальної державної інспекції праці у Львівській області, в якому просить встановлення наявності чи відсутності повноважень, визнати протиправними дії щодо перевірки законності виплати заробітної плати, скасувати акт перевірки № 12-25-044/0832 від 11.05.2011 року, зобов'язати відповідача утриматись від перевірок по факту дотримання трудового законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати.
Ухвалою суду від 08.07.2011 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи у судовому засіданні на20.07.2011 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав клопотання, в якому просить розглядати адміністративну справу без його участі.
Представник відповідача в судовому засіданні заявив клопотання щодо закриття провадження у справі щодо закриття частини позовних вимог, а саме: щодо скасування акту від 11.05.2011 року № 13 -25 -044/0832.
Згідно поданого відповідачем заперечення, вбачається, що відповідач просить закрити провадження у справі за позовом Фермерського господарства «ОСОБА_2»в частині скасування акта перевірки. Додатково зазначає, що акти перевірок не є ні нормативно-правовими актами, ні правовими актами індивідуальної дії та не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків відносно позивача, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Суд зазначає, що адміністративне судочинство, згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, спрямоване на захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень зі сторони суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під рішенням суб'єкта владних повноважень у контексті положення п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України необхідно розуміти нормативно-правові акти та правові акти індивідуальної дії.
Правовим актом індивідуальної дії є виданий суб'єктом владних повноважень офіційний письмовий документ, прийнятий на виконання нормативно-правового акта, дію якого поширено на конкретних осіб та/або які стосуються конкретної ситуації і є актами одноразового застосування норм права.
Суд зазначає, що акт перевірки не має обов'язкового характеру, не встановлює для позивача обов'язків, відтак не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні п.1 ч.1 ст.17 КАС України.
Таким чином, суд дійшов висновку, що акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії), а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Таким чином, якщо предметом позову є скасування акта перевірки суб'єкта владних повноважень, то суд закриває провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 157, 158, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву Фермерського господарства «ОСОБА_2»в частині позовних вимог щодо скасування акту від 11.05.2011 р. № 13-25-044/0832 - закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. П'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.