Постанова від 22.06.2011 по справі 2а-2528/11/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2011 року 2а-2528/11/1070

приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, зал судових засідань № 1018

час прийняття постанови: 12 год. 26 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Леонтовича А.М.

при секретарі - Воронюк М.М.

за участю представників сторін

від позивача: ОСОБА_2 (за довіреністю)

від відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4 (за довіреністю)

від третьої особи: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

до

третя особа

про Фермерського господарства «Кедрівка»

ОСОБА_5

Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області

Державний реєстратор Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області

визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Фермерське господарство «Кедрівка», ОСОБА_5 (далі по тексту - позивачі) звернулись до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області (далі по тексту - відповідач) про визнання дій протиправними щодо не зняття з обліку ТОВ «Кедрівка»та зобов'язання зняти з обліку ТОВ «Кедрівка»на підставі повідомлення державного реєстратора Києво-Святошинського району Київської області про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті приєднання до Фермерського господарства «Кедрівка».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не вчинення дій Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області щодо зняття з обліку ТОВ «Кедрівка»є порушенням норм чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31 травня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 15 червня 2011 року.

У судове засідання, призначене на 15 червня 2011 року, з'явився представник відповідача. Позивач та третя особа у судове засідання не з'явились, явку уповноважених представників не забезпечили, у зв'язку з чим та враховуючи приписи статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд відклав розгляд справи на 22 червня 2011 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві та просив позов задовольнити.

Представник відповідача заперечив проти заявлених позовних вимог.

Третя особа у судове засідання не з'явилась, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Фермерське господарство «Кедрівка»є правонаступником майна, прав та обов'язків Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедрівка», яке припинило свою діяльність реорганізувавшись шляхом приєднання до Фермерського господарства.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кедрівка»було зареєстроване державним реєстратором Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області 25 квітня 2008 року.

21 травня 2010 року представником ТОВ «Кедрівка»подано державному реєстратору Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області документи для внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців рішення засновників про припинення юридичної особи.

В той же день державним реєстратором проведено реєстраційну дію № 13391100001005441 та внесено в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців рішення засновників про припинення юридичної особи ТОВ «Кедрівка».

5 жовтня 2010 року представником ТОВ «Кедрівка»подано державному реєстратору Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області документи для проведення реєстраційної дії з припинення юридичної особи внаслідок приєднання до іншої юридичної особи.

В той же день, 5 жовтня 2010 року державним реєстратором проведено реєстраційну дію № 13391120004005441 та внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців про припинення юридичної особи ТОВ «Кедрівка».

2 грудня 2010 року представником ТОВ «Кедрівка»надіслано Державній податковій інспекції Києво-Святошинського району Київської області адвокатський запит з проханням зняти ТОВ «Кедрівка»з обліку та повідомити про це представника товариства.

Листом від 6 січня 2011 року Державна податкова інспекція Києво-Святошинського району Київської області повідомлено представника «Кедрівка»про відсутність обхідного листа облікової справи платника податків в податковій інспекції та запропоновано уповноваженому представнику товариства надати всі необхідні документи для проведення заходів щодо зняття підприємства з обліку.

17 січня 2011 року представником ТОВ «Кедрівка»надіслано Державній податковій інспекції Києво-Святошинського району Київської області повторний адвокатський запит з вимогою негайно зняти ТОВ «Кедрівка»з обліку та повідомити про це представника товариства.

Листом від 18 лютого 2011 року Державна податкова інспекція Києво-Святошинського району Київської області повідомила представника «Кедрівка»про те, що під час проведення реєстраційних дій позивачем подано довідку про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах) від 03.08.2010р. № 6141/10/24-043 невстановленої форми та зазначила, що після проведення документальної перевірки та підписання листа погодження про відсутність заборгованості, представнику ТОВ «Кедрівка»буде видано довідку про відсутність заборгованості по податках, зобов'язаннях (обов'язкових платежах) за формою 22-ОПП для подальшої процедури припинення та завершення процедури зняття з обліку ТОВ «Кедрівка»в податковій інспекції.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням вищезазначених вимог, суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003р. № 755-IV (далі по тексту - Закон України від 15.05.2003р. № 755-IV) державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до статті 104 Цивільного Кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Згідно з частиною 1 статті 33 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Суд звертає увагу на те, що цивільним та господарським законодавством України передбачено два види припинення юридичної особи: реорганізація та ліквідація.

Припинення юридичної особи шляхом реорганізації може здійснюватися у формі злиття, приєднання, поділу, перетворення.

Частиною 1 статті 106 Цивільного Кодексу встановлено, що злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

Обов'язки особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи передбачені статтею 105 Цивільного кодексу України, де учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.

З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.

Як вбачається з матеріалів справи, Протоколом загальних зборів № 2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Кедрівка»від 20.03.2010р. вирішено припинити юридичну особу ТОВ «Кедрівка»шляхом приєднання до Фермерського господарства «Кедрівка»та призначено комісію з припинення юридичної особи.

