Справа № 2-а-2484/11
24 березня 2011 року Суддя Нахімовського районного суду м. Севастополя Кравченко В.Є., розглянувши адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Алачати»до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»Севастопольської міської Ради про зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності по приватним справам на об'єкт нерухомого майна,
Приватне підприємство «Алачати»звернувся до Нахімовського районного суду м. Севастополя з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»Севастопольської міської Ради про зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності по приватним справам на об'єкт нерухомого майна.
Зі змісту позовних вимог, вбачається, що позивач звернувся до суду з вимогою: зобов'язати відповідача здійснити державну реєстрацію права власності по приватним справам на об'єкти нерухомого майна -торгівельні павільйоні, розташовані за адресою: м. Севастополь, вул. Генерала Острякова, буд. 33г.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»передбачено, що систему органів державної реєстрації прав становить спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань державної реєстрації прав - Міністерство юстиції України, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав, та його територіальні органи, які є органами державної реєстрації прав.
Пунктом 1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5 (далі Положення) встановлено, що до створення єдиної системи органів державної реєстрації прав та формування Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обмежень відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) здійснюють державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно.
Враховуючи викладені норми, КП «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»є суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, а саме відповідно до ст. 8 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації; забезпечує ведення Державного реєстру прав; надає інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом; забезпечує облік безхазяйного нерухомого майна; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Аналізуючи сукупність встановлених обставин по справі, суддя дійшов до висновку, що предметна підсудність вказаного спору віднесена до компетенції окружного адміністративного суду м. Севастополя.
Згідно зі ст. 108 ч.3 п.6 КАС України, суддя повертає позовну заяву позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за необхідним повернути позовну заяву позивачеві, у зв'язку з непідсудністю даної справи Нахімовському районному суду м. Севастополя.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 18, 19, п.6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Приватного підприємства «Алачати»до Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна»Севастопольської міської Ради про зобов'язання здійснити державну реєстрацію права власності по приватним справам на об'єкт нерухомого майна - повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя Нахімовського районного суду
м. Севастополя В.Є. Кравченко