Постанова від 05.07.2011 по справі 2а-4901/11/1270

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 липня 2011 року Справа № 2а-4901/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ципко О.В.,

при секретарі: Гаркуші Ю.О.,

за участю прокурора: Ногіної О.М.

від представників сторін:

позивач: не прибув,

відповідач: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

09 червня 2011 року прокурор м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області звернувся до суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1, в якому зазначив, що відповідач не сплачує у встановленому законом термін страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області, у зв'язку з чим, утворилася заборгованість по сплаті внесків в сумі 1744,80 грн. У зв'язку з вищенаведеним, прокурор просить стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 несплачені внески в сумі 1744,80 грн. на користь управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача та відповідач в судове засідання не прибули, про час, місце та дату слухання справи були повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ч.4. ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача, на підставі наявних матеріалів.

Ухвалою суду від 05.07.2011 року було задоволено клопотання прокурора та поновлено пропущений процесуальний строк для звернення до адміністративного суду щодо стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1 744,80 грн.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На підставі п.6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2001 року (далі Закон № 1058) страхувальник повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.11 Закону № 1058 загальнообов»язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

В судовому засіданні встановлено, що суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області як платник страхових внесків.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом є квартал.

Згідно із ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 року суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст. 20 цього Закону, вважається простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

В порушення вищевказаних норм Закону України суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим утворилась заборгованість по внескам за період з 01.01.2010 року по 24.05.2011 року в сумі 1 744,80 грн.

29.04.2011 року відповідачем отримано вимогу про сплату боргу від 22.04.2011 року №Ф-116 на суму 1744,80 грн. В порушення п.3 ч.3 ст. 106 Закону України № 1058, страхувальник протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки, вказану суму не сплатив. Станом на теперішній час борг у сумі 1744,80 грн. відповідачем не погашений.

Зважаючи на те, що вимога про сплату боргу, на якій ґрунтуються позовні вимоги відповідачем не оскаржуються, в установлений строк заборгованість по страховим внескам не сплачена, тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, ст.ст. 17, 69-71, 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області (адреса: 94513, м. Красний Луч, вул. Гірна, 2, р/р 25601312732 в ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 364133, код 21792399) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1 744,80 грн. (одна тисяча сімсот сорок чотири грн. 80 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Постанову складено в повному обсязі та підписано 11.07.2011 року.

СуддяО.В. Ципко