про відмову у відкритті провадження
28 квітня 2011 року 2а-2025/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Спиридонова В.О., перевіривши матеріали справи № 2а-2025/11/1070 за позовом Комунального підприємства «Васильківтранссервіс»до Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області про визнання нечинним та скасування рішення (висновку),
28 квітня 2011 року Комунальне підприємство «Васильківтранссервіс»звернулося до суду з позовом до Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області про визнання нечинним та скасування рішення (висновку) Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області від 24.03.2011 № 16/31-13 в частині відшкодування зайво отриманих Комунальним підприємством «Васильківтранссервіс»із Державного бюджету коштів відшкодування збитків за перевезення пільговиків в загальній сумі 965656 грн. 71 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що посадовими особами Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Васильківтранссервіс». За результатами ревізії посадовими особами Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області складено акт ревізії фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Васильківтранссервіс»від 24.03.2011 № 16-31/13 (надалі -акт ревізії).
З аналізу вищезазначеного акта ревізії вбачається, що ревізією використання бюджетних коштів встановлено безпідставне отримання з Державного бюджету субвенції за надані послуги пільговим категоріям громадян в загальній сумі 965656 грн. 71 коп., що знаходить своє відображення у резолютивній частині акта, відповідно до якої -виявлені порушення призвели до недоотримання доходів місцевим бюджетом, незаконних витрат, здійснення зайвих видатків з Державного бюджету, недоотримання коштів фізичними особами та інших порушень фінансової дисципліни.
Зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що Комунальне підприємство «Васильківтранссервіс» просить визнати нечинним та скасувати саме висновки акта ревізії.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст. 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
Нормативно-правові акти - це рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо кола цих осіб.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування.
Акт державного чи іншого уповноваженого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Правовідносини, з яких виникають публічно -правові спори, завжди побудовані на принципі владного підпорядкування. Ознакою публічно -правового спору є участь у ньому з однієї сторони суб'єкта, наділеного владними повноваженнями, який здійснює владну управлінську функцію, тобто, формує волевиявлення держави, яке є обов'язковим для зобов'язаної особи. Воля суб'єктів владних повноважень оформлюється в адміністративних актах (рішеннях), які є обов'язковими до виконання суб'єктами, яким вони адресовані.
Одночасно з тим, акт ревізії фінансово-господарської діяльності - це службовий двосторонній документ, який стверджує факт проведення ревізії та її результатів, і є лише носієм інформації про результати перевірки. Метою документування ревізійних дій та їх результатів є надання суттєвої, повної і обґрунтованої інформації про достовірність обліку і звітності, способи документального викриття недостач, розтрат, привласнень коштів та матеріальних цінностей, попередження фінансових зловживань.
За таких обставин, акти ревізії фінансово-господарської діяльності та дії посадових та службових осіб, вчинені у процесі чи за результатами ревізії, лише висвітлюють фактичні обставини.
В такому розумінні не є тими рішеннями суб'єкта владних повноважень, на спір з оскарження яких поширюється юрисдикція судів, передбачена п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України.
Наведені обставини виключають можливість розгляду позовних вимог про визнання нечинними та скасування окремих положень акта ревізії фінансово-господарської діяльності за правилами, передбаченими КАС України.
З огляду на викладене, даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а отже у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Керуючись ст. 107, п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Комунального підприємства «Васильківтранссервіс»до Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області про визнання нечинним та скасування рішення (висновку) Контрольно-ревізійного відділу в м. Василькові і Васильківському районі Київської області від 24.03.2011 № 16/31-13 в частині відшкодування зайво отриманих Комунальним підприємством «Васильківтранссервіс»із Державного бюджету коштів відшкодування збитків за перевезення пільговиків в загальній сумі 965656 грн. 71 коп.
Копію ухвали направити Комунальному підприємству «Васильківтранссервіс».
Ухвала може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Спиридонова В.О.