Категорія №8.1.5
Іменем України
12 липня 2011 року Справа № 2а-5232/11/1270
10 год. 30 хв. м. Луганськ
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції Жовтневого району м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка” про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток та податку на додану вартість у розмірі 1117,92 грн., -
21 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції Жовтневого району м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка”про стягнення податкової заборгованості з податку на прибуток та податку на додану вартість у розмірі 1117,92 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка” зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради від 25.07.2005 за №1382102000000, з 29 вересня 2005 року взято на облік в Державній податковій інспекції Жовтневого району м. Луганська за № 05749.
За відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у сумі 138,24 грн.- штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення-рішення № 0039331510/0 від 21.10.2010.
Також за відповідачем обліковується заборгованість з податку на додану вартість у сумі 979,68 грн. - штрафних санкцій, нарахованих на підставі податкового повідомлення-рішення № 0036031510/0 від 07.09.2010 та № 0039321510/0 від 21.10.2010. Товариство з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка” не забезпечило виконання зобов'язань перед бюджетом по сплаті податків та погашенню податкового боргу за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.
Ухвалою від 22 червня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечення проти позову суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам'ятка про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: 91000, місто Луганськ, кв. 50 років Жовтня, 20/25, повернулись до суду з відміткою пошти: “за закінченням терміну зберігання”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Згідно ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців").
Суд звертає увагу, що, як випливає зі змісту статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформація про зміну місцезнаходження юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Доказів опублікування інформації про зміну місцезнаходження юридичної особи - товариства“Укра-Інка”в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації суду надано не було. Тому судові ухвали та повістки надсилалися відповідачу за адресою, зазначеною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (а.с. 41-46)
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.(а.с.48).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ “Укра-Інка” зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради від 25.07.2005 за № 1382102000000 (а.с. 7-11)
ТОВ “Укра-Інка” 29 вересня 2005 року взято на облік в Державній податковій інспекції Жовтневого району м. Луганська за № 05749 (а.с.14).
09 вересня 2010 року Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська складено акт № 1286/151 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, в ході якої встановлено, що ТОВ “Укра-Інка” не подано податкову декларацію з податку на прибуток за 1-й квартал 2010 року (а.с. 22).
На підставі вищевказаного акту перевірки, у зв'язку з встановленням факту неподання податкової звітності з податку на прибуток, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0039331510/0 від 21.10.2010, яким до ТОВ “Укра-Інка” застосовано штрафні санкції за неподання податкової звітності з податку на прибуток у розмірі 138,24 грн. (а.с. 23)
Крім того, 14.07.2010 Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська складено акт № 1046/160 про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість та акт № 1274/160 від 07.09.2010 щодо несвоєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість, в ході якої встановлено, що ТОВ “Укра-Інка” не подано податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2010 року (а.с.16,19).
На підставі вищевказаних актів перевірки, у зв'язку з встановленням випадків несвоєчасності сплати податку на додану вартість та неподання податкової звітності з податку на додану вартість, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0036031510/0 від 07.09.2010, яким до ТОВ “Укра-Інка” застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на додану вартість у розмірі 809,68 грн та податкове повідомлення-рішення № 0039321510/0 від 21.10.2010, яким до ТОВ “Укра-Інка” застосовано штрафні санкції за неподання податкової звітності з податку на додану вартість у розмірі 170,00 грн.(а.с.17,20).
Тобто, загальна сума заборгованості складає1117,92 грн. .
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Вищезазначені податкові повідомлення рішення направлено на адресу ТОВ “Укра-Інка”, однак, поштові відправлення повернуто на адресу податкового органу із позначкою “за закінченням терміну зберігання”, після чого їх розміщено на дошці оголошень податкового органу. (а.с. 18,21,24).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо нарахування та визначення податкового зобов'язання із застосування штрафних санкцій та направлення відповідачу податкових вимог виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку разом із нормами Податкового кодексу України слід застосовувати також норми раніше діючого законодавства.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2 Закону № 2181 (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин), податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Підпунктом 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
Відповідно до ст. 6 Закону України № 2181 та з метою погашення податкового боргу податковим органом приймались заходи, передбачені Законом № 2181, а саме: на адресу ТОВ “Укра-Інка” направлено першу податкову вимогу № 1/858 від 04.11.2010, (а.с.33) яку, у зв'язку з неможливістю вручення, відповідно до абз.4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України № 2181 розміщено 03.12.2010 на дошці податкових оголошень, та вона вважається врученою з дня її розміщення, про що свідчить акт про неможливість вручення від 03.12.2010 (а.с.32).
Відповідно до п.4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 червня 2003 р. за N 467/7788, день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про причини неможливості його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Податкові повідомлення-рішення у встановленому законом порядку відповідачем не оскаржувались, тобто є узгодженими.
Зазначені заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі -Закон 2181) (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу.
Факт наявності у відповідача несплаченого податкового боргу підтверджено матеріалами справи (а.с.15,35).
Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Державної податкової інспекції Жовтневого району м. Луганська задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків товариства з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка”(ЄДРПОУ 33619936) відкритих у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю “Укра-Інка”, на користь державного бюджету України податковий боргу з податку на прибуток у розмірі 138,24 грн. (сто тридцять вісім грн. 24 коп.) та з податку на додану вартість у сумі 979,68 грн.
Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.
Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.
СуддяТ.В. Смішлива