Справа № 2-5490/10
25 листопада 2010р.
Приморський районний суд м.Одеси у складі:
Головуючого судді Терьохіна С.Є.
при секретарі Лапшинської Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Виконавчого комітету Одеської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Одеської міської ради, Виконавчого комітету Одеської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ОМР було винесено рішення «Про ліквідацію Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси»та у березні 2003р. була створена ліквідаційна комісія. ОСОБА_1 одав до ліквідаційної комісії заяву, про сплату суми, яка мала бути стягнута з Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси за рішенням суду, але до теперішнього часу, будь яких заходів, щодо виплати суми здійснено не було. Тому позивач був вимушений звернутись до суду за захистом своїх прав та просить стягнути з Одеської міської ради та ВК ОМР матеріальну шкоду у розмірі 24487грн.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 20000грн.
У судовому засіданні позивач присутнім не був, подавши письмову заяву, про розгляд справи за його відсутністю, в якій викладені в позові обставини повністю підтримав.
Відповідачі представники Одеської міської ради та ВК Одеської міської ради у судовому засіданні присутніми не були повідомлялись належним чином, тому суд розглядає справу у відповідності до ст.169 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.
Суд зі згоди позивача на підставі ст. 224 ЦПК України ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 20.12.2001р. рішенням Центрального районного суду м. Одеси було задоволено позов ОСОБА_1 та з Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси було стягнуто на його користь у якості відшкодування матеріальної шкоди 24487грн. 17.12.2002р. Одеською міською радою було винесено рішення № 785-ХХІV «Про ліквідацію Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси»яким виконкому ОМР доручила здійснювати заходи з ліквідації. 25.03.2003р. ліквідаційна комісія опублікувала у газеті оголошення про ліквідацію Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси. Позивач неодноразово звертався з листами до ліквідаційної комісії щодо сплати суми за рішенням суду, але відповіді не отримував.
05.12.2006р. рішенням Приморського районного суду м. Одеси було визнано незаконною бездіяльність Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси в особі ліквідаційної комісії, яка виразилася у ненаданні відповіді на звернення ОСОБА_1 від 14.12.2003р. та 29.11.2004р. , визнав незаконною бездіяльність ВК ОМР, яка виразилася у нездійсненні покладених на нього функцій з організації роботи ліквідаційної комісії Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси та здійснені контролю за її роботою, визнав незаконною бездіяльність ОМР, яка виразилась у нездійснені покладених не неї функції з організації ліквідації Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси і здійснення контролю за роботою ліквідаційної комісії Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси. Але до теперішнього часу рішення суду виконано не було, оскільки ОМР та ВК ОМР не була належним чином організована ліквідація Госпрозрахункового управління ДАІ м. Одеси та не був здійснений контроль за роботою ліквідаційної комісії.
Відповідно до ст.. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування», відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами, організаціями що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ст. 30 Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить управління об'єктами житлово-комунального господарства побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
Відповідно до п.4 ст. 30 Закону до відома виконкомів також належить реєстрація житлово-будівельних і гаражних кооперативів; прийняття рішень про організацію стоянок автомобільного транспорту, здійснення контролю за їх діяльністю відповідно до закону.
Відповідно до ст.. 35.36 закону України «Про підприємства в Україні»та ст.. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами зобов'язана скласти ліквідаційний баланс, який мстить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, провадиться відповідно до проміжного ліквідаційного балансу, починаючи від дня його затвердження.
В силу ч.7 ст. 41 Конституції України, використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.
Відповідно до ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»органи та осадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичним і фізичними особами.
Відповідно до ст.. 77 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету.
Відповідно до ст.. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна.
Відповідно до ст.. 1173 ЦК України, шкода завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійснені ними своїх повноважень, відшкодовується державою, автономною республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.
Керуючись ст.ст. 4, 60, 88, 107, 109, 169, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст.23, 1173 ЦК України, ст.17,30,74,77, Закону України „Про місцеве самоврядування в Укрїані”, суд
Позов ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Виконавчого комітету Одеської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди задовольнити.
Стягнути солідарно з Одеської міської ради ( м. Одеса Думська площа 1) та виконавчого комітету Одеської міської ради ( м. Одеса Думська площа 1) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) матеріальну шкоду 24487ггрн. та моральну шкоду у розмірі 20000ггрн., а всього 44487 ( сорок чотири тисячі чотириста вісімдесят сім) грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Одеської області через місцевий суд
Суддя С.Є.Терьохін
25.11.2010