Постанова від 20.06.2011 по справі 2а/0470/2393/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2011 р. Справа № 2а/0470/2393/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспорт" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів з позовними вимогами про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспорт» на користь позивача адміністративно-господарські санкції в розмірі 548,39грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 40,96грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач не забезпечив працевлаштування інвалідів у відповідній кількості та не сплатив вчасно адміністративно-господарські санкції за не здійснення працевлаштування інвалідів у розмірі 548,39грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 40,96грн., в результаті чого утворилась заборгованість на загальну суму 589,35грн., яка станом на 16.04.10р. залишається не сплаченою.

Представник позивача надіслав до суду заяву з проханням розглянути позов за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду адміністративної справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.

Ухвалою суду від 20.06.2011р. відповідно до ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України справу призначено до розгляду у письмовому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що на Товариство з обмеженою відповідальністю «Транспорт» покладається обов'язок щорічно подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів.

Відповідно до Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009р. форма 10-ПІ №03-02/9228 від 14.07.2010р. середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача становить 31 особа, з них, яким встановлена інвалідність - 0 осіб, загальна кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях - 1 особа, середньорічна заробітна плата штатного працівника - 548,39рн.

Згідно розрахунку суми позову загальна сума заборгованості відповідача складає 589,35грн., з яких сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості 1 особи - 548,39грн., пеня - 40,96грн.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.

Частиною 3 ст.18 Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.10 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314 - працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими Радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.

Пунктами 11, 12 Положення місцеві органи соціального захисту населення: виявляють інвалідів, які бажають працювати і спроможні реалізувати свої здібності та можливості на підставі індивідуальних програм реабілітації; щомісячно надсилають державній службі зайнятості списки інвалідів, які виявили бажання працювати, із зазначенням професій, спеціальностей; подають державній службі зайнятості заявки на професійне навчання інвалідів; ведуть інформаційний банк даних про інвалідів, які працюють і бажають працювати.

Державна служба зайнятості: веде облік інвалідів, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні; веде облік робочих місць підприємств, на які можуть бути працевлаштовані інваліди; сприяє працевлаштуванню інвалідів, які звернулися з таким проханням, з урахуванням рекомендацій МСЕК; щоквартально подає місцевим органам соціального захисту населення інформацію про працевлаштування інвалідів.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначених для працевлаштування на підприємство інвалідів і не зайнятих ними, відповідач до 16.04.2010 року повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 548,39грн. Зазначена сума заборгованості та пеня в сумі 40,96грн. підтверджується розрахунком суми позову по сплаті адміністративно-господарських санкцій.

Відповідачем не надано до суду доказів про інформування центру зайнятості про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів, а також докази звернення відповідача до МСЕК про надання висновків МСЕК, згідно з якими можливе атестування робочих місць для конкретного інваліда та розробки посадової інструкції саме для нього або вчинення інших дій, передбачених чинним законодавством щодо забезпечення працевлаштування інвалідів.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що відповідачем недобросовісно виконані вимоги чинного законодавства щодо організації працевлаштування інвалідів на підприємстві, адміністративно-господарські санкції в розмірі 548,39грн. та пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 40,96грн. нараховані позивачем правомірно, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспорт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспорт» на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 548,39грн. (п'ятсот сорок вісім гривень тридцять дев'ять копійок).

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспорт» на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарські санкції у розмірі 40,96грн. (сорок гривень дев'яносто шість копійок).

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя

Н.В. Турлакова