Категорія №10.1
Іменем України
08 липня 2011 року Справа № 2а-4923/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Прудника С.В.
при секретарі: Шматковій Д.О.
за участю сторін:
прокурора Грек М.В.
представник позивача не з'явився
представника відповідач не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Колективного підприємства “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” про стягнення боргу по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 34 933,56 грн., -
09 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку Луганської області з позовом до відповідача - Колективного підприємства “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій”, в якому послався на наступне.
Відповідач зареєстрований в УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області 20.03.1991.
В порушення п.1 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» відповідач не сплачує суму єдиного внеску, у зв'язку з чим станом на 01.05.2011 у нього утворилась заборгованість у розмірі 34 933,56 грн.
УПФУ в м. Сєвєродонецьку відповідно до норм діючого законодавства надсилало на адресу відповідача вимогу про сплату боргу, яку було отримано відповідачем. Вказану суму боргу по сплаті єдиного внеску відповідачем сплачено не було. У зв'язку з чим прокурор просив стягнути з відповідача суму заборгованості.
Прокурор - заявник в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, дав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 34 933,56 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення прокурора-заявника, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач Колективне підприємство “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” зареєстроване виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради та зареєстрований в УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області 20.03.1991 за № (а.с.7).
Згідно звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску за березень 2011 року сума заборгованості єдиного внеску складає 34 933,56 грн. (а.с. 8-9).
У порушення норм Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за відповідачем у період з 01.04.2011 по 30.04.2011 утворилася заборгованість у розмірі 34 933,56 грн., що підтверджується карткою особистого рахунку платника єдиного внеску (а.с.11-14).
За несвоєчасну сплату єдиного внеску УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області на підставі ч. 4 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” надіслало відповідачу вимогу про сплату боргу №Ю-18/1 від 06.05.2011 на суму 90 901,93 грн. (а.с.6), яку останнім отримано 11.05.2011, про що свідчить особистий підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.5). Зазначену вимогу відповідач не оскаржив у встановленому Законом порядку, таким чином вимога є чинною та підлягає виконанню.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Як встановлено в судовому засіданні, заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 34 933,56 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Колективного підприємства “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” про стягнення боргу по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 34 933,56 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку Луганської області до Колективного підприємства “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” про стягнення боргу по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 34 933,56 грн. згідно вимоги №Ю-18/У від 06.05.2011 задовольнити повністю.
Стягнути з Колективного підприємства “Сєвєродонецький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” користь Управління Пенсійного фонду України в місті Сєвєродонецьку Луганської області (р/р37196049001216, 37195084001216, 37196083001216, 37198070001216, 37195073001216 у відділенні Державного казначейства, МФО 804013) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 34 933,56 грн. (тридцять чотири тисячі дев'ятсот тридцять три гривні 56 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено 13 липня 2011 року.
СуддяС.В. Прудник