Категорія №8
Іменем України
27 квітня 2011 року Справа № 2а-3351/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Горпенюк О.А.,
при секретарі: Сіряцький А.С.,
за участю представників
позивача: ОСОБА_1 (дов. № 1/4 від 15.04.2001)
ОСОБА_2 (дов. № 2/4 від 15.04.2011)
відповідача: ОСОБА_3 (дов. № 1/10 від 04.01.2011)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання протиправними дій, скасування Рішення від 11.04.2011 № 146 та зобов'язання вчинити певні дії, -
19 квітня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання протиправними дій та скасування Рішення від 11.04.2011 № 146.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
15.04.2011 Ленінською МДПІ у м. Луганську на адресу ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» поштою був надісланий лист від 14.04.2011 № 15411/16, в якому знаходилось Рішення № 146 від 11.04.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
Рішення складене на основі висновку комісії, створеною відповідно до розпорядження Ленінської МДПІ у м. Луганську від 08.05.2008 № 403 (зі змінами та доповненнями). Комісією було встановлено, що ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з 02.11.2005 по 08.04.2011, у тому числі протягом 12 послідовних податкових місяців з показниками, які свідчать про відсутність постачання/придбання товарів, здійсненних з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту, та має розміри податкової заборгованості з податку на додану вартість на дату складення рішення 0,00 гривень.
Позивач вважає, що відповідач не мав жодних законних підстав для анулювання реєстрації платника податку.
Позивач просив суд:
1. Визнати протиправними дії Ленінської МДПІ у м. Луганську, щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
2. Скасувати Рішення Ленінської МДПІ у м. Луганську № 146 від 11.04.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві. Також представники позивача надали заяву про уточнення позовних вимог, в якій зазначили наступне.
Положення «Про реєстрацію платників податку на додану вартість», затверджене Наказом ДПА України № 978 від 22.12.2010, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 29.12.2010 за № 1400/18695, (надалі - Положення № 978) регулює порядок реєстрація платників податку на додану вартість, зняття з реєстрації платників податку на додану вартість, формування та ведення Реєстру платників податку на додану вартість та ін. Позивач зазначив, що виходячи з вимог Положення Ленінська МДПІ у м. Луганську зобов'язана внести до Реєстру платників ПДВ відомості про анулювання реєстрації платника податків та відновлювання ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» в Реєстру платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 392757 від 11.10.2005 року № 17327596, індивідуальний податковий номер: 33769312366.
В заяві про уточнення позовних вимог позивач просив:
1. Визнати протиправними дії Ленінської МДПІ у м. Луганську та скасувати Рішення Ленінської МДПІ у м. Луганську № 146 від 11.04.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
2. Зобов'язати Ленінську міжрайонну державну податкову інспекцію у м. Луганську вчинити дії по внесенню до Реєстру платників податку на додану вартість запису про відміну анулювання реєстрації платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937, індивідуальний податковий номер 337659312366, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17327596, що відбулось за ініціативою податкового органу згідно рішення № 146 від 11.04.2011 року.
3. Зобов'язати Ленінську міжрайонну державну податкову інспекцію у м. Луганську вчинити дії з відновлюванням з 11.04.2011 року в Реєстрі платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 392757 від 11 жовтня 2005 року № 17327596, яке видано Товариству з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав пояснення аналогічні викладеним у запереченнях, просив відмовити у задоволені позову.
В заперечені на адміністративний позов відповідач зазначив наступне.
Платник податків на додану вартість ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» протягом періоду з 02.11.2005 по 08.04.2011 у тому числі протягом 12 послідовних податкових місяців платник подавав податкові декларації, які свідчать про відсутність постачання (придбання) товарів, здійсненних з метою формування податкових зобов'язань чи податкового кредиту, що підтверджено довідкою № 495/16/33765937 від 11.04.2011 про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки достовірності повноти заявлених обсягів реалізації платникам ПДВ. Згідно акту № 170/23-33765937 від 28.03.2011 ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларацій з ПДВ за період січень 2011 року, встановлено відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, оборотних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів при значних обсягах реалізації товарів (робіт, послуг), підприємство не знаходиться за юридичною адресою. Саме ці факти стали підставою для винесення Рішення № 146 про анулювання реєстрації платника ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» від 11.04.2011.
В доповненні до заперечення на адміністративний позов відповідач зазначив наступне.
Анулювання реєстрації платника податку ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» передбачено п.п. «г» п. 184.2 ст. 184 Податкового Кодексу України.
Угоди позивача з контрагентами за період січень 2011 року мають ознаки нікчемності (податкові зобов'язання у сумі 305821,0 грн., податковий кредит у сумі 290529,0 грн.) До Ленінської МДПІ у м. Луганську надійшли акти з інших ДПІ по контрагентам - постачальникам, згідно яких операції купівлі - продажу не спричиняють реального настання правових наслідків. Згідно даних податкової звітності, наданої підприємством, загальна чисельність працюючих на підприємстві за 4 квартал 2010 року становить 2 особи. За результатами аналізу автоматизованої інформаційної системи «АІС РПП» та АРМ «Бест Звіт»не встановлено у підприємства позивача власних, складських, торгівельних, виробничих та інших приміщень, які суб'єкт господарювання міг би використовувати при здійсненні фінансово - господарської діяльності. У підприємства відсутній штат кваліфікованих кадрів, транспортні засоби для доставки товару та надання послу, а також складські приміщення, підприємство фактично не могло виконувати та здійснювати фінансово - господарську діяльність, направлену на отримання прибутку. Саме це стало підставою для винесення Рішення № 146 про анулювання реєстрації платника ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» від 11.04.2011.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, відповідно до якого усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.
Згідно із ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до ч.2 ст.71 КАС України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
У справах щодо оскарження рішень суб'єкта владних повноважень суд перевіряє, зокрема законність таких рішень, за результатом чого, згідно з п.1 ч.2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень і про скасування або визнання його нечинним.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, оцінюючи обґрунтованість заперечень відповідача, суд виходить з такого.
ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» зареєстровано як суб'єкт господарювання - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 16.09.2005, реєстраційний запис №13821020000005756, код ЄДРПОУ 33765937, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 487133 (а.с. 7).
ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» є платником податків і зборів та перебуває на обліку в Ленінській МДПІ у м. Луганську з 29.09.2005, р. № 1402, що підтверджується довідкою про взяття на облік за формою № 4-ОПП (а.с. 10)
ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» є платником податку на додану вартість, про що Ленінською МДПІ в м. Луганську видано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 392757 від 11 жовтня 2005 року № 17327596, індивідуальний податковий номер 3376598312366 (а.с. 8)
28.03.2011 Ленінською МДПІ у м. Луганську складено акт № 170/23/33765937 про неможливість проведення позапланової невиїзної документальної перевірки ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту декларацій з податку на додану вартість за січень 2011 року. В акті вказано, що перевірки провести не можливо у зв'язку з тим, що підприємство не знаходиться за юридичною особою. Згідно висновку акту від 28.03.2011 №170/23/33765937 у ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, технічний персонал, виробничі потужності, власні складські, торгівельні, виробничі та інші приміщення, підприємство не знаходиться за юридичною адресою.
11.04.2011 Ленінською МДПІ у м. Луганську складено довідку № 495/16/33765937 про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки достовірності повноти заявлених обсягів реалізації платникам податку на додану вартість. Згідно висновку довідки від 11.04.2011 № 495/16/33765937 при проведені документальної невиїзної (камеральної) перевірки було встановлено, що ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» протягом 12 послідовних податкових місяців подавало податкові декларації, які свідчать про відсутність постачання (придбання) товарів (послуг, здійсненних з метою формуванні податкових зобов'язань та податкового кредиту.
14.04.2011 Ленінською МДПІ у м. Луганську винесено Рішення № 146 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937 (а.с. 12). Згідно висновку комісії: анулюється реєстрація платника податку на додану вартість згідно п.п. «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового Кодексу України у зв'язку з тим, що протягом 12 послідовних податкових місяців платник не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість або подає таку декларацію, яка свідчить про відсутність постачання (придбання) товарів, здійсненних з метою формування податкових зобов'язань чи податкового кредиту, що підтверджено довідкою від 11.04.2011 року № 495/16/33765937 про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки достовірності повноти заявлених обсягів реалізації платникам податку на додану вартість.
