79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 липня 2011 р.р. 2а-7812/11/1370
суддя Львівського окружного адміністративного суду Потабенко В.А., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою приватного підприємства "Галкомсервіс" до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції про оскарження дій,
встановила:
позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати неправомірною відмову державного виконавця у зупиненні виконавчого провадження, що оформлена відповіддю начальника ВДВС Золочівського РУЮ про таку відмову від 08.07.2011 року № 09-15-3837.
Суддею встановлено, що на виконання виданого 10.06.2011 року Дубенським міськрайонним судом Рівненської області виконавчого листа № 2-49, державним виконавцем ВДВС Золочівського РУЮ Куйбідою Р.І. відкрито виконавче провадження № 27414206 про стягнення з ПП "Галкомсервіс" на користь ОСОБА_2 19269,07 грн. на відшкодування заподіяної матеріальної шкоди, пов'язаної з ушкодженням здоров'я, 3000,00 грн. на відшкодування витрат на отримання правової допомоги, 10000.00 грн. заподіяної моральної шкоди, всього 32269,07 грн. Позивач оскаржує відмову державного виконавця у зупиненні виконавчого провадження, що оформлена відповіддю начальника ВДВС Золочівського РУЮ про таку відмову від 08.07.2011 року № 09-15-3837.
У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, ознакою справи адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, в якому хоча б однією із сторін є суб'єкт владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій. Якщо суб'єкт владних повноважень у спірних правовідносинах не здійснює владних управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яким виник спір, то такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції та не вирішується адміністративним судом. Отже, на підставі вище викладеного, участь в спорі органу державної влади (суб'єкта владних повноважень) ще не робить спір адміністративним.
Відповідно до п.1.ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Поняття "суб'єкт владних повноважень" визначено у статті 3 КАС України - це органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові чи службові особи, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, необхідною та єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватись суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.
З поданих позивачем матеріалів вбачається, що предмет спору покликаний забезпечити виконання зобов'язань, які виникли між стягувачем та боржником з відносин цивільно-правового характеру.
Стаття 15 ЦПК України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ відносить справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Стаття 383 ЦПК передбачає право сторін виконавчого провадження звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Окрім того, статтею 217 ЦПК України передбачено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що спір, який виник між сторонами, не є адміністративним і не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.
Керуючись п.1 ч.1, ч.5 ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
відмовити у відкритті провадження у справі за позовом приватного підприємства "Галкомсервіс" до Відділу державної виконавчої служби Золочівського районного управління юстиції про оскарження дій.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.