Справа № 2-а-5/11
02.06.2011 року м. Сімферополь
Центральний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі :
Головуючої судді - Малухіна В.В.,
при секретарі - Веліуллвєвої С.І..,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного бухгалтера Комітету по управлінню земельними ресурсами Сімферопольської міської ради ОСОБА_1 до Контрольно - ревізійного управління в АРК про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності
Позивач звернувся до суду із вимогами визнати постанову № 722 по справі про адміністративне правопорушення від 28.07.2009року незаконною та скасувати. Мотивує свої вимоги тим, що КРУ в АРК 28.07.2009року винесена постанова по притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-2, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136грн. Позивач вважає, що вказана постанова винесена із порушеннями законодавства, а тому є незаконною та підлягає скасуванню.
У судове засідання позивач, представник позивача не з'явились, надали заяву про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримала, просила задовольнити.
Представник відповідача за дорученням ОСОБА_2 у судовому засіданні просила в задоволенні позову відмовити.
Суд, заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно ст..2 ЗУ «Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні» Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Як свідчать матеріали справи, в період з 22.06.2009року по 17.07.2009року Контольно - ревізійним відділом в м. Сімферополі і Сімферопольському районі було проведено планову документальну ревізію фінансово - господарської діяльності в Комітеті по управлінню земельними ресурсами Сімферопольської міської ради за період з 01.09.2007року по 30 квітня 2009року. За результатами ревізії складений акт ревізії № 22-21б/053. В Акті ревізії були встановлені порушення чинного законодавства та нормативно - правових актів, а саме: п.1 ст. 19 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п.6 Постанови КМУ № 268 від 09.03.2006року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів. За наслідками перевірки винесена Постанова № 721 від 28.07.2009р., якою Головного бухгалтера Комітету по управління земельними ресурсами Сімферопольської міської ради ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 136 грн.
Акт ревізії № 22-21б/053 від 17.07.2009року, за яким позивачка була притягнута до адміністративної відповідальності, було оскаржено до Окружного адміністративного суду АРК. Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.02.2010року визнані противоправними та скасовано окремі положення вимог Акту КРВ в м. Сімферополі та Сімферопольському районі № 22-21б/053 від 17.07.2009року, відповідно яких позивача притягнуто до адміністративної відповідальності. 24.11.2010року Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду Постанову Окружного адміністративного суду АРК залишено без змін.
Відповідно ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Ст. 247 КУпАП України визначено, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.
У зв'язку з тим, що Окружним адміністративним судом Автономної республіки Крим визнано противоправним та скасовано окремі положення вимог Акту ревізії № 22-21б/053 КРВ в м. Сімферополі та Сімферопольському районі, позовні вимоги голови Комітету по управління земельними ресурсами Сімферопольської міської ради ОСОБА_1 підлягають задоволенню. Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає визнанню незаконною та скасуванню, справа про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 164-2 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Сплачені судові витрати стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України.
Керуючись ст. 247 КУпАП України , ст.ст. 8-12, 14,17, 99, 128,158-162, 167 КАС України
Позовні вимоги Головного бухгалтера Комітету по управління земельними ресурсами Сімферопольської міської ради ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову № 722 від 28 липня 2009року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення штрафу у розмірі 136 грн. визнати незаконною та скасувати, справу про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 164-2 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 3(Три)грн. 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду АРК. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення.