Ухвала від 28.07.2011 по справі 2а-0870/5382/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПОНОВЛЕННЯ СТРОКУ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ

28 липня 2011 року Справа № 2а-0870/5382/11

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., при секретарі судового засідання Луговському І.О., за участю представника позивача - не з'явився , представника відповідача - ОСОБА_1 (довіреність від 27.03.2010 №1154), розглядаючи у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, та вирішуючи питання про поновлення строку звернення до суду,

ВСТАНОВИВ:

12 липня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в розмірі 3277 грн. 85 коп.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 14.07.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено судове засідання на 28.07.2011.

28.07.2011 в судове засідання представник позивача, не прибув, до канцелярії суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі, в якому підтримав заявлені позовні вимоги та просить задовольнити їх в повному обсязі.

В судове засідання прибув представник відповідача, проти заявленого позивачем клопотанням про поновлення строку не заперечував.

Заявлене клопотання позивач обґрунтовує наступним: Статтею 6 Конституції України, встановлено що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Відповідно до ст. 19 Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами країни.

Кодексом адміністративного судочинства України передбачено право суб'єктів владних повноважень звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. При цьому, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом (ст. 6 КАС України).

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а саме на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України (ст. 17 КАС України).

Законом України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну «реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що для гають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що дають ці документи, за наявністю торгових патентів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені осадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами, (п. 4, 6 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).

Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами країни, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу Україні», ст. 20 Податкового Кодексу України).

Дохідна частина бюджету України, окрім податків, формується за рахунок інших платежів, надходження від яких не мають прямого призначення формування доходів бюджету. Правовий режим стягнення таких платежів встановлюється спеціальними законодавчими актами, які не регулюють процеси оподаткування і одночасно є елементом управління процесом дотримання умов відповідних актів, контроль за виконанням якого покладено на податкові органи відповідальність за порушення норм окремих законодавчих актів).

Суми таких фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання в Держбюджет України в терміни, передбачені відповідними законодавчими актами.

У разі несплати на протязі вказаних відповідних термінів суб'єктом господарювання сум штрафів в бюджет державний податковий орган має право звернутися до суду з позовною заявою про стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій.

Законом України від 07.07.2010 №2453-VI в Кодексі адміністративного судочинства України суттєво змінено трок звернення до адміністративного суду, а саме: для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та пересів особи встановлено шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України суд за заявою особи може поновити строк для звернення до суду із позовною заявою.

Суд, вирішуючи питання щодо поновлення строку звернення до суду, виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до суду за захистом прав. Свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна буда дізнатися про порушення свої прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суд, дослідивши клопотання представника позивача про поновлення строку звернення до суду, вислухавши думку представника відповідача щодо заявленого клопотання, прийшов до висновку поновити ДПІ в Комунарському районі м. Запоріжжя строк звернення до суду.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про поновлення строку звернення до суду задовольнити.

Поновити ДПІ в Комунарському районі м. Запоріжжя строк звернення до суду з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу в розмірі 3277 грн. 85 коп. з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя (підпис) К.М. Недашківська

Суддя К.М. Недашківська