Постанова від 18.07.2011 по справі 2а-508/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2011 р. № 2а-508/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Запотічного І.І.,

за участю секретаря судового засідання Жарської І.М.

представника позивача Бочуляка Ю.І.

представника відповідача Холявки І.Я.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за позовом Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради звернувся в суд з позовною заявою до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та просить з підстав, наведених у ньому, скасувати постанову №1л/17-ю від 20.08.2010 р. про накладення штрафу в розмірі 22 215 грн..

Позовні вимоги мотивовані тим, що в акті проведення перевірки не вказано жодної з перелічених в ч.2 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»підстав проведення позапланової перевірки, копії наказу про проведення перевірки позивач не отримував. Крім того, позивач вказує на порушення відповідачем абз.2 пп.1 п.1 Постанови КМ України від 21.05.2009 року №502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року», відтак вважає, що відповідач не мав права на проведення позапланової перевірки, що є однозначною підставою для скасування постанови №1л/16-ю від 20.08.2010 року. Також вказує про те, що відповідачем порушено абз.3,4 пп.1 п.1 Постанови КМ України №502, оскільки жодного припису про усунення порушень закону відповідачем не видавалось. Крім цього,покликається на положення постанови КМ України від 30.09.2009 року №1104 «Про деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт», враховуючи те, що покрівля житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові на момент проведення капітального ремонту перебувала в аварійному стані, вважає, що дозволу на виконання таких робіт не вимагалось.

В судовому засіданні представник позивача, Бочуляк Ю.І. позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача, Холявка І.Я. в судовому засіданні проти позову заперечив надавши пояснення аналогічні викладеним у письмовому запереченні на позов. Просить відмовити у задоволенні позову у зв'язку з його безпідставністю та необґрунтованістю.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи в їх сукупності прийшов до наступного.

Судом встановлено, що на підставі направлення Інспекції ДАБК у Львівській області №05-256-3/Н від 01.07.2010 р. працівниками Інспекції ДАБК у Львівській області проведено позапланову перевірку Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради з питань дотримання вимог містобудівного законодавства при проведенні капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку на вул. Личаківській,1 у м. Львові, за результатами якої складено акт проведення перевірки №240 -л від 23.07.2010 року.

В ході перевірки встановлено, що будівельні роботи з капітального ремонту шатрової покрівлі в житловому будинку на вул. Личаківській,1 у м. Львові виконано без належним чином погодженої проектної документації, чим порушено п.9.1 ДБН А.2.2-3-2004, ст..7,9,27 Закону України «Про архітектурну діяльність»та без дозволу на виконання будівельних робіт, чим порушено п.1.2 розділу 1 ДБН А.3.1-5-96, ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій». В порушення вимог ст.30-1 Закону України «Про планування і забудову територій»об'єкт не здано в експлуатацію в порядку, передбачено чинним законодавством.

23.07.2010 року Інспекцією державного архітектурно -будівельного контролю у Львівській області винесено протокол про правопорушення в сфері містобудування №65-л/ю відповідно до якого вважають винним Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради у допущених правопорушеннях по виконанню будівельних робіт з капітального ремонту шатрової покрівлі в житловому будинку на вул. Личаківській, 1 у м. Львові, проведеного без належним чином погодженої проектної документації та без дозволу на виконання будівельних робіт та запропоновано накласти на позивача штраф у розмірі 22 215 грн.

20.08.2010 року заступником начальника Інспекції державного архітектурно -будівельного контролю у Львівській області Проць В.І. винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №1л/17-ю на Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради в розмірі 22 215 грн.

Відповідач надіслав позивачу листом від 02.09.2010 р. постанову №1л/17-ю про накладення штрафу до виконання, проте останнім її не виконано.

Відповідно до Положення про інспекцію державного архітектурно -будівельного контролю у Львівській області, затвердженого наказом Державної архітектурно - будівельної інспекції України 24.02.2008 року №29, Інспекція державного архітектурно -будівельного контролю має право в установлених законодавством випадках проводити перевірку об'єктів будівництва і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, незалежно від форм власності щодо дотримання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції; давати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові до виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства, державних стандартів, будівельних норм та правил ,технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів; складати протоколи та розглядати справи про правопорушення; від імені інспекції державного архітектурно -будівельного контролю розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення мають право начальник інспекції державного архітектурно -будівельного контролю та його заступники.

Відповідно до п. 9.1 ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження, затвердження проектної документації для будівництва», робочий проект погоджуються з місцевими органами містобудування та архітектури відповідно до місцевих правил забудови відносно архітектурно-планувальних рішень, розміщення, раціонального використання наміченої для відведення території, відповідності передбачених рішень вимогам архітектурно-плану вального завдання, містобудівній документації.

В ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»зазначено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»відповідальність за здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

Згідно абз.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради представлено відповідачу розрахунок вартості виконання будівельних робіт з капітального ремонту шатрової покрівлі житлового будинку №1 по вул. Личаківській у м. Львові відповідно до Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д. 1.1-1 -2000) та Наказу №554 від 04.12.2009р. Міністерства регіонального розвитку та будівництва України «Про затвердження типових форм первинних документів з обліку в будівництві», в якому передбачено типову форму № КБ-3 на усі будівельні підприємства та будівельні структурні підрозділи підприємств усіх видів економічної діяльності незалежно від форм власності, що виконують будівельні та монтажні роботи, роботи з капітального та поточного ремонту будівель і споруд та інші підрядні роботи за рахунок усіх джерел фінансування.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій»державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади. Порядок здійснення такого контролю визначається законодавством.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Разом з тим, позивачем не надано доказів, а саме погодженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт з капітального ремонту шатрової покрівлі в житловому будинку на вул. Личаківській, 1 у м. Львові.

Твердження позивача щодо відсутності підстав для проведення позапланової перевірки спростовуються наявними в матеріалах справи копією наказу від 01.07.2010 року №275 «Про позапланову перевірку за зверненням Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС у Львівській області», листом -згоди Державної архітектурно -будівельної інспекції на проведення позапланового контрольного заходу від 07.06.2010 року №26-17/13-3198, направленням на право проведення перевірки від 01.07.2010 року №05-256-3/Н, повідомленням про проведення перевірки від 01.07.2010 року №05-256-З/П.

Враховуючи вищенаведене, перевіривши обставини справи, суд вважає, що правових підстав для скасування постанови Інспекції державного архітектурно -будівельного контролю у Львівській області №1л/17-ю від 20.08.2010 року немає.

Враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приходить до висновку про недоведеність позивачем позовних вимог.

З урахуванням викладених обставин, суд відмовляє у задоволені позову у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 23.07.2011 року.

Суддя Запотічний І.І.