Категорія №8.1.5
Іменем України
13 липня 2011 року Справа № 2а-3836/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Приватного підприємства фірма "Вікторія плюс" про стягнення штрафних санкцій, -
10 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Приватного підприємства фірма "Вікторія плюс" про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що фахівцями Алчевської ОДПІ було проведено перевірку ресторану-бару «Дєлові встречі» ПП фірма "Вікторія плюс".
Перевіркою було встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі акту перевірки Алчевською ОДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000012340 від 06.01.2011 на суму 3060,00 грн. Вказане рішення отримано директором ПП фірма "Вікторія плюс", про що свідчить його особистий підпис.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у встановлені чинним законодавством строки оскаржено не було.
Таким чином, позивач просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 3060,00 грн.
Ухвалою суду від 12 травня 2011 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.
Відповідачу направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, однак на адресу суду повернувся конверт у зв'язку із закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Тому, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.
Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Судом встановлено, що фахівцями Алчевської ОДПІ у Луганській області було проведено перевірку господарської одиниці - ресторану-бару «Дєлові встречі», що розташований за адресою: м. Алчевськ, вул. Леніна, 51, який належить суб'єкту господарської діяльності ППФ «Вікторія плюс».
За результатами перевірки складено акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 249/12/06/23/24179423 від 24.12.2010 (а.с. 10-11).
В ході перевірки встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не забезпечено друкування та зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем було винесено рішення від 06 січня 2011 року № 0000012340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 3060,00 грн. (а.с.12).
Відповідач отримав вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 06.01.2011, що підтверджується особистим підписом директора ППФ «Вікторія плюс» на корінці вказаного рішення.
На час розгляду справи рішення від 06 січня 2011 року № 0000012340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача в судовому порядку не оскаржено.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції у Луганській області до Приватного підприємства фірма "Вікторія плюс" про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства фірма "Вікторія плюс" (94213, Луганська область, м. Алчевськ, вул. Леніна, 51) штрафні санкції у розмірі 3060,00 грн. (три тисячі шістдесят гривень 00 копійок), з наявних розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, на користь Державного бюджету України.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяН.В. Кравцова