Справа: № 2-а-1172/10 Головуючий у 1-й інстанції: Бондаренко О.В.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
Іменем України
"21" червня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого Грищенко Т.М.,
суддів Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,
розглянувши в письмовому провадженні справу апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва на постанову Святошинського районного суду м.Києва від 29 листопада 2010 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва про стягнення невиплачених коштів, -
04.11.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення невиплачених коштів.
Постановою Святошинського районного суду м.Києва від 29 листопада 2010 р. позов задоволено частково: визнано дії управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва щодо відмови в перерахунку ОСОБА_2 державної та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, передбачених статтями 50 та 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»неправомірними, зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва вчинити дії щодо перерахунку та виплати ОСОБА_2 відповідно до вимог ст.50, ст.54 та з урахуванням ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 06.09.2010 р. по 29.11.2010 р. з урахуванням проведених виплат.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить оскаржувану постанову суду скасувати.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з наявної у матеріалах справи копії посвідчення, позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є інвалідом 2-ї групи 1 категорії, інвалідність якої пов'язана із наслідками аварії на ЧАЕС.
Згідно ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 розміри пенсій для інвалідів 2-ї групи інвалідності, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими 8 мінімальних пенсій за віком, а згідно до ст. 50 цього ж Закону додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю повинна відповідати 75 % мінімальної пенсії за віком.
Згідно ч.3 ст.67 ЗУ №796-Х11, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії передбачений ч.4 ст.54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю особам віднесеним до категорії 1,2,3,4. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Крім того, мінімальна пенсія за віком не може бути нижчою ніж прожитковий мінімум і відповідно до вимог ст. 46 Конституції України.
Розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у 2010 році встановлювались ст. 52 Закону України «Про державний бюджет на 2010 рік»з 1 січня - 695 гривень, з 1 квітня - 706 гривень, з 1 липня - 709 гривень, з 1 жовтня - 723 гривень, з 1 грудня - 734 гривень.
Крім того, враховуючи вимоги ч. 4 ст. 9 КАС України щодо пріоритетності законів над підзаконними актами, безпідставними є посилання апелянта на постанови КМ України якими обмежені права на отримання вищезазначених додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю та пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, порівняно з правами, встановленими ст. ст. 50, 54 Закону № 796, а тому застосуванню підлягають саме останні, що вірно встановлено судом першої інстанції.
Колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки позивач звернувся до суду з позовом 04.11.2010 та просив задовольнити його вимоги з 06.09.2010, перерахунок підвищення до пенсії необхідно проводити з 06.09.2010 року, згідно вимог ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 122, 183-2, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України у Святошинському районі м. Києва - залишити без задоволення, а постанову Святошинського районного суду м.Києва від 29 листопада 2010 р. -без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді