Категорія №8.1.5
Іменем України
17 червня 2011 року Справа № 2а-4198/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Яковлева Д.О.,
при секретарі Кучеровій О.О.
в присутності сторін: від позивача - Меркулова М.В., Арлачов Д.В.,
від відповідача - Бухонкін І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення коштів за податковим боргом, -
23 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення коштів за податковим боргом.
Позивач, з урахуванням наданих уточнень, просив суд стягнути кошти відповідача у розмірі 301 528,32 грн., у тому числі податковий борг:
надходження за викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення в розмірі - 192736,11 грн., з яких:
- Ящіковська селищна рада - 17 920,35 грн.
- Городищенська селищна рада - 62,68 грн.
- Центральна селищна рада - 42842,75 грн.
- Фащівська селищна рада - 112 410,66 грн.
- Червонопрапорська селищна рада - 19 499,67 грн.
в розмірі - 43 607,82 грн., з яких:
- Зоринська міська рада - 5493, 93, з них: основний платіж - 5486,62 грн., пеня - 7,31 грн.
- Городищенська селищна рада - 10 788, 75 грн.
- Центральна селищна рада - 13 273,73 грн.
- Фащівська селищна рада - 14 051,41 грн.
надходження за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в розмірі - 65 184,39 грн., з яких:
- Перевальська міська рада - 2356,16 грн.
- Зоринська містка рада - 21 858,76 грн.
- Центральна селищна рада - 36595,76 грн.
- Фащівська селищна рада - 15,76 грн.
- Червонопрапорська сільська рада - 4357,95 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Відособлений структурний підрозділ боржника - ДП «Луганськвугілля» знаходиться на обліку в Перевальському відділенні Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області як платник податків.
ДП «Луганськвугілля» самостійно не сплачена до бюджету узгоджена сума податкового боргу у загальному розмірі 301 528,32грн., з яких заборгованість від надходження за викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення в розмірі - 192736,11 грн., від надходження за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти в розмірі - 43 607,82 грн., від надходження за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в розмірі - 65 184,39 грн.
На день звернення до суду борг не погашений..
З метою погашення боргу позивачем вживалися заходи, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-ІІІ, а саме: направлено першу податкову вимогу від 19.01.2006 № 1/3, яка була отримана 13.02.2006 р. та направлено другу податкову вимогу від 23.02.2006 № 2/33, яка була отримана 29.03.2006 р. Однак, вжиті заходи не призвели до погашення податкового боргу.
На підставі викладеного, позивач просить суд прийняти рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
У судовому представники позивача уточнені позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі, пояснив суду, що за підприємством дійсно існує податковий борг у сумі 301 528,32 грн. У зв'язку зі складним фінансовим становищем підприємства просив суд розстрочити виконання судового рішення строком на 10 років зі сплатою рівними частинами щомісяця.
Представник позивача не заперечував проти розстрочення сплати податкового боргу згідно наданого графіка.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представників позивачів та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Відособлений структурний підрозділ боржника - ДП «Луганськвугілля» знаходиться на обліку в Перевальському відділенні Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області як платник податків.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.
Пунктами 1, 2, 3 частини 1 статті 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) передбачені обов'язки платників податків і зборів (обов'язкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальним податковим законодавством.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) державне підприємство «Луганськвугілля» подало до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області податкові декларації: від 04.05.2011 № 10497, від 21.04.2011 № 9244, від 20.04.2011 № 10253, від 26.04.2011 № 9297, від 04.05.2011 № 10496, від 04.05.2011 № 10493, від 28.04.2011 № 9550, від 28.04.2011 № 9468, від 04.05.2011 № 9685, від 04.05.2011 № 10444, від 0.05.2011 № 10445, від 04.05.2011 № 9681, в яких самостійно визначило податкові зобов'язання в сумі 308 449, 10 грн. (а.с.15-36).
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач узгоджену суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки не сплатив, внаслідок чого за відповідачем утворився податковий борг з надходження за викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення, надходження за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, надходження за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 308 449,10 грн.
Частина боргу відповідачем була сплачена та на теперішній час за відповідачем обчислюється податковий борг в розмірі 301 528,32 грн.
Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені згідно із підпунктом 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
- при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Пеня відповідно до підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно із пунктом 3.7 розділу 3 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 11 червня 2003 року № 290 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 червня 2003 року за № 522/7843 (яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, яка надається відповідно до вимог Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами, затвердженого наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25 квітня 2002 року № 74/194 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2002 року за № 436/6724, самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини).
Відповідно до пункту 3.8 розділу 3 вищезазначеної Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, у випадку, зазначеному у пункті 3.7 цієї Інструкції, сума, що спрямовується на погашення наявної у платника податків пені, розподіляється структурним підрозділом адміністрування облікових показників та звітності податкового органу в автоматичному режимі за допомогою алгоритму, що визначає питому вагу такої пені у загальній сумі податкового боргу.
За несвоєчасне погашення податкових зобов'язань у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої на дату судового розгляду та вирішення адміністративної справи складає 7,31 грн.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Алчевською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області ДП «Луганськвугілля» було направлено першу податкову вимогу від 19.01.2006 № 1/3, яка була отримана 13.02.2006 р. та направлено другу податкову вимогу від 23.02.2006 № 2/33, яка була отримана 29.03.2006 р. (а.с.13-14).
