Україна
23 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8544/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зінченка О.В.
при секретарі Гончар О.О.
з участю:
представника позивача: Артемової К.А.,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманих коштів у розмірі 424,21 грн.,
У травні 2011 року Горлівський міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі позивач або Горлівський міський центр зайнятості) звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 (далі відповідач або ОСОБА_2) про стягнення суми незаконно отриманих коштів у розмірі 424,21 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідач ОСОБА_2 перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна та отримувала допомогу по безробіттю з 04.12.2009 року, але як встановлено при перевірці страхового випадку, що відповідач в період перебування на обліку у центрі зайнятості працювала на виборчий дільниці №89 Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №51 з 17.01.2010 року по 31.01.2010 року. Просив стягнути з ОСОБА_2 суму незаконно отриманих коштів на випадок безробіття за період з 17.01.2010 року по 31.01.2010 року у розмірі 424,21 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги та просила суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, причин неявки суду не повідомила. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач не надав.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 28 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року №803-XII та відповідно до п.п. 1, 3, 4 ст. 22, п.1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п.2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №307 від 20.11.2000 року, ОСОБА_2 перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна та отримувала допомогу по безробіттю з 04.12.2009 року.
Згідно з витягу з наказу Горлівського міського центру зайнятості ОСОБА_2, згідно наказу №НТ091204 від 04.12.2009 року, надано статус безробітної та призначена допомога по безробіттю (а.с. 8).
17.12.2010 року Горлівським міським центром зайнятості при перевірці обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” встановлено, що ОСОБА_2 отримувала дохід (заробітну плату) від Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №51.
Факт отримання доходу відповідачем підтверджується архівною довідкою №37.01-38/88 від 08.12.2010 року, згідно якої вбачається, що Окружною виборчою комісією територіального виборчого округу №51, ОСОБА_2 виплачена заробітна плата у розмірі 243,32 грн. (а.с. 11).
За період з 17.01.2010 року по 31.01.2010 року ОСОБА_2 отримала допомогу по безробіттю у розмірі 424,21 грн. (а.с. 12).
Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року №803-XII (далі - Закон) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Частина 2 статті 36 Закону покладає на застрахованих осіб, зареєстрованих в установленому порядку як безробітні, обов'язок своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Підпунктом 5 п. 5.5 “Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності”, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №307 від 20.11.2000 року передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою діяльністю або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт за цивільно-правовими угодами).
Відповідач протягом перебування на обліку як безробітна Горлівський міський центр зайнятості про те, що отримувала дохід від Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №51, не повідомила.
Частиною 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання послуг.
Статтею 39 вказаного Закону визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Приймаючи до уваги, що позивач відповідачу не подав відомості про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманих коштів на випадок безробіття за період з 17.01.2010 року по 31.01.2010 року у розмірі 424,21 грн., підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на наведене, керуючись статтями 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманих коштів на випадок безробіття у розмірі 424,21 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (84691, АДРЕСА_1) на користь Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (р/р 37178300901021 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 22032986) незаконно отримані кошти на випадок безробіття у розмірі 424 (чотириста двадцять чотири) грн. 21 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 23 червня 2011 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений 24 червня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зінченко О.В.