Постанова від 21.03.2011 по справі 2а-63/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

21.03.2011 р. 12:00Справа № 2а-63/11/1470

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О. А., в порядку скороченого провадження, розглянув адміністративну справу

за позовомДПІ у Березанському районі Миколаївської області, вул. Леніна, 80,Березанка,Березанський район, Миколаївська область,57400

доФізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1

простягнення боргу в сумі 11055,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Березанському районі Миколаївської області пред'явлено позов про стягнення з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 11055 грн. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000632303 від 09.07.2010 року (сума штрафних санкцій 7335 грн.), рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000642303 від 09.07.2010 року (сума штрафних санкцій 320 грн.), рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000652303 від 09.07.2010 року (сума штрафних санкцій 3400 грн.).

Відповідачу копію ухвали про відкриття скороченого провадження направлено за його адресою.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000632303 від 09.07.2010 року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000642303 від 09.07.2010 року, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000652303 від 09.07.2010 року відповідачем не оскаржено.

Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений КАС України строк оскарження.

24.06.2010р. працівниками ДПА в Миколаївській області здійснена перевірка діяльності господарської одиниці відповідача -кафе бару, що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Березанський район, зв Коблево, вул. Автомобілістів, 1 щодо додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт перевірки (арк.спр.8-11).

За результатами перевірки було встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:

- непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції;

- не ведення або ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання;

- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії;

- зберігання алкогольних напоїв без наявності марок акцизного збору встановленого зразка;

- здійснення торгівельної діяльності без одержання відповідних торгових патентів.

Згідно п. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовується фінансова санкція у розмірі у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність. Відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 3065 грн..

Відповідно до ст. 21 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 4270 грн..

Згідно ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовується фінансова санкція у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару але не менше 1700 гривень. Відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 1700 грн..

Згідно ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі зберігання, транспортування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка застосовується фінансова санкція у розмірі 100 відсотків вартості товару але не менше 1700 гривень. Відповідачу була нарахована фінансова санкція в розмірі 1700 грн..

Крім того, згідно ст. 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачується штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням; Таким чином за дане порушення податковим органом на відповідача нарахована фінансова санкція у розмірі 320 гри.

28 липня 2010 року ПП ОСОБА_1 було надіслано поштою податкові повідомлення-рішення №0000632303 від 09.07.2010р. на суму штрафних санкцій 7335 грн., №0000642303 від 09.07.2010р., на суму штрафних санкцій 320 грн., №0000652303 від 09.07.2010р. на суму штрафних санкцій 3400 грн. (1700+1700), відповідно до акту перевірки.

Зазначені рішення були отримано відповідачем 26.07.2010р. у встановленому КАС України строк не оскаржені.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.183-2 КАС України, п.3 ст. 17, ст. 21 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4) борг по сплаті штрафних санкцій в сумі 11055 грн. (одинадцять тисяч п'ятдесят п'ять гривень) на користь Держбюджету Березанського району 21080900, код ЄДРПОУ 23627055 на р/р 31110104700047;

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд в 10- денний строк з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та виконується негайно.

Копії постанови надіслати сторонам рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Суддя О. А. Зіньковський

Попередній документ
16943867
Наступний документ
16943869
Інформація про рішення:
№ рішення: 16943868
№ справи: 2а-63/11/1470
Дата рішення: 21.03.2011
Дата публікації: 18.07.2011
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: