Постанова від 15.06.2011 по справі 2а-1056/11/1270

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 червня 2011 року Справа № 2а-1056/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Захарової О.В.

при секретарі судового засідання: Білоконі Д.І.

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 17.01.2011 №124/32-232)

відповідач: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 8500,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

01 лютого 2011 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 8500,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

На підставі акту перевірки від 06 липня 2010 року №177/322/НОМЕР_1 у відповідності із нормами абзацу 9, 15 частини 2 статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області 19 липня 2010 року прийняте рішення №1207041213-32 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 8500,00 грн. за продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання,що не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування та реалізація, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Враховуючи, що сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій відповідачем добровільно у визначені законом строки не сплачена, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області просить стягнути її в судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи без його участі суду не надав.

Суд вважав можливим розглядати справу за відсутності відповідача, на підставі доказів,наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ст.15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

За змістом ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог ст. 15-3 цього Закону - 6800,00 грн.

Згідно із абзацом 13 частини 2 статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

З матеріалів справи вбачається, що 06 липня 2010 року спаівробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області з метою здійснення контролю за дотриманням суб'єктом господарювання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 вимог Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та іншого законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів була здійснена перевірка в торговельному об'єкті - відділ у магазині, розташованому за адресою: Луганська область, м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, вул. Ворошилова, 9, за результатами якої складений акт №177/322/НОМЕР_1. В ході перевірки були виявлені наступні порушення: продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання,що не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування та реалізація, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, що підтверджується актом перевірки від 06 липня 2010 року №177/322/НОМЕР_1 (а.с. 7-8, 9, 10).

Від підписання та отримання акта перевірки відповідач відмовився, на підтвердження чого позивачем був складений Акт відмови від отримання акта перевірки від 06.07.2010 №177/322/НОМЕР_1 (а.с. 11) та Акт відмови від підписання акта перевірки 06.07.2010 №177/322/НОМЕР_1 (а.с. 12).

Згідно із Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790, на підставі акта перевірки від 06 липня 2010 року №177/322/НОМЕР_1 у відповідності із абзацом 9, 15 частини 2 статті 17 Закону України 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області від 19 липня 2010 року №1207041213-32 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкцій у розмірі 6800 грн. - продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання,що не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування, та 1700 грн. - реалізація, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка (а.с. 16).

Рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області від 19 липня 2010 року №1207041213-32 про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано відповідачем 26 серпня 2010 року.

Згідно із частиною 5 статті 17 Закону України 19 грудня 1995 року №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (пункт 10 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790).

У відповідності із пунктом 13 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790, рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.

27 жовтня 2010 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.07.2010 №1207041213-32.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2011 року, яка залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2011 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №1207041213-32 від 19 липня 2010 року відмовлено.

Частиною 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Відповідно до частини 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Згідно із частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, обставини щодо правомірності застосування до відповідача рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області від 19 липня 2010 року №1207041213-32 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8500,00 грн. у відповідності із ч.1 ст.72 та ч.2 ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді даної справи не доказуються.

Враховуючи те, що рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області від 19 липня 2010 року №1207041213-32 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 8500,00 грн. в судовому порядку визнано законним і обґрунтованим, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8500,00 грн. відповідач не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито” від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 15 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 20 червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 8500,00 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1, фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн. (вісім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок) на користь Державного бюджету України.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений і підписаний 20 червня 2011 року.

СуддяО.В. Захарова