15.04.2011 Ленінською МДПІ надіслано на адресу ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» Рішення № 146 Ленінською МДПІ у м. Луганську від 14.04.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937, про свідчить штамп почтового відділення на конверті (а.с. 13). Рішення № 146 від 14.04.2011 Ленінської МДПІ у м. Луганську було надіслано відповідачем за адресою: м. Луганськ, вул. Луначарського, б. 34/30 та отримано позивачем, що спростовує ствердження податкової про відсутність ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» за місцем реєстрації та підтверджує фа5т знаходження підприємства позивача за вказаною адресою.
Згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п. 75.1. ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Згідно п.п. 75.1.1. п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Відповідно до п. 186.2. ст. 186 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Порядок реєстрації осіб як платників податку на додану вартість та її анулювання врегульовано Податковим кодексом України.
Пунктом 180.1 статті 180 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платником податку є:
1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу;
2) будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку;
3) будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України, а також:
особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, які передбачають повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, у разі порушення таких митних режимів, встановлених митним законодавством;
особа, яка використовує, у тому числі при ввезенні товарів на митну територію України, податкову пільгу не за цільовим призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із цим Кодексом, а також будь-які інші особи, що використовують податкову пільгу, яку для них не призначено.
Норми цього пункту не застосовуються до операцій з ввезення на митну територію України фізичними особами (громадянами) чи суб'єктами підприємницької діяльності, які не є платниками податку, культурних цінностей, зазначених у пункті 197.7 статті 197 цього Кодексу;
4) особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи;
5) особа - управитель майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість щодо господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном.
Для цілей оподаткування господарські відносини між управителем майна з власної господарської діяльності та його діяльності з управління майном прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів;
6) особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 172 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 цього Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством;
7) особа, що уповноважена вносити податок з об'єктів оподаткування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту з їх основної діяльності, що перебувають у підпорядкуванні платника податку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Ст. 184 Податкового Кодексу України містить вичерпний перелік підстав для анулювання реєстрації платника податку.
Згідно п. 1 ст. 184 реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:
а) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою від суми, визначеної статтею 181 цього Кодексу, за умови сплати суми податкових зобов'язань у випадках, визначених цим розділом;
б) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний або передавальний баланс щодо своєї діяльності відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов'язань із податку у випадках, визначених цим розділом;
в) будь-яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;
г) особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту;
ґ) установчі документи будь-якої особи, зареєстрованої як платник податку, визнані рішенням суду недійсними;
д) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута;
е) платник податку ліквідується за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання) або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано (скасовано, визнано недійсною) за рішенням суду;
є) фізична особа, зареєстрована як платник податку, померла, її оголошено померлою, визнано недієздатною або безвісно відсутньою, обмежено її цивільну дієздатність;
ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;
з) закінчився строк дії свідоцтва про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість;
и) обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.
Як зазначено у п.п «г» п.184.1 ст.184 ПК України реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців не подає органу державної податкової служби декларації з податку на додану вартість та/або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту.
Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «б» - «и» пункту 184.1 цієї статті, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного органу державної податкової служби. Свідоцтво про реєстрацію платника податку вважається анульованим з дати анулювання реєстрації платника податку.
Згідно довідки від 11.04.2011 № 495/16/33765937 та Рішення № 146 від 14.04.2011 Ленінської МДПІ у м. Луганську підприємство позивача підлягає анулюванню реєстрації платника податку з підстав п.п. «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового Кодексу України. Посилання відповідача на п.п. «г» п. 184.1 ст. 184 Податкового Кодексу України є необґрунтованим, так як в матеріалах справи є копії податкових декларацій ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» з податку на додану вартість за березень 2010 року - лютий 2011 року, які були подані до Ленінської МДПІ у м. Луганськ, по що свідчить штамп податкової, в яких відображена господарська діяльність підприємства та вказані податкові зобов'язання. Податкові декларації оглянуті в судовому засіданні сторонами та представник відповідача підтвердив факт відображення в них господарської діяльності та сум податкових зобов'язань. Представник відповідача підтвердив факт отримання та прийняття декларацій ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» з податку на додану вартість за березень 2010 року - лютий 2011 року. Позивачем вчасно були сплачені всі податки і збори про свідчить довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (а.с. 14) та копії платіжних доручень.
