Україна
16 червня 2011 року Справа № 1170/2а-1565/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Білоус І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до малого комунального підприємства «Дім Бобринець» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-
Кіровоградське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з малого комунального підприємства «Дім Бобринець»адміністративно-господарські санкції у розмірі 13522,22 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 16,24 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що малого комунального підприємства «Дім Бобринець» є суб'єктом господарювання -юридичною особою, який зареєстрований в Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Відповідачем не було виконано нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2010 році. За даними звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік наданих відповідачем до Кіровоградського обласного відділення Фонду, середньооблікова чисельність працівників у 2010 році склала 18 чоловіка. Виходячи з нормативу передбаченого ч.1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної незахищеності інвалідів»на підприємстві має бути працевлаштовані 1 інвалід. Фактично на підприємстві не працювали працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність. Таким чином, в 2010 році на підприємстві кількість незайнятих робочих місць для працевлаштування інвалідів складала 1 місце.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином. До суду надав заяву про розгляд справи без його участі, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке повернулось на адресу суду. Причина неявки суду невідома.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб -у кількості одного робочого місця.
Згідно з ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації в тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації в тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не займане інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Частиною 4 статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»встановлено, адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.
Аналіз вищевказаних норм закону дає підстави дійти до висновку, що на підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю покладено обов'язок по перше: виділити та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, по друге: надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, по третє: якщо середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, сплатити відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції.
Відповідно до норм чинного законодавства, відповідач зобов'язаний був подавати звіти до Знам'янського районного центру зайнятості за формою статистичної звітності № 3-ПН, затвердженої наказом Державного комітету статистики №420 від 19.12.05 року.
В судове засіданні доказів, які б підтверджували, що підприємство в 2010 році належним чином інформувало центр зайнятості про наявність вільних місць на підприємстві та потребу у направленні йому центром зайнятості інвалідів для працевлаштування не надано.
Крім того, відповідачем несвоєчасно подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік (28.02.2011р.), і самостійно не сплачено адміністративно-господарські санкції в зазначений термін, тому у відповідності до розрахунку заборгованості по платежу до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів на 2010 рік заборгованість по адміністративно-господарських санкціях становить 13522,22 грн.
Відповідно до Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України 15.05.2007р. № 223, порушення строку сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, розмір якої обчислюється виходячи зі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України, що діє на момент подання позовної заяви. Обліково ставка Національного банку України складає 7,75%. Таким чином, сума пені, що підлягає стягненню з відповідача становить 16,24 грн.
Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 162, 163 КАС України, суд ,-
Позовні вимоги Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів -задовольнити.
Стягнути з малого комунального підприємства «Дім Бобринець» на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 13522,22 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 16,24 грн.
Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М.Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 21 червня 2011 року.