Відповідно до частини 1 статті 34 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору такі документи: примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Частиною 1 статті 35 вищезазначеного Закону передбачено, що державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.

Так, як випливає з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, позивачем дотримано перший етап реорганізації юридичної особи, передбачений приписами частини 1 статті 34 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV ( в редакції чинній на час подання документів державному реєстратору) для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення голова комісії з припинення або уповноважена ним особа після закінчення процедури припинення, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинні подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення; свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи; оригінал установчих документів; нотаріально посвідчену копію передавального акта, якщо припинення здійснюється в результаті злиття, приєднання або перетворення, або нотаріально посвідчену копію розподільчого балансу, якщо припинення здійснюється в результаті поділу; довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; документ про узгодження плану реорганізації з органом державної податкової служби (за наявності податкового боргу); довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах); довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості. У випадках, що встановлені законом, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається висновок аудитора щодо достовірності та повноти передавального акта або розподільчого балансу.

Відповідно до частини 4 статті 37 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV передавальний акт або розподільчий баланс повинен бути затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи. Підписи голови та членів комісії з припинення юридичної особи на передавальному акті або розподільчому балансі повинні бути нотаріально посвідчені.

Передавальний акт прийому-передачі активів і пасивів ТОВ «Кедрівка»правонаступнику Фермерському господарству «Кедрівка»затверджено Головою комісії з припинення товариства та членами комісії 2 серпня 2010 року.

Як стверджує позивач, ним подано всі необхідні документи, передбачені статтею 37 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV, що підтверджується проведенням державним реєстратором реєстраційних дій та внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців рішення засновників про припинення юридичної особи ТОВ «Кедрівка».

Разом з тим, суд не погоджується з твердженням позивача щодо дотримання повної процедури припинення юридичної особи з огляду на наступне.

Відповідно до підпункту 11.2 пункту 11 Розділу 11 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010р. № 979, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010р. за № 1439/18734 (далі по тексту -Порядок від 22.12.2010р.), у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей): заяви за ф. № 8-ОПП від платника податків, поданою згідно з пунктом 11.1 цього розділу; відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу; судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.

Підпунктом 6.1.1 пункту 6.1 статті 6 Порядку взаємодії між структурними підрозділами органів державної податкової служби з питань реєстрації та обліку платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 28.02.2007р. (далі по тексту -Порядок від 28.02.2007р.) визначено, що підставами для початку проведення підрозділами (органами) ДПС заходів у зв'язку з припиненням платника податків є одержання хоча б одного з таких документів (відомостей): відомостей державного реєстратора про внесення до ЄДР запису про рішення засновників (учасників) щодо припинення юридичної особи або запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності;відомостей з ЄДР чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу; заяви за ф. № 8-ОПП від платника податків, але за умови внесення до ЄДР запису про прийняття рішення про припинення; відповідного рішення суду.

Так 6 жовтня 2010 року до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області надійшла відомість з Єдиного державного реєстру від державного реєстратора щодо припинення юридичної особи ТОВ «Кедрівка».

Пунктом 11.3 пункту 11 Розділу Порядку від 22.12.2010р. визначено, що у разі отримання документів згідно з пунктом 11.2 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, органом державної податкової служби приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим.

Підпунктом 6.1.3 пункту 6.1 статті 6 Порядку від 28.02.2007р. порядок дій органів ДПС у разі прийняття рішення про припинення платника податків визначені пунктами 8.1-8.6 розділу 8 Порядку обліку. Структурні підрозділи та органи ДПС при здійсненні таких процедур взаємодіють таким чином.

Протягом двох робочих днів після отримання першого з документів про припинення платників податків підрозділ реєстрації та обліку платників податків формує по кожному платнику податків обхідний лист (додаток 6) та інформує про це відповідні підрозділи та органи ДПС, у яких платник перебуває на обліку як платник окремих податків або в яких перебувають на обліку його відокремлені підрозділи. При цьому, у разі якщо платник перебуває на обліку в інших органах ДПС як платник окремих податків або в інших органах перебувають на обліку його відокремлені підрозділи, підрозділ реєстрації та обліку платників податків інформує про це також підрозділ податкового аудиту з метою здійснення ним координації проведення відповідними підрозділами позапланової виїзної перевірки відокремлених підрозділів або повноти та своєчасності сплати окремих податків.

Обхідні листи зберігаються у підрозділі реєстрації та обліку платників податків та надаються для підписання відповідним підрозділам у разі завершення ними відповідних заходів у зв'язку з припиненням платника податків. З метою здійснення координації проведення підрозділами (органами) відповідних заходів у зв'язку з припиненням платника податків та підписання обхідного листа рекомендовано вести облік руху обхідних листів.

Як вбачається з матеріалів, доданих до адміністративної справи, обхідний лист облікової справи платника податків сформовано 21 травня 2010 року № 182.