Оскільки перша податкова вимога від 19.01.2006 № 1/3 та друга податкова вимога від 23.02.2006 № 2/33 є чинними (доказів про відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.
Ч. 1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, обставини, на які посилається позивач, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні. Позовні вимоги визнані відповідачем у повному обсязі.
Згідно з положеннями ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Зважаючи на важке фінансове становище відповідача, що підтверджується звітом про фінансові результати та балансом, та значну суму податкового боргу, суд вважає за можливе розстрочити виконання судового рішення строком на 10 років (120 місяців) зі сплатою боргу рівними частинами щомісяця.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пунктів 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 17 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 22 червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Уточнений адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.
Стягнути кошти в рахунок погашення податкового боргу з Державного підприємства «Луганськвугілля» (ідентифікаційний код 32473323, місцезнаходження: 91022, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1в) у сумі 301 528, 32 грн. (триста одна тисяча п'ятсот двадцять вісім гривень тридцять дві копійки) з рахунків у банках, обслуговуючих платника, в доход Державного бюджету України, у тому числі:
- надходження за викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення в розмірі - 192736,11 грн., з яких:
- 17 920,35 грн. на р/р 33118362700254 Ящіковської селищної ради;
- 62,68 грн. на р/р 33114362700247 Городищенської селищної ради;
- 42842,75 грн. на р/р 33110362700252 Центральної селищної ради;
- 112 410,66 грн. на р/р 33111362700251 Фащівської селищної ради;
- 19 499,67 грн. на р/р 33114362700258 Червонопрапорської селищної ради;
- надходження за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти в розмірі - 43 607,82 грн., з яких:
- 5493, 93, з них: основний платіж - 5486,62 грн., пеня - 7,31 грн. на р/р 33116363700244 Зоринської міської ради;
- 10 788, 75 грн. на р/р 33113363700247 Городищенської селищної ради;
- 13 273,73 грн. на р/р 33119363700252 Центральної селищної ради;
- 14 051,41 грн. на р/р 331110363700251 Фащівської селищної ради;
- надходження за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в розмірі - 65 184,39 грн., з яких:
- 2356,16 грн. на р/р 33117364700242 Перевальської міської ради;
- 21 858,76 грн. на р/р 33115364700244 Зоринської міської ради;
- 36595,76 грн. на р/р 33118364700252 Центральної селищної ради;
- 15,76 грн. на р/р 33119364700251 Фащівської селищної ради;
- 4357,95 грн. на р/р 33112364700258 Червонопрапорської сільської ради.
Розстрочити виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Луганськвугілля» за рахунок коштів з рахунків у банках, що обслуговують платника податків - податковий борг у сумі 301 528, 32 грн., з яких
надходження за викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення в розмірі - 192736,11 грн., з яких:
- 17 920,35 грн. на р/р 33118362700254 Ящіковської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 149,34 грн. та сплатою у останньому місяці 148,89 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 62,68 грн. на р/р 33114362700247 Городищенської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 0,52 грн. та сплатою у останньому місяці 0,80 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 42842,75 грн. на р/р 33110362700252 Центральної селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 357,02 грн. та сплатою у останньому місяці 357,37 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 112 410,66 грн. на р/р 33111362700251 Фащівської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 936,76 грн. та сплатою у останньому місяці 936,22 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 19 499,67 грн. на р/р 33114362700258 Червонопрапорської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 162,50 грн. та сплатою у останньому місяці 162,17 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- надходження за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти в розмірі - 43 607,82 грн., з яких:
- 5493, 93, з них: основний платіж - 5486,62 грн., пеня - 7,31 грн. на р/р 33116363700244 Зоринської міської ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 45,78 грн. та сплатою у останньому місяці 46,11 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 10 788, 75 грн. на р/р 33113363700247 Городищенської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 89,91 грн. та сплатою у останньому місяці 89,46 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 13 273,73 грн. на р/р 33119363700252 Центральної селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 110,61 грн. та сплатою у останньому місяці 111,14 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 14 051,41 грн. на р/р 331110363700251 Фащівської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 117,10 грн. та сплатою у останньому місяці 116,51 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- надходження за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в розмірі - 65 184,39 грн., з яких:
- 2356,16 грн. на р/р 33117364700242 Перевальської міської ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 19,63 грн. та сплатою у останньому місяці 20,19 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 21 858,76 грн. на р/р 33115364700244 Зоринської міської ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 182,16 грн. та сплатою у останньому місяці 181,72 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 36 595,76 грн. на р/р 33118364700252 Центральної селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 304,96 грн. та сплатою у останньому місяці 305,52 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 15,76 грн. на р/р 33119364700251 Фащівської селищної ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 0,13 грн. та сплатою у останньому місяці 0,29 грн. починаючи з 01 липня 2011 року;
- 4357,95 грн. на р/р 33112364700258 Червонопрапорської сільської ради строком на десять років зі сплатою суми боргу рівними частками щомісячно у розмірі 36,32 грн. та сплатою у останньому місяці 35,87 грн. починаючи з 01 липня 2011 року..
Зобов'язати Алчевську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області провести розстрочення у картках особових рахунків платника податків Державного підприємства «Луганськвугілля».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова складена та підписана у повному обсязі 22 червня 2011 року.
СуддяД.О. Яковлев