Представником позивача в судовому засіданні до матеріалів справи були долучені копії платіжних доручень за період з квітня 2010 по березень 2011 року, що підтверджують факт сплати підприємством позивача податку на додану вартість до бюджету.
Пояснення представника відповідача, що свідоцтво про реєстрацію платника податку про додану вартість ТОВ «ІПГ «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» підлягає анулюванню на підставі відсутності необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, оборотних коштів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів при значних обсягах реалізації товарів (робіт, послуг) є необґрунтованим, так як ці підстави не міститься в п. 184.1 ст. 184 Податкового Кодексу України. Перелік підстав для анулювання реєстрації платника податку, зазначений в ст.184 ПК України є вичерпним.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) - автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Частиною 1 статті 16 цього Закону визначено, що Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Відповідно до розділу 5 ПК України та ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» наказом ДПА України № 978 від 22.12.2010 затверджено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за № 1400/18695.
Згідно п.5.2 вищевказаного Положення, рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймається за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей), якими є повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до п. 1 розділу ІІ Положення «Про реєстрацію платників податків на додану вартість» від 22.12.2010 № 978 Реєстр - це автоматизований банк даних, створений для забезпечення реєстрації та єдиного обліку платників ПДВ; єдиних принципів ідентифікації платників ПДВ; контролю за справлянням податку на додану вартість; організації суцільного й вибіркового аналізу.
Відповідно до п. 3 розділу ІІ Положення № 978 формування та ведення Реєстру здійснює центральний орган державної податкової служби.
Відповідно до п. 1 розділу V Положення № 978 реєстрація діє до дати анулювання, яке відбувається у випадках, визначених пунктом 184.1 статті 184 розділу V Податкового Кодексу України.
Відповідно до п.п. 5.4. розділу V Положення № 978 рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу оформляється за формою N 6-РПДВ. Таке рішення складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження податкового органу, та підписується керівником податкового органу. У рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Кодексу.
Відповідно до п.п. 5.4.1 розділу V Положення № 978 дата підписання рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ уважається днем прийняття такого рішення. Рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ у день підписання реєструються у журналі обліку рішень про анулювання реєстрації платників ПДВ за формою N 6-РЖ. Номер рішення відповідає порядковому номеру запису в цьому журналі.
Відповідно до п.п. 5.4.3. розділу V Положення № 978 протягом трьох робочих днів після дня анулювання один примірник рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ надсилається податковим органом особі, реєстрацію якої анульовано, за місцезнаходженням або місцем проживання такої особи, вказаним у Свідоцтві.
Відповідно до п.п. 6.2. розділу V Положення № 978 підставою для внесення до Реєстру запису про відміну анулювання реєстрації, що відбулась за ініціативою податкового органу, є рішення суду, яке набрало законної сили, або рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування свого рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ. Рішення із копіями відповідних документів направляються до центрального органу державної податкової служби для розгляду та внесення відповідних змін до Реєстру.
Рішення податкового органу про відміну анулювання реєстрації та скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ викладається з описом ситуації, посиланням на Кодекс, зазначенням мотивів та обґрунтувань прийняття такого рішення, оформляється на бланку та підписується керівником такого органу чи особою, яка виконує його обов'язки.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 27 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання протиправними дій, скасування Рішення від 11.04.2011 № 146 та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську, щодо анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ» та скасувати Рішення Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську № 146 від 11.04.2011 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
Зобов'язати Ленінську міжрайонну державну податкову інспекцію у м. Луганську вирішити питання щодо внесення до Реєстру платників податку на додану вартість запису про відміну анулювання реєстрації платника податку Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937, індивідуальний податковий номер 337659312366, свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість № 17327596, що відбулось за ініціативою податкового органу згідно рішення № 146 від 11.04.2011 року.
Зобов'язати Ленінську міжрайонну державну податкову інспекцію у м. Луганську вирішити питання щодо відновлення з 11.04.2011 року в Реєстрі платників податку на додану вартість ідентифікаційних даних свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 392757 від 11 жовтня 2005 року № 17327596, яке видано Товариству з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТИЦІЙНО - ПРОМИСЛОВА ГРУПА «ТРАНСМАШХОЛДИНГ», код ЄДРПОУ 33765937.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 29 квітня 2011 року.
Суддя О.А. Горпенюк