Відповідно до підпункту 6.1.5 пункту 6.1 статті 6 вказаного вище Порядку за результатами заходів у разі неможливості підписання обхідного листа відповідні підрозділи готують відповідний висновок із вказівкою причин неможливості підписання обхідного листа, який надають до підрозділу реєстрації та обліку платників податків. Висновок також може бути сформований та надісланий до підрозділу реєстрації та обліку платників податків у разі неможливості підписання обхідного листа з причин розташування відповідного підрозділу за іншим місцезнаходженням, ніж підрозділ реєстрації та обліку платників податків.

Таким чином, управлінням податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Києво-Святошинському районі на адресу ТОВ «Кедрівка»було відправлено запит про проведення позапланової виїзної перевірки, який повернувся з відміткою поштового відділення про відсутність підприємства за юридичною адресою.

Крім того, контролюючим органом здійснено виїзд на юридичну та фактичну адресу ТОВ «Кедрівка»та встановлено незнаходження підприємства за даною адресою, про що свідчить акт від 26.07.2010р. № 29/23-2.

З аналізу норм чинного законодавства вбачається, що процедура зняття юридичної особи з обліку передбачає певний алгоритм дій, зокрема, проведення документальної позапланової перевірки, яку контролюючим органом не проведено, у зв'язку з незнаходженням товариства за місцем реєстрації.

Крім того суд звертає увагу, що незважаючи на те, що встановлення місцезнаходження перевіряємого підприємства є правом, а не обов'язок контролюючого органу, для проведення вказаної перевірки відповідачем вжито всіх необхідних щодо встановлення місцезнаходження ТОВ «Кедрівка»як за юридичною, так і за фактичною адресою останнього.

Після проведення перевірки відповідно до підпункту 6.1.10 пункту 6.1 статті 6 Порядку від 28.02.2007р. та за результатами інших заходів, у тому числі зняття з реєстрації (обліку) РРО, що відносяться до компетенції підрозділу, підрозділи податкового аудиту (оподаткування фізичних осіб) підписують обхідний лист або готують відповідний висновок із зазначенням причин неможливості підписання обхідного листа (наявність донарахованих за результатами перевірки штрафних (фінансових) санкцій, що знаходяться на апеляційному узгодженні, незавершена перевірка платника податків тощо).

Так, службовою запискою від 08.02.2011р. № 7/29/23-2 управлінням податкового контролю юридичних осіб повернуто до відділу реєстрації та обліку платників податків обхідний лист не підписаним, у зв'язку з неможливістю проведення перевірки ТОВ «Кедрівка»з підстав незнаходження останнього за місцезнаходженням.

Згідно з підпунктом 6.1.17 пункту 6.1 статті 6 Порядку від 28.02.2007р. якщо платником податків подавалась заява за формою № 8-ОПП, то у разі підписання обхідного листа всіма підрозділами підрозділ обліку та звітності після впровадження відповідного програмного забезпечення складає довідку за формою № 22-ОПП засобами АІС "Облік податків і платежів" та передає її до підрозділу реєстрації та обліку платників податків для направлення відповідальній особі платника податків.

Підпунктом 6.1.19 пункту 6.1 статті 6 зазначеного вище Порядку передбачено, що підрозділом реєстрації та обліку платників податків дані про видачу довідки за формою № 22-ОПП (за формою № 12-ОПП) фіксуються у журналі за форму № 6-ОПП, а до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру фізичних осіб заносяться відмітки про її видачу, дата видачі та номер запису у журналі, оригінал довідки за формою № 22-ОПП (за формою № 12-ОПП) надається (надсилається) платнику податків, а підписаний обхідний лист, висновки та копія довідки за формою № 22-ОПП (за формою № 12-ОПП) зберігаються у реєстраційній частині справи. Довідка за формою № 22-ОПП (за формою № 12-ОПП) не потребує додаткової реєстрації у загальному відділі чи канцелярії органу ДПС.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Кедрівка»подано державному реєстратору довідку про відсутність заборгованості, яка не відповідає встановленій формі № 22-ОПП. Вказане також підтверджується доданим ДПІ Києво-Святошинського району Київської області зразком відповідної довідки.

Будь-яких даних щодо видачі податковою інспекцією ТОВ «Кедрівка»довідки за формою № 22-ОПП позивачами не надано.

Проаналізувавши норми чинного законодавства суд приходить до висновку, що довідка форми № 22-ОПП є одним із основних документів, які подаються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка свідчить про відсутність заборгованості по податках, зборах та в даному випадку є єдиною підставою для продовження процедури припинення та завершення процедури зняття з обліку юридичної особи.

Крім того, слід зазначити, що неподання вказаної довідки для проведення реєстраційних дій щодо припинення юридичної особи може свідчити про ухилення юридичної особи від сплати податків та зборів, що в свою чергу може завдати значної шкоди інтересам держави.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що Державною податковою інспекцією Києво-Святошинського району Київської області вжито всіх необхідних заходів, щодо зняття ТОВ «Кедрівка»з податкового обліку, а відтак, дії контролюючого органу є правомірними та такими, що вчиненні відповідно до норм чинного законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи відповідача, позивач суду не надав.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні -протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Леонтович А.М.

Постанова у повному обсязі виготовлена .