Справа № 1211/2-817/11
Іменем України
31 травня 2011 року Краснолуцький міський суд Луганської області
в складі : головуючого-судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
за участю прокурора Басової Є.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Красний Луч Луганської області цивільну справу за позовом Прокурора м. Красний Луч в інтересах Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради до ОСОБА_1 про стягнення переплачeнoї суми, -
Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради до відповідачки ОСОБА_1 про стягнення суми бюджeтниx коштів, та в обґрунтування позовних вимог вказав, що перевіркою, проведеної відділом соціальних інспекторів УП та СЗН Краснолуцької міської ради встановлено, що ОСОБА_1, протягом пераоду з 01.02.2006 року по 30.11.2006 року, отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, протягом періодів: з 01.06.20006р. по 30.11.2006р., з 01.12.2007р. по 31.05.2008р., з 01.12.2008р. по 31.05.2009р., соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та допомогу на дітей одиноким матерям, не задекларувавши відомості про доходи, у разі чого це призвело до незаконного, нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 3977,07 грн., чим був нанесений збиток інтересам держави. Позивачем були особисто вручені ОСОБА_1 повідомлення про припинення надання державної соціальна допомога та необхідність відшкодування переплачених бюджетних коштів у сумі 3977,07 грн. в термін до 30.06.2011 року. Але у добровільному порядку ОСОБА_1 не відшкодовувала заподіяний збиток, тому позивач змушений звернутися до суду та просить стягнути з відповідача надмірно виплачені кошти у сумі 3977,07 грн.
Представник позивача головний спеціаліст-юрисконсульт УП та СЗН Краснолуцької міської ради ОСОБА_2, у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення, аналогічні викладеним в позовної заяві.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов визнала, пояснюючи, що має тяжке матеріальне становище.
Вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги законні, обгрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»від 01.06.2000 року за №1768 -ІІІ, ОСОБА_1., на підставі її заяв № 2361 від 14.06.2006р., № 5241 від 03.12.2007 року, № 3982 від 03.12.2008 року, Управлінням праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради була призначена та перерахована державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям.
Згідно п.5 ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми»від 21.11.1992 року за №2811 -ХІІ, ОСОБА_1 на підставі її заяв № 2361 від 14.06.2006р. та №5241 від 03.12.2007 року, № 3982 від 03.12.2008 року, Управлінням праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради була призначена та перерахована соціальна допомога на дітей одиноким матерям та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно відповіді з Перевальської районної державної адміністрації Луганської області від 08.06.2010 року № 09-1-6/54, відповіді приватного підприємця Момотова Ю,Л. від 16.03.2010 року № 6-485, відповіді трудового архіву Антрацитівської міської ради від 05.02.2010 року № 13, відповідач отримувала доходи не задекларувавши їх, у разі чого це призвело до незаконного, нецільового використання бюджетних коштів на загальну суму 3977,07 грн. ( 519,93 грн. - допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), 897,72 грн. -допомогу на дітей одиноким матерям, 2559,42 грн. -допомогу мало забезпеченням сім*ям), чим був нанесений збиток інтересам держави.
Як вбачається з наданої декларації, зазначені виплати не були до неї внесені.
У відповідності з п.28 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення.
Згідно ст. 22 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім*ям з дітьми»і п. 49 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім*ям з дітьми», суми державної допомоги сім*ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміну у складі сім*ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Аналізуючи предмет та підставу заявленого позову, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму в розмірі 3977,07 грн., тому що був нанесений збиток інтересам держави.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 39,77 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57, 63 ч.3, 88, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст.11,509,510,1166 ЦК України, суд -
Позовні вимоги Прокурора м. Красний Луч в інтересах Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Краснолуцької міськоі ради переплачeні їй суми бюджeтниx коштів, а саме:
- допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 519, 93 грн. на р/р 35410009000849;
- допомогу на дітей одиноким матерям в розмірі 897,72 грн. на р/р 35415015000849;
- допомогу малозабезпеченим сім*ям в розмірі 2559,42 грн. на р/р 35419054000516.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 39 грн.77 коп. та витрати на інформаційно-техничне забеспечення розгляду справи у розмірі 120 грн.00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції -Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий :