07.07.2011
Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц-810/11 р. Головуючий у першій
інстанції Завгородня Л.М.
Доповідач в апеляційній
інстанції Моцний М.В.
07 липня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Моцного М.В.,
суддів - Володіної Л.В., Сундукова В.М.,
за участю секретаря - Блох Д.Д.,
представника позивачів - ОСОБА_3,
представника третьої
особи - Мельниченко Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Азовтрейдінжінірінг" на ухвалу Гагарінського районного суду м. Севастополя від 24 травня 2011 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до обслуговуючого кооперативу "Житлове-будівельне товариство забудовників "Логос", третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Азовтрейдінжінірінг" про визнання робочого проекту "Житловий багатоквартирний будинок по вулиці Репіна 15, корпус 4" таким, що втратив силу та заборону будівництва житлового корпусу № 4 по вулиці Репіна, 15, -
В провадженні Гагарінського районного суду м. Севастополя знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до ОК "Житлово-будівельне товариство забудовників "Логос", третя особа - ТОВ «Азовтрейдінжінірінг" про визнання робочого проекту „Житловий багатоквартирний будинок по вул. Репіна, 15 корпус 4” таким, що втратив силу, та заборону ОК "ЖБТЗ "Логос" і ТОВ "Азовтрейдінжінірінг" здійснювати будівництво корпусу № 4 згідно даного проекту.
Ухвалою колегії суддів Апеляційного суду м. Севастополя від 07 липня 2011 року скасовано ухвалу Гагарінського районного суду м. Севастополя від 24 травня 2011 року про вжиття заходів забезпечення позовних вимог шляхом накладення заборони ОК "ЖБТЗ "Логос" та третій особі ТОВ "Азовтрейдінжінірінг" розміщувати будівельний майданчик, будівельні матеріали, будівельні механізми і техніку на майданчику для паркування автомобілів, майданчику для сміттєвих баків, на кільцевій проїжджій дорозі благоустроєної прибудинкової території жилого будинку по вул. Репіна, 15 корпусів 1-3 в м. Севастополі. В задоволенні заяви позивачів про застосування заходів забезпечення позову у такому вигляді, відмовлено.
В той же час, згідно доводів позивачів, необхідність застосування заходів забезпечення позову викликана тим фактом, що відповідно до висновків будівельно-технічної експертизи, будівництво корпусу № 4 по вул. Репіна, 15 в м. Севастополі по затвердженому проекту не відповідає будівельним нормам. До того ж розміщення будівельної техніки біля корпусу № 3 житлового будинку по вул. Репіна, 15, що зупиняється зусиллями його мешканців, створює загрозу для життя та здоров'я людей.
Відповідно до пп. "б" ч. 1 ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ст. 14 Закону України "Про основи містобудування" на виконавчі органи рад, в тому числі на Севастопольську міську державну адміністрацію, як виконавчий орган Севастопольскої міської ради, у галузі будівництва покладено обов'язок здійснювати в установленому порядку державний контроль за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів.
Згідно ст. 7 Закону України "Про основи містобудування" державне регулювання у сфері містобудування здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
У ч. 1 ст. 8 Закону України "Про основи містобудування" вказується, що державне регулювання у сфері містобудування полягає в контролі за дотриманням законодавства у сфері містобудування, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів, раціональним використанням територіальних і матеріальних ресурсів при проектуванні та будівництві.
Ст. 13 цього ж Закону передбачено, що моніторинг забудови та іншого використання територій відноситься до компетенції місцевих державних адміністрацій. При цьому, ст. 30 Закону України "Про планування і забудову територій" встановлено, що моніторинг забудови та іншого використання територій забезпечується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, виконавчими органами рад міст обласного підпорядкування в межах повноважень, визначених законом, та здійснюється відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури.
За змістом ч. 1 ст. 10 Закону України "Про архітектурну діяльність" архітектурно-будівельний контроль здійснюється для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції.
Правовідносини, що склалися з приводу будівництва житлового багатоквартирного будинку по вул. Репіна, 15 корпус 4, між сторонами у даній цивільній справі неодноразово були предметом розгляду судів різних юрисдикцій, однак конфліктна ситуація між мешканцями житлового будинку по вул. Репіна, 15 корпуси № 1-3 та забудовником досі не розрішена.
З метою вжиття заходів щодо забезпечення безпечних умов проживання мешканців житлового будинку по вул. Репіна, 15 (корпуси № 1-3), а також недопущення негативних та непоправних наслідків для законних прав та інтересів сторін у справі, колегія суддів апеляційного суду рахує необхідним повідомити про конфліктну ситуацію щодо вказаного будівництва до органів, уповноважених здійснювати державний контроль у сфері містобудування, та про необхідність перевірки дотримання державних норм та стандартів при будівництві та проектуванні корпусу № 4 житлового будинку по вул. Репіна, 15.
Колегія суддів вважає за необхідне про наведене довести до відома Голови Севастопольської міської державної адміністрації з метою належного реагування і прийняття відповідних заходів.
Керуючись ст.ст. 211, 320 ЦПК України, колегія суддів, -
Про викладене в ухвалі довести до відома Голови Севастопольської міської державної адміністрації.
Голові Севастопольської міської державної адміністрації про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження окремої ухвали повідомити Апеляційний суд м. Севастополя.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена в загальному порядку особою, інтересів якої вона стосується.
Головуючий: /підпис/ М.В.Моцний
Судді: /підпис/ Л.В.Володіна
/підпис/ В.М.Сундуков
З оригіналом згідно:
Суддя Апеляційного суду
м. Севастополя М.В.Моцний