Україна
05 травня 2011 року Справа № 1170/2а-353/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Коробченко Є.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Ульяновського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, -
Ульяновський районний центр зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з ОСОБА_1 незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 1661,79 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що при написані заяви для отримання статусу безробітного ОСОБА_1 приховав факт того, що являється фізичною особою-підприємцем і відноситься до категорії зайнятого населення, що спричинило незаконне нарахування та виплату йому допомоги по безробіттю в сумі 1661,79 грн. На даний час кошти відповідачем не відшкодовано.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити в задоволені позовних вимог.
Заслухавши думку представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Відповідно до п. 4 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду та її робочі органи виплачують забезпечення та надають соціальні послуги, передбачені цим Законом, забезпечують здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання настанню страхових випадків.
Судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 звернувся до Ульяновського районного центру зайнятості, як такий, що шукає роботу. Наказом Ульяновського районного центру зайнятості № НТ 080110 від 10.01.08 р. відповідачу був наданий статус безробітного та призначена виплата допомоги по безробіттю.
Згідно з абз.1 ч.1 ст.22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
П.1 ст.23 даного Закону передбачено, застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу.
Відповідно до ч.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
З метою перевірки правильності та обґрунтованості надання статусу безробітного та надання допомоги по безробіттю, позивачем в порядку обміну інформацією з державним реєстратором, що здійснюється згідно з Порядком взаємодії суб'єктів інформаційного обміну, щодо надання та використання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проведено розслідування страхового випадку. За висновками даного розслідування було складено Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»за № 251 від 04.08.2010 р.
На запит Ульяновського районного центру зайнятості, державним реєстратором була надана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно якої ОСОБА_1 зареєстрований в Єдиному державному реєстрі, як фізична-особа підприємець та на момент звернення до центру зайнятості, з обліку не знятий.
29 липня 2010 року Ульяновським районним центром зайнятості було видано Наказ № 124-П про відшкодування коштів, виплачених як допомоги по безробіттю у відповідності до частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
На адресу ОСОБА_1 разом з копією наказу № 124-П від 29.07.2010 року був надісланий лист з пропозицією добровільно повернути кошти у сумі 1661,79 грн., які відповідачем було отримано 14.08.2010 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, яке знаходиться в матеріалах справи
Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимога та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, інформація про відшкодування даних коштів у суду відсутня. За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 162,163, КАС України, суд, -
Позов Ульяновського районного центру зайнятості -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Ульяновського районного центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття кошти в сумі 1875,69 грн. -виплаченого матеріального забезпечення.
Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 10 травня 